Przesadzanie

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Przesadzanie

Post autor: Deoos »

Mam pytanie. Czy ktoś z Was wie co to może być?
http://www.edgbonsai-fr.com/index.php?o ... &Itemid=65
http://www.edgbonsai-fr.com/index.php?o ... mitstart=1
Chodzi mi o to co na pierwszej stronie widać w postaci tych kulek, z których jest potem formowana ta "obwódka"
W drugim linku chodzi mi o to czym jest oblepiony ten kamień.
Sorry za mało precyzyjny temat, ale nie wiem jak to nazwać...
Wojtek Łukaszewski
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Dokladnej polskiej nazwy teraz Tobie nie powiem ale jest to rodzaj ziemi stosowany w takich wlasnie przypadkach aby uniemozliwic wyplukanie ziemi.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Keto (proszek z akadamy) - ? Czy dobrze czytam? Może wrzucić to do googla i wyjdzie co ciekawego... I jeśłi się nie mylę dodają torf (jasny - coklwiek to znaczy) o długich włóknach żeby zrobić tę obwódkę.
Anna Dorota
Andrzey

Post autor: Andrzey »

Nie rodzaj ziemi a raczej imitacja kamienia.

Skład czegoś takiego, który ja znam nieco różni się od tego.
I wykorzystuje się go do samodzielnego wykonania imitacji kamiennych donic do ogrodów.
Najprościej zrobić to mieszając ze sobą równe porcje cementu, piasku, żwirku oraz torfu. Oczywiście trzeba dodać wody dla uzyskania odpowiedniej gęstości.
A patent jest bardzo prosty.
Potrzebne nam będzie: plastykowa skrzynka( np. na ryby), kawałek plastykowej rurki, siatka z drutu (oczka o średnicy około 25 mm) nadająca się do obłożeni wewnętrznych i zewnętrznych ścian skrzynki.
No, więc tak. Najpierw wycinamy w dnie skrzynki otwór i wkładamy do niego rurkę tak, aby jej koniec wystawał ponad górna krawędĽ skrzynki. Wewnętrzne i zewnętrzne boki skrzynki obkładamy starannie siatką z drutu. Mocujemy ją dokładnie związując końce. Mieszamy zaprawę i za pomącą kielni nanosimy masę na wewnętrzne i zewnętrzne ścianki skrzynki. Ich grubość powinna wynosić ok. 25 mm. Wyrównujemy powierzchnie masy i czekamy aż trochę stwardnieje. Zanim zaprawa wyschnie można ja pociągnąć miękkim pędzlem. Dla uzyskania ciekawszej faktury. Gotowe teraz można już wyjąć rurę z otworu.
Jeśli chcemy uzyskać efekt starości możemy ją, kiedy wyschnie posmarować naturalnym jogurtem. Zostawiona na kilka tygodni w ogrodzie podlewana od czasu do czasu pokryje się mchem i glonami.

PS. Pewnie znajdzie się tu niejeden amator robienia w ten sposób donic do swoich bonsai.
Więc powiem krótko……….. nie róbcie sobie obciachu.

[/img]
Załączniki
new-1.jpg
new-1.jpg (55.98 KiB) Przejrzano 4547 razy
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Dzięki za odpowiedzi
Wojtek Łukaszewski
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Andrzey pisze:Nie rodzaj ziemi a raczej imitacja kamienia.
Z tego co ja sie dowiedzialem to keto to nic innego jak ziemia z pol ryzanych.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: romanb »

Hi.Tam pisze KETO. Keto jest to ziemia uzywana przy sadzeniu lasow na kamiennych plytach. Ona ma konsystecje gliny. Formuje sie z niej podwyzszenie zeby mozna bylo drzewa posadzic .Tak jak napisal Kamil uniemozliwia wyplukiwaniu ziemi i daje podwyzszenie..Normalnie Keto jest czarne ale wymieszane z akadama ma jasniejsza barwe.
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

"mieszanka akadamy i ketozuchi"
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Andrzey

Post autor: Andrzey »

:oops:
Macie rację chodzi o podłoże. Używane najczęściej przy sadzeniu roślin na skałach.
Mieszaninę, akadamy i keto-tsuchi, która charakteryzuje się podobno dobrą przyczepnością do podłoża.
Tu pytanie ?.
Czy nie powinno się tego dodatkowo zabezpieczać mchem przed nadmierną utratą wilgoci i wypłukiwaniem?.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ