Co? Ile? Jak często?

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Bounce

Co? Ile? Jak często?

Post autor: Bounce »

Witam wszystkich. Jestem nowym posiadaczem bonsai. Mam świert kłujący srebrny. Chciałbym się Was poradzić co ile podlewać ( w wielu książkach piszą, że codziennie, ale wole sie upewnić ;]) I druga sprawa - nawożenie. Jak sposób nawożenia jest najlepszy: płyn? granulki? czy może jakiś inny? I jak często (podobno raz na 2 tyg iglaki). Z góry za . serdecznie dziękuje.

Pozdrwiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
Adi_Kamil
Posty: 90
Rejestracja: 02 lut 2005, 15:26
19
Lokalizacja: Krosno (obecnie W-wa)

Post autor: Adi_Kamil »

Mam kilka świerków, jednego z nich przedstawiłem na forum.

Nigdy nie podlewam, jak ziemia na wierzchu jest choć trochę wilgotna.

Podlewam je w zależności od pogody, jak jest wilgotno to raz na 4-5 dni.

W suche dni staram się podlewać co drugi dzień. W upały codziennie, albo nawet 2x dziennie. Podlewam do momentu, aż pierwsze krople nie wypłyną spod donniczki.

Wszystkie drzewka mają się świetnie i wypuściły masę nowych igiełek, jakieś 3 tyg. temu.

Nawożę raz na 2 tygodnie nawozem Pokon do bonsai.

Teraz chwilowo zaprzestałem nawilżania, z uwagi na świeże cięcia, ale zazwyczaj dodatkowo również delikatnie zwilżam drzewka póĽnym wieczorem (lato).
Pozdrawiam,
Adrian
Bounce

Post autor: Bounce »

dziekuje bardzo :] mam nadzieje ze Twoja . bedzie.... pomocna ;]
Bounce

Post autor: Bounce »

jeszcze jedno pytanie

na ktorejs stronie poswieconej bonsai (chyba na stronie ;p) przeczytalem ze drzewko nalezy zraszac codziennie
czy zraszanie moze zaszkodzic drzewku? i drugie pytanie czemu ma sluzyc codzinne zraszanie?

Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Witam,
Owszem zraszanie może zaszkodzić jeżeli będzie nieodpowiednia temperatura otoczenia, wtedy roślina zacznie poprostu gnić.
Codzienne zraszanie ma na celu utrzymanie wilgotności o ile roślina tego wymaga.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
jacenty_3
Posty: 515
Rejestracja: 19 paź 2004, 22:52
19
Lokalizacja: BiaÂła Podlaska

Post autor: jacenty_3 »

Więcej informacji na:

viewtopic.php?t=1191

w rozdziałach o podlewaniu i dokarmianiu roślin

Polecam B A R D Z O ! !
Bonsaiœci ca³ego œwiata ³¹czcie siê !!

Pozdrawiam!
Robert Kotyra
Bounce

Post autor: Bounce »

juz to wczesniej czytalem ;] chcialem sie tylko upewnic bo wlasnie nie wszyscy uwazaja ze nalezy je zraszac ;]

Pozdrawiam,
Piotrek
ODPOWIEDZ