Poczatkujaca z bonsai

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Ziemniak

Poczatkujaca z bonsai

Post autor: Ziemniak »

Witam wszystkich na tym wspaniałym forum:)
Zaczne od tego ze ostatnio bylam u znajomej w kwiaciarni i zobaczylam male drzewko w donicce i ise w nim zakochalam, ale najpierw postanowilam przjrzec net w poszukiwaniu informacji na temat hodowli takich drzewek znalazlam sporp informacji, i postanowilam je kupic. Zakupu dokonam dzisiaj. Chcialabym prosic wasz "starych wyżeraczy bonsai" o . w hodowli mojego pierwszego drzewka:) Przeczytałam prawie całe forum i to niejedno:), i wydaje mi sie ze powinnam sobie poradzic z hodowla drzewka. Mam tylko pare pytań bo zbytnio si enie orietuje w tym czy drzewko powinno byc podlewane ranoa czy wieczorem bo znlazłam kilka stron ze psała ze rano i kilka ze wieczrorem? Oraz niebardzo rozumiem jak drutowac drzewko, wiem ze napoczatku nie bede drutowala mojego bo najpierw musi sie przyzwyczajic do nowego otoczenia ale chcialabym wiedziec jak to robic i gdzie kupic druciki i wjakiej cenie sa? Dziekuje za wszelkie rady i wsazówki. Wieczorem lub jutro napisze jakie to drzewko i zamieszcze jego zdjecie.
pozdrawiam Ziemniak
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

i znowu te same pytania... jezeli mowisz ze czytalas forum wszystko powinno byc jasne... marketsai wymiata :idea:
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
Ziemniak

Post autor: Ziemniak »

to z\nowu ja:) niestety na moje pierwsze drzewko ltóre mam zamiar hodowac nede musiała poczekac az do imienin to 21 dni:(, ale mam wiceej czasu by poczytac o sztuce bonsai. Szkoda bo bym chciała miec juz je w domku i moc nad nim pracowac.
Pozdrawiam wszystkich
Kapitan

Post autor: Kapitan »

Ja teraz probuje z nasiona wychodowac CHAENOMELES SPECIOSA - PIGOWIEC CHIŃSKI ale moze za kilkanascie lat bedzie pieknym drzewkiem :)
Mam juz ksiazeczke kupiona o bonsai w mieszkaniu
Nawoz, ziemie, podklad, siateczki.
I bede powoli kupowal narzedzia oraz drut
Awatar użytkownika
Mehi
Posty: 104
Rejestracja: 07 maja 2006, 19:47
18
Lokalizacja: Warszawa - Saska KĂŞpa

Post autor: Mehi »

ehm... te narzedzia i drut to przepraszam do czego? do nasionka?
Pozdrawia
..::Magda::..
kliksiu
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2006, 17:48
18

Post autor: kliksiu »

kapitan zdrutuje naionko dzięki temu będziem iał pewność że wyrośnie u dokłądnie takie drzewko o jakim marzy :))
witam wszystkich jestem nowy :))
Kapitan

Post autor: Kapitan »

hehe te narzedzia tak na przyszlosc :P
Awatar użytkownika
Ziemniok
Posty: 248
Rejestracja: 04 lut 2005, 20:56
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ziemniok »

Hmm widze że bratni gatunek na forum zawitał :D
Krzysiek



Pozdrawiam !!
ODPOWIEDZ