allegrowe bonsai

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
selfprod

allegrowe bonsai

Post autor: selfprod »

Czesc
jestem początkującym bonsaistą, nie mam jeszcze swojego drzewka ale chce sobie takowe sprawić. Widziałem na allegro aukcje w których jest "cały zestaw do bonsai" przykładowy link tu:

http://www.allegro.pl/item94270256_bons ... wosc_.html

Czy to jest dobry sposób żeby zacząć swoją przygode z bonsai ? Czy ten gatunek drzewka jest trudny do wychodowania ? Czy nie lepiej kupić gotowe drzewko bonsai i tylko je pielegnować ? Ile czasu trzeba żeby drzewko urosło od nasionka do momentu pierwszego formowania czy przycinania ?
Wiem ze jest opcja wyszukiwania na forum, czytałem już duzo postów na temat hodowli ale chciałbym dostac odpowiedz na moje konkretne pytania :)

pozdrawiam
Kuba
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
19
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Artur
smerfetka

Post autor: smerfetka »

Z tego co wiem, to na bonsai z nasionka trzeba czekać parenaście lat, zanim będzie można coś z tym robić.... na twoim miejscu kupiłabym jakieś ładne drzewko (nie koniecznie już bonsai) w kwiaciarni (indoor) lub szkółce leśnej (outdoor). Przedzewszystkim jeśli chcesz zacząć zajmować się bonsai to najpierw duuużo pocztaj, kup jakąś dobrą książke, a dopiero póżniej szukaj jakiegoś drzewka... :wink:
selfprod

Post autor: selfprod »

http://www.allegro.pl/item91859145_drze ... nsai_.html

czy to odpowiednie drzewko na początek ? pytam tylko ogólnie bo i tak najpierw kupie jakas ksiazke jak radzicie :D czy z allegro dobrze jest kupowac jakies drzewko czy lepiej w kwiaciarni w miescie ??

wiem ze dziwne pytania zadaje - noob ze mnie poprostu :D
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

To jest modrzew outdoor.Jak zauwazyłes to juz jest gotowe drzewko(to na zdjeciu)a tam które sprzedawca preferuje jest to 2,3 letnie.Jest to sadzonka,duzo czasu aby nazwac to bonsai.Drzewe nie kupuj z allegro,nie widzisz dokladnie drzewka,nie wiesz w jakiejjest kondycji,nie widzisz jego systemu korzeniowego,czy nie ma jakis pasozytów.W kwiaciarniach czasem sie trafi cos godnego uwagi,ale ja zawsze kupuje w szkółkach.
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
selfprod

Post autor: selfprod »

tylko najgorsze jest to ze u mnie w miescie nie ma zadnej szkółki, są tylko dwie kwiaciarnie na krzyż , pozatym nie wiem jak zobaczyc czy okaz jest godny kupna, nie umiem jeszcze rozroznic czy jest w dobrej kondycji ;/;/
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Zdjęcie modrzewia, które widzicie było zrobione na wystawie w Łodzi w palmiarni w zeszłym roku. Ktoś dość bezczelnie wkleił tam to zdjęcie. Nie zgadza się nawet gatunek.
Niech żyją prawa autorskie :evil:
Wojtek Łukaszewski
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

selfprod pisze:tylko najgorsze jest to ze u mnie w miescie nie ma zadnej szkółki, są tylko dwie kwiaciarnie na krzyż , pozatym nie wiem jak zobaczyc czy okaz jest godny kupna, nie umiem jeszcze rozroznic czy jest w dobrej kondycji ;/;/
No to jesli tak,to nie kupuj narazie zadnego drzewka tylko duzo czytaj,i kup jaka ksiazke o bonsai
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
ODPOWIEDZ