klon palmowy - miedzywezla

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Marcin Straburzyński

klon palmowy - miedzywezla

Post autor: Marcin Straburzyński »

Witam,
mam do wszystkich pytanie - w jaki sposob zmniejszyc odleglosci miedzy wezlami u klona palmowego? Przycinam niby dosc czesto - listki mam malutkie i zgrabne, ale za to korona nie chce sie zagescic - wyrastaja mi bardzo dlugie miedzywezla.
Dodam, ze problem nie wynika z nadmienego nawozenia, bo robie to z umiarem. Problem dotyczy Acec palmatum "Aragawa" i "Deshojo"

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Jelsi roslina wytwarza dlugie i cienkie miedzywezla znaczy ze ma za malo slonca i pnie sie do niego.Natomiast mysle ze u klonow palmowych to normalna sprawa. jesli zaczniesz przycinac czubki galezi beda odbijac na boki i w ten sposob zmusisz rosline do zageszczenia sie i wypuszczania mniejszych miedzywezli poniewaz energia nie bedzie sie skupiac na szczytowym jednym punkcie tylko na kilku.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Marcin Straburzyński

Post autor: Marcin Straburzyński »

dzieki Bolas,
W tym wlasnie problem, ze klony mam na pelnym sloncu to raz.
A dwa, ze uszczykuje wierzcholki pedow, zeby stymulowac paki boczne - i wlasnie paki boczne mi tez wyrastaja z bardzo dlugimi miedzywezlami :/
Takie czynnosci wykonuje juz dosc dlugi okres, a nie mam efektow.
Nelchael

Post autor: Nelchael »

Może to zabrzmi dziwnie, ale...Za dobrze mają ;).
Moze zaprzestań nawożenia?
Marcin Straburzyński

Post autor: Marcin Straburzyński »

hehehe - dzieki - tak to jest jak sie darzy drzewka zbyt duzym uczuciem i ma sie dla nich zbyt wiele czasu :-)
zrobie experyment i faktycznie przestane nawozic, moze bede ciutke mniej podlewal, a z przycinaniem bede robil jak dotychczas.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mehi
Posty: 104
Rejestracja: 07 maja 2006, 19:47
18
Lokalizacja: Warszawa - Saska KĂŞpa

Post autor: Mehi »

a moze pokazesz klonika? jestem ciekawa jak dlugie sa te miedzywezla :) Poza tym kocham klony :D
Pozdrawia
..::Magda::..
Marcin Straburzyński

Post autor: Marcin Straburzyński »

pokaze zdjecia jak je zrobie - cyfrowka bedzie w poniedzialek - tak sie sklada ze tez jestem wielkim milosnikiem klonow palmowych - mam Kiyochime, Aragawe, Dissectum atropurpureum,Deshojo i jednego zajefajnego klona Burgera, ktorego szykuje na posadzenie na milym dla oka kamieniu :-)

pozdrawiam i dzieki za .
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

No w moim kolonie palmowym tez sa straszne duze odstepy... okolo 10cm...
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Marcin Straburzyński

Post autor: Marcin Straburzyński »

hmmm a moze Deshojo juz tak po prostu ma?
Aragawa ma miedzywezla w miare jeszcze do przyjecia, choc troche bym go jeszcze zagescil, natomiast Dissectum atro. to juz jest koszmar.
ODPOWIEDZ