Yamadori

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
yamadori

Yamadori

Post autor: yamadori »

Ja mam pytanie co to właściwie jest yamadori?? Nigdzie nie moge znaleść na forum(SZUKAJ) na google nigdzie!!

PS.za odpowiedzi z góry dziękuję!!
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Najkrócej: yamadori to drzewko lub krzew pozyskiwane z natury (z lasu, nieużytków itd) z przeznaczeniem na bonsai.
Anna Dorota
Słonko

Post autor: Słonko »

No, i ja bym w związku z tym postem prosiła, żeby może tacy doswiadczeni forumowicze stworzyli taką listę w ktorej wytłumaczyliby te (chyba) japońskie słówka :) Juz był jeden post o tym, ale jakoś nic to nie dało. Bardzo bym prosiła wytłumaczcie np co to yin czy jakos tak to sie pisze :( ja zupełnie sie na tym nie znam. Zielono mi
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Słownik był, ale zaginął po ataku hakera. Trzeba by go przywrócić...
Anna Dorota
ArturRosa

Post autor: ArturRosa »

Awatar użytkownika
MarcinM
Posty: 200
Rejestracja: 01 paź 2005, 07:35
18
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: MarcinM »

a nie dało by się po polsku??
ArturRosa

Post autor: ArturRosa »

Yamadori to japońska technika pozyskiwania z natury roślin o zdrętwiałych pędach w celu póĽniejszego kształtowania ich w formy drzewek bonsai (drzewka pozyskane techniką yamadori noszą japońską nazwę yamadori-mono).

Rośliny takie mają naturalne predyspozycje do przyszłego ich wykorzystania w sztuce bonsai: gruby u podstawy pień zwężający się ku wierzchołkowi i przede wszystkiem skarłowaciałą formę, uzyskaną w naturalny sposób (poprzez podgryzanie wierzchołków wzrostu przez zwierzęta lub np. z uwagi na ubogą glebę).

Są one - po wykopaniu - przesadzane do doniczek i ustawiane na powietrzu, gdzie przez kilka miesięcy (czasem nawet kilka lat) odzyskują siły. Po tym czasie, rozpoczyna się proces ich formowania w drzewka bonsai.
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Temat może trochę odgrzany ale znalazłem ciekawe zdjęcia w necie http://jd.bonsai.free.fr/Galerie/Yamado ... 00239.html czasami sie w głowie nie mieści co ludzie potrafią wykopać :wink:
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
ODPOWIEDZ