Klon Palmowy z nasion

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
patlysy

Klon Palmowy z nasion

Post autor: patlysy »

Od jakiegos czasu interesuje się bonsai. Sporo tez czytalem na ten temat ale jak juz wiadomo najlepiej czliwiek uczy sie w praktyce :)

Kupiłem niedawno nasionka bonsai klona palmowego, klona trójzębnego oraz palmowego odm. czerwonolistna. Posadziłęm je ladnie w doniczce. Na dole wysypalem piasek jako drenaz, to przykrylem dobra ziemią i na wierzchu tez troche piasku.

Nie mogę się juz doczekać jakiegokolwiek efektu i tu tkwi moje pytanie.
Jak długo nasiona mogą kiełkować? Slyszalem że nawet koło 2 miesiecy. Czy to prawda?

Jestem początkującym hodowca bonsai i proszę o wyrozumialość :)

Pozdro
Awatar użytkownika
Szczerbinek
Posty: 70
Rejestracja: 11 lis 2004, 16:05
19
Lokalizacja: OstrĂłda <Dolina MuminkĂłw>

Post autor: Szczerbinek »

Nie możesz doczekać się kiedy wykiełkują a zastanawiałes się kiedy wyrośnie z tych nasionek materiał, który będzie można nazwać bonsai? Życze cierpliwości.
Krzysztof
POZDRAWIAM !
patlysy

Post autor: patlysy »

Szczerbinek pisze:Nie możesz doczekać się kiedy wykiełkują a zastanawiałes się kiedy wyrośnie z tych nasionek materiał, który będzie można nazwać bonsai? Życze cierpliwości.
Wiesz nie doknca mi o to chodzilo. Nie moge sie doczekac kiedy cokolwiek mi wykielkuje. A tak to bede czekal cierpliwie. Chcialbym zobaczyc tylko jakikowiek efekt mojej pracy.

Rozumiemy sie :)

Pozdro
kliksiu
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2006, 17:48
18

Post autor: kliksiu »

bonsai kształtuje również cierpliwość :))
witam wszystkich jestem nowy :))
Awatar użytkownika
Mehi
Posty: 104
Rejestracja: 07 maja 2006, 19:47
18
Lokalizacja: Warszawa - Saska KĂŞpa

Post autor: Mehi »

Ja chcialam zwrocic tylko uwage ze nie ma czegos takiego jak nasionka bonsai. To sa po prostu zwykle nasiona jakiejs rosliny i dopiero to co po kilku(nastu) latach otrzymamy z tego nasionka staje sie mateialem na bonsai a dopiero potem bonsai. I jesli te nasionka to twoje pierwsze (przyszle) roslinki w kierunku bonsai to nie rozumiem stwierdzenia "Jestem początkującym hodowca bonsai".
Pozdrawia
..::Magda::..
kliksiu
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2006, 17:48
18

Post autor: kliksiu »

ja teraz juz wiem ze niemoge sie nazwac ani chodowca ani bonsaista ani nikim innym jak jedynie czlowiekiem ktory sie interesuje bonsai :)

ale jego niewiedzy mysle ze niepowinno sie w tak surowy sposob krytykowac jak jedynie nakierynkowac kolegę ze drzewko bonsai pozyskuje sie z sadzonki a proces formowania trwa od tej chwili jeszcze łądnych pare(nascie) lat .. :)) to tak odemnie :))
witam wszystkich jestem nowy :))
patlysy

Post autor: patlysy »

Zwracajcie mi uwage. Dzieki za to. Tym sposobem tez sie duzo mozna nauczyć. Macie racje. Źle to powiedzialem. Nie moge sie nazwac chodowca bonsai ani nikim podobnym. Narazie to ja sie tylko interesuje roslinami ktore moga w przyszlości stworzyc piękne drzewka bonsai

Pozdro :)
Awatar użytkownika
Szczerbinek
Posty: 70
Rejestracja: 11 lis 2004, 16:05
19
Lokalizacja: OstrĂłda <Dolina MuminkĂłw>

Post autor: Szczerbinek »

No to jesli zgadzasz się na zwrócenie uwagi, to uważaj. Zostaw te nasionka samym sobie, niech sobie spokojnie rosną a Ty wybierz się do szkółki w celu zadobycia materiału godnego uwagi. Poczytaj troche na temat doboru materiału. Jest to o niebo szybszy sposób na stworzenie okazu, a koszt drzewka ze szkółki nie przekracza 20 zł (no chyba, że chcesz miec coś wyjątkowego)
Krzysztof
POZDRAWIAM !
Awatar użytkownika
Mehi
Posty: 104
Rejestracja: 07 maja 2006, 19:47
18
Lokalizacja: Warszawa - Saska KĂŞpa

Post autor: Mehi »

Ja w warszawskiej szkolce placilam za klony palmowe po 45zl :yes:
Pozdrawia
..::Magda::..
ODPOWIEDZ