pierwsze bonsai - zgodnie z regulaminem :)

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Pi

pierwsze bonsai - zgodnie z regulaminem :)

Post autor: Pi »

Wiatam! Dostaliśmy drzewko bonsai dwa dni temu i na początek nie chcielibyśmy go zniszczyć. Podejrzewam, że jest to ficus microcarpa (syn. retusa) - zgadza się? Nie wiem kiedy był przesadzany, jak nawożony. Będę wdzięczny za wskazówki jak z nim postępować, jak kształtować, czy i jak długo dać mu spokój.
Piotr
Załączniki
bonsai.jpg
bonsai.jpg (42.04 KiB) Przejrzano 2248 razy
Ostatnio zmieniony 02 lip 2006, 23:03 przez Pi, łącznie zmieniany 1 raz.
kliksiu
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2006, 17:48
18

Post autor: kliksiu »

nie zabardzo on przypomina naturalne drzewko, <font color="#FF0000">napewno //ort</font> ma troszkę za małą donicę.
A co do opiekowania się nim to co nieco masz w dziale "gatunki drzew spotykane w bonsai" przypuszczam ze tak jak innymi ficusami :)

a czy cois z tego bedzie to niech sie starzy wyjadacze wypowiedza bo ja sobie nieumiem niczego tu wyobrazic :))
witam wszystkich jestem nowy :))
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
19
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Nie wygląda jak drzewo tylko jak kosmita z afro na głowie :-)
Artur
Pi

Post autor: Pi »

Dziękuję za odpowiedzi. Przeczytałem różne artykuły na ten temat i mam niezły mętlik w głowie. A propos małej doniczki - wyczytałem na jakiejś stronie, że drzewko należy przesadzać, gdy korzenie zaczynają rosnąć dookoła donicy. Coś mi mówi, że drzewko moze nie lubić wyciągania z doniczki w tym celu i to chwilę po zmianie miejsca zamieszkania :).
To "afro" też mi się nie podoba - najchętniej już zabrałbym się do zakładania drutów, ale też wyczytałem, że trzeba dać drzewku trochę czasu na przyzwyczajenie się do nowego otoczenia. A jest to rzeczywiście f. retusa, jeśli takie foto pozwala na ocenę?
Jak widać, jestem nowy nie tylko na forum ale i w temacie Bonsai (stąd problemy z regulaminem, za które przepraszam).
Pozdrawiam.
Piotr
ODPOWIEDZ