zmiana ziemi

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Eva

zmiana ziemi

Post autor: Eva »

Czy można przed zimą przesadzić carmonę do nowej ziemi?
Wiem oczywiście, że to nie pora na przesadzanie, ale podłoże z jakim drzewko zostało zakupione, jest tak parszywie gliniaste, że naprawdę sadyzmem byłoby skazywac roślinę na czekanie do wiosny z przesadzaniem. Co mi radzicie - poczekać jednak, czy przesadzić do porządnej ziemi?
Adam KoĽlik (kozanos

Post autor: Adam KoĽlik (kozanos »

Podejrzewam ze ta carmona rośnie w tej gliniastej ochydnej ziemi ładne pare no może 2 latka. Wiec pół roku nie sprawi jej dużej różnicy. Tym bardziej ze w okresie wegetacyjnym ( acz kolwiek to roślina wiecznie zielona) bedzie jej potrzebnie mniej substancji odrzywczych wiec ja zdecydownie bym poczekał aż do wieosny. NO chyba że roślina ginie i ewidentnie widać ze jej coś dolega i bezpośrednich przyczyn owych dolegliwości można doszukiwać się w glebie. W takim ewentualnym przybadku MOŻLIWE chodz nie wskazane jest przesadzenie.

Pozdrawiam
Adam KoĽlik
Mysłowice Śląśk
Eva

Post autor: Eva »

Dzięki za odpowiedĽ! W takim razie jeszcze poczekam i poobserwuję, czy nic się nie dzieje. Martwi mnie tylko to, że ta ziemia jest bardzo nieprzepuszczalna, przy podlewaniu bardzo długo trwa aż woda zacznie kapać przez otwór w dnie doniczki. Ale może rzeczywiście do wiosny jakoś wytrzyma moje biedactwo :-(
ODPOWIEDZ