Azalia - kiedy i jak przesadzic?

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Varth

Azalia - kiedy i jak przesadzic?

Post autor: Varth »

Zastanawia mnie pare spraw. Czy mozna przesadzic azalię w styczniu? Jesli tak to w jaka ziemie, oraz w jaka donice (zwykla po do jakichs kwiatkow zwyklych czy w donice bonsai)? Niezbyt wiem jaka to odmiana ale udalo mi sie juz ujzec jej stan kwitniecia i kwitnie na rózowo. Zimuje ja na strychu na parapecie przy oknie (pomieszczenie niejest zabardzo ogrzewane). Od czasu zakupienia (drzewko kupilem w OBI) nieruszalem bryly korzeniowej i raz przyciolem na jesieni.
Awatar użytkownika
jacenty_3
Posty: 515
Rejestracja: 19 paź 2004, 22:52
19
Lokalizacja: BiaÂła Podlaska

Post autor: jacenty_3 »

Cały czs spotykam się z informacjami że:
AZALIE przesadzamy zaraz po !! k w i t n i e n i u !!

Pamiętaj by stosować podłoże bez wapnia - wszystkie różaneczniki powinny być uprawiane w podłożu o odczynie kwaśnym.

Plecam też zapoznać się ze sposobami przesadzania i pielęgnacji :

viewtopic.php?t=1191
Bonsaiœci ca³ego œwiata ³¹czcie siê !!

Pozdrawiam!
Robert Kotyra
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Ja przesadzałam swoją azalię w listopadzie, gdy już miała pąki ;) Co gorsza przycinałam jej korzenie bo nie mieściła się w doniczce. No i, pewnie ku zdziwieniu wszystkich, azalia zupełnie na to nie zareagowała :) Rośnie sobie w najlepsze, nie opadły jej żadne listki a na dodatek teraz zaczęła kwitnąć. Ale oczywiście zgadzam sie z Jacentym - najbezpieczniej przesadzić azalię po kwitnieniu.
Załączniki
azalka2.jpg
azalka2.jpg (60.19 KiB) Przejrzano 6355 razy
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: romanb »

Czesc. Najlepiej przesadzac ponoc po kwitnieciu. Moje Azalee przesadzam na wiosne przed kwitnieciem. Przesadzanie po kwitnieciu moze sie przeciagnac prawie ze do polowy czerwca ( wysokie temperatury ) i nie jest to za korzystne. Przy przesadzaniu wczesne wiosna uwazac zeby po przesadzeniu nie dostala mrozu!!!
Ziemia jakiej wylacznie uzywam to Kanuma,specjalna ziemia do Azallii,jedynie powierzchnie przysypuje drobna Akadama.

Powodzenia Roman
ODPOWIEDZ