przedawkowanie nawozu

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
kiler_27

przedawkowanie nawozu

Post autor: kiler_27 »

mam ogromny problem ponieważ mój młodszy brat wlał ogromną ilość nawozu płynnego do fikusuw nierozcięczonego zaczynają spadać liście co robić prosze o szybkom . :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: boje się ze mój wiaz uschnie :cry:
acer6

Post autor: acer6 »

Dobrze jeśli ziemia jest przepuszczalna , gorzej jeśli jest ciężka . Ja bym sporo podlewał ,postawił do półcienia , zraszał liście lub dał pod lekko rozszczelnioną folię (oczywiście wszystko z umiarem żeby nie zgniło ) . Jesli nawóz był mocno stęrzony , to już może być już po nim , nawet jeśli przeżyje przenawożenie moze nagle zdechnać zimą ( jesli będzie miał za ciepło i zbyt suche powietrze ) .
kiler_27

Post autor: kiler_27 »

wczoraj przesadziłem go do nowej ziemi przestały brązowieć i spadć liście tylko nieweim czy się przyjmie . musiałem zaryzykować bo roślina mogła tego nieprzżyć :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

No tragedia. Nastepnym razem jesli bedziesz mial taka sytuację z roslina mniej tolerancyjna odnosnie przesadzania w tym okresie to polecam ustawic doniczke na jakims wiekszym kamieniu w misce i bardzo duzo wody przepuscic przez ziemie. Nawóz zostanie wypłukany. Przynajmniej czesciowo. Zabieg troche żmudny ale skutkuje.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
kiler_27

Post autor: kiler_27 »

dzięki wszystkim za . ale nadal czekam na inne instrukcje
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Dostosuj sie do regulaminu (http://bonsai.kamcio.com/viewtopic.php?f=7&t=5045).

Po co inne skoro te sa skuteczne? Skoro juz nawet przesadziles to pozostaje Tobie juz tylko czekac...
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 390
Rejestracja: 17 sie 2004, 16:32
19
Imie i nazwisko: Piotr S.
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Pit »

Ciesz się że Twój młodszy brat nie przedawkował nawozu ...
Piotr
ODPOWIEDZ