Nowa Serissa Foetida - problem?

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
hunter

Nowa Serissa Foetida - problem?

Post autor: hunter »

Witam
W piatek kupilem drzewko Serissa Foetida w centrum bonsai (wiec powinno byc w dobrym stanie). Jest to moje pierwsze bonsai. Postawilem je na wew. parapecie okna poludniowego. Stoi na podstawce z kamyczkami i woda. Nawadniam je codziennie rano wstawiajac na kilka, do 10 minut, do wody. Wieczorem spryskuje dosc dokladnie liscie. Jest teraz piekna pogoda, wiec i duzo slonca. Drzewku zaczely zolknac i opadac liscie. Nie jest ich duzo, ale zaczyna mnie to martwic. Moze nie powinienem wystawiac go na slonce? Moze lepiej postawic go dalej od okna, gdzie nie beda padac promienie sloneczne? Poradzcie :)

--
Pozdrawiam
Michal Dymel
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2005, 14:06 przez hunter, łącznie zmieniany 1 raz.
sepher

Post autor: sepher »

Obawiam się, że przesadziłeś z podlewaniem. Czy ziemia w doniczce codziennie była na tyle sucha, że wymagała podlania?
hunter

Post autor: hunter »

Witam
Dzieki za odpowiedz. Mozliwe, ale tak mi zalecil sprzedawca. Ziemia wydawala mi sie sucha z wierzchu - moze przez to slonce, a w srodku byla wilgotna... Postanowilem, ze przestawie drzewko w mniej naslonczenione miejsce. Ogranicze tez podlewanie, za to bede czesciej drzewko zraszal. Dobry pomysl?

Pozdrawiam
Michal Dymel
hunter

Post autor: hunter »

Witam
Po kilku dniach widze znaczna poprawe. Mniej podlewam, wiecej pryskam. Ponadto drzewko chyba sie sparzylo na sloncu... Teraz jest mu znacznie lepiej - pojawiaja sie nowe pedy, starsze rosna... Wniosek - serissa nie lubi duzo ostrego slonca, nawet przez szybe...

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ