Przesadzanie bonsai - Sita

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Nihlahtak

Przesadzanie bonsai - Sita

Post autor: Nihlahtak »

Czy tałem że ziemie do bonsai powinno sie przed posadziem drzewka przesiać przez sita 1mm 6mm 1cm .. czy jest to konieczne ? jesli tak gdzie mozna dostac takie sitka (dość tanio bo widzialem na alegro za 30zl) w wawie w sklepach gdzie mozna kupic bonsai sprzedawcy nie mieli pojęcia po co mi te sitka...
garas

Post autor: garas »

Wiele razy jest to bardzo przydatne.
Jeśli chcesz uzyskać właściwą/odpowiednią mieszankę gleby. to musisz przeselekcjonować frakcje (np. piasku,żwirku) czyli przesiać przez odpowiednie sito. Dopiero po tych czynnościach masz pewność, że Twoja mieszanka glebowa bądĽ warstwa drenażowa jest taka jaką chcesz skomponować.

ps.
te sita, które są w chwili obecnej na allegro są całkiem okej ;)
Nihlahtak

Post autor: Nihlahtak »

no takk tylko kurde nie mam hajsu zbytnio a to 30zl ja bym kupil ja by z 10 kosztowalo :P Zna ktos jaks sklep w warszawie gdzie mozna to dostac w takiej cenie ?
garas

Post autor: garas »

Oj widzę (a raczej zobaczyłem pozostałe Twoje posty), że Ty kolego chcesz chyba zacząć przygodę z bonsai od ... zakupienia sit?

Nie tak.
Zainwestuj w książki (nie mylić z -> zainwestuj w tiktaki :D )
Nihlahtak

Post autor: Nihlahtak »

No mam juz jedno drzewko marketowe, ale kiepskie w ogole nie wiem czy sie do czegos nadaje, aaa no i mam też 2 książki o bonsai :)
Awatar użytkownika
piotr brozek
Posty: 68
Rejestracja: 08 kwie 2005, 18:51
19
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: N. SÂącz
Kontakt:

Post autor: piotr brozek »

O tak sitko super sprawa kupisz tone ziemi z odkrywki i beeesz mial jak znalazl na parenascie lat. Nie zapomnij po przesianiu dobrze wyparzyc tej ziemi najlepiej w piekarniku. :ups:
Nihlahtak

Post autor: Nihlahtak »

](*,)
ODPOWIEDZ