NOWY- Portulacaria afra:)

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
zuberek

NOWY- Portulacaria afra:)

Post autor: zuberek »

Witajcie

Jestem tu nowy, i z reszta nowy w dziedzinie Bonsai :) Przeczytałem już kilka artukułów itp. itd...

I zdecydowałem sie na "Portulacaria afra", czy to drzewko będzie dobre na początek?

Czy moglibyście mi podać opis gat. tego drzewka? Tzn. w jakich temp. trzymać, jak podlewać itd. :)

Pozdrawiam, Zuberek :razz:

ADMIN: -> PODSTAWY
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Informacje wstępne: Miękko drewniany krzew albo małe drzewo,rośnie od 3m do 4m, ; można je spotkać na suchych skalistych stokach i w soczystych zaroślach. Może wytrzymać bardzo długo bez wody,dlatego są polecane dla początkujących bonsaistów' np dla Ciebie.Kora jest zielona kiedy młody, potem robi się czerwonawa..
Kwiaty są małe, gwiezdny ukształtowany; płatki 5, blade goĽdziki do purpurowego; pręciki 5 do 7.
Oświetlenie:Można je hodować na dworze w pełni słońca albo wewnątrz z dostatecznym światłem.
Temperatura: Portulacaria będzie tolerował rozmaitość hodowania warunków. Odkąd to jest tropikalne to musi zostać ochronione od zimnych temperatur (pod 50).
Podlewając: Zawsze pozwól by ziemię zbliżyć do suchości przed polewaniem wodą. Chociaż jest soczyste, Portulacaria nie jest jak szczególny o overwatering jako większość innego succulentów
Przycinając i telegrafując: To jest roślina, która przystosowuje się do prawie stylu bonsai.Ta charakterystyczna roślina świetnie nadaje się do kaskad.Woda jest przetrzymywana w kadłubie rosliny tam sa jej największe porcje.Kiedy usuwając gałęzie albo gałązki, robią, że wszystkie cięcia spłukują niż wklęsłego. Głębokie cięcia zostawiają niechciane blizny i mogą spowodować obumarcie rośliny.Powinno sie przycinać dużo rośline nawet 2 razy w tygodniu,te roślinie bardzo szybko rosną.
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
zuberek

Post autor: zuberek »

a czy `to drzewko ma jakąś polską nazwę? :|
Awatar użytkownika
Olon
Posty: 89
Rejestracja: 20 gru 2005, 20:31
18
Lokalizacja: Ruda ÂŚlÂąska
Kontakt:

Post autor: Olon »

Potocznie często nazywane jest po prostu:

Portulaka

(przynajmniej w moim regionie :D)
"Nie w poznaniu le¿y szczêœcie, lecz w d¹¿eniu do niego"
Edgar Alan Poe
zuberek

Post autor: zuberek »

*>Arke<* pisze:Podlewając: Zawsze pozwól by ziemię zbliżyć do suchości przed polewaniem wodą.
Czyli, mam poczekać aż podłoże wyschnie i dopiero moge podlać następny raz?? :? nie rozumiem zabardzo :roll:


A czy to drzewko ma jakąś nazwe typu "Brzoza brodawkowata", "Azalia Indyjska" lub "Klon Palmowy" ?? :?


Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Mwasz robić tak zeby ziemia była stale wilgotna
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
zuberek

Post autor: zuberek »

zuberek pisze:

A czy to drzewko ma jakąś nazwe typu "Brzoza brodawkowata", "Azalia Indyjska" lub "Klon Palmowy" ?? :?
ODPOWIEDZ