Fikus-spadły mi prawie wszystkie liÅ›cie. co mam robi

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
krzysiu-san

Fikus-spadły mi prawie wszystkie liÅ›cie. co mam robi

Post autor: krzysiu-san »

postanowiłem sobie kupić drezwko bonsai. pani w sklepie doradziła fikusa, bo podobno dobrze się trzymają w warunkach domowych. na początku wszystko było w porządku - postawiłem je na oknie i rozsądnie podlewałem. po kilku dniach zauważyłem, że kilka liści uschło. sprawdziłem - ziemia była sucha, pomimo tego, że podlewałem je codziennie. stwierdziłem, że to pewnie przez temperaturę - drzewko stało na parapecie nad grzejnikiem. w związku z tym postanowiłem je przestawić na drugi parapet, 2 metry obok, pod którym nie było grzejnika. niestety to nie pomogło - drzewko straciło prawie wszystkie liście - postanowiłem dać mu trochę więcej wody - nalałem do podstawki - doniczka nie jest płaska, lecz stoi na takich jakby płaskich nóżkach, więc nie była zatopiona w tej wodzie. to też nic nie dało codziennie wypadały nowe liście - teraz zostało już dosłownie kilka. zamówiłem książkę o bonsai w internecie, czekam na przesyłkę, nie mam żadnego doświadczenia. nie wiem co mam teraz robić i co wcześniej zrobiłem nie tak. czytałem na tym forum, że fikusy Ľle znoszą przenosiny, lecz w moim przypadku to sytuacja ekstremalna - stracił prawie wszystkie liście a nie tylko kilka. nie wiem co mam teraz robić. byłbym wdzięczny za porady od bardziej doświadczonych bonsaistów. .!!!!

ADMIN: -> PODSTAWY. Prosze zmienic nazwe tematu!
Ostatnio zmieniony 08 gru 2005, 15:21 przez krzysiu-san, łącznie zmieniany 1 raz.
Martines
Posty: 56
Rejestracja: 29 lip 2004, 20:58
19
Lokalizacja: GłogĂłw

Post autor: Martines »

rozsądnie podlewałem???
Stary za duzo podlewasz!! Zmniejsz troche podlewanie.Moj fikus tez stoi na parapecie w poblizu grzejnika podlewam co pare dni i jest OK.
Marcin
Dolny ÂślÂąsk - GłogĂłw
krzysiu-san

Post autor: krzysiu-san »

w takim razie trochę przystopuję z podlewaniem.

mam jeszcze jedno pytanie - czy jak zlecą prawie wszystkie liście to drzewko może się jeszcze odrodzić, czy już kaplica?

ps. do moderatora - nie wiem jak się zmienia nazwę tematu

ADMIN: Po prawej stronie na gorze Twojego pierwszego postu jest klawisz ZMIEN
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

krzysiu-san pisze:mam jeszcze jedno pytanie - czy jak zlecą prawie wszystkie liście to drzewko może się jeszcze odrodzić
Tak, moze.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ODPOWIEDZ