projekt ogrodu

Gdy chciałbyś porozmawiać o ogrodach japońskich.
pawel25
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2005, 13:20
18
Lokalizacja: zielona gĂłra

projekt ogrodu

Post autor: pawel25 »

witam.chciałbym wykonać ogród z elementami japońskimi.czy ktoś by mi pomógł zaprojektować,dziekuje
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Witam,
Proponuję coś takiego :wink:
Załączniki
ogrĂłd japoĂąski.jpg
ogrĂłd japoĂąski.jpg (82.65 KiB) Przejrzano 19677 razy
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

Tedunio: nie wiesz czasem czy ta woda jest sztucznie zabarwiana na taki intensywny zielony kolor?
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
C!@pek

Post autor: C!@pek »

Super to się komponuje !! :wink:
skari

Post autor: skari »

Tomek muszę przyznać Ci szczerze, że ... zdołowałeś kolegę :razz:
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Witam,
Odnośnie wody proponuje wrzucić starty na drobnej tarce szpinak.
To jest oczywiście żart.
Do uzyskania takiego koloru wody są specjalne barwniki. Niestety nie znam nazwy.
Podejrzewam żeby zrobić taki ogród trzeba by było zatrudnić co najmniej pięciu japońskich ogrodników i codziennie coś w nim robić. Jak widać na zdjęciu jest tam wszystko idealne, ale dla chcącego nic trudnego.
Skari czemu tak sądzisz :wink:
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

A ja myślę że to glony albo sinice :) Wątpie by Japończycy pokusili się o sztuczne barwienie wody. To wbrew naturze ;)
Awatar użytkownika
MarcinM
Posty: 200
Rejestracja: 01 paź 2005, 07:35
18
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: MarcinM »

Zgadzam się z Iwoną to glony(sam mam w oczu taką wodę)...
Marcin M
skari

Post autor: skari »

Och Tomku - dobrze wiesz czemu :-)
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

rambocha pisze:Zgadzam się z Iwoną to glony(sam mam w oczu taką wodę)...
Rambocha na pewno nie taką. Ja też mam oczko wodne na działce i widziałem jak to wygląda.


Glony jak i sinice mają jednak bardziej brunatny odcień tej zieleni.
Iwona sinice odpadają są one bardzo niebezpieczne i dochodzi do poważnych powikłań. Nie wierzę żeby w takim japońskim ogrodzie do tego dopuścili.
Glony również odpadają. Nie możliwe żeby w każdej części stawu spowodowały one tak równomierne zabarwienie.
Pisząc o barwniku na pewno nie miałem na myśli chemii (w końcu w stawie żyją ryby). Naturalne barwniki koloru zielonego wykonuje się właśnie ze szpinaku, lucerny, wyciąg z pokrzywy itp. i uważane są za nieszkodliwe. Niestety nie wiem jak się zachowują w połączeniu z wodą :wink:
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
MarcinM
Posty: 200
Rejestracja: 01 paź 2005, 07:35
18
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: MarcinM »

Tomku, to przedstawie fotke(ja mam ciemniejszą zieleń niż na wcześniejszym zdjęciu).
Załączniki
Moje oko :)
Moje oko :)
DSCN1429.JPG (83.79 KiB) Przejrzano 19606 razy
Marcin M
acer6

Post autor: acer6 »

pawel25 pisze:witam.chciałbym wykonać ogród z elementami japońskimi.czy ktoś by mi pomógł zaprojektować,dziekuje
Wszystko spoko ,tylko czy dobrze zadałeś to pytanie ?
Jeśli Chodzi Ci o to co w pytaniu , opisz chociaż miejsce w jakim chcesz zrobić ten ogród , mniej więcej wymiary , jakie ma być przeznaczenie tego miejsca ?
ile możesz na to kasy wydac ? Poza tym narystuj chociaż w paincie działke z wymiarami , stronami świata itd .
Wtedy by można było tobie doradzić ,czy zaproponować cokolwiek dot. ogrodu , a tak to zgadywanie w ciemno .
POzdr
skari

Post autor: skari »

bardzo mi się podoba Twoja działka ramboocha :spiewam:
pawel25
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2005, 13:20
18
Lokalizacja: zielona gĂłra

Post autor: pawel25 »

WITAM.DZIEKUJE ZA ZAINTERESOWANIE MOJˇ SPRAWˇ.MOGĘ CHĘTNYM PRZESŁAĆ NA MAILA ZDJĘCIE DOMU, TERENU I WYMIARY DZIAŁKI.TAK NA PRAWDĘ TO NIE JA CHCĘ ZAŁOŻYĆ TEN OGRÓD TYLKO MÓJ ZNAJOMY ALE Z RACJI TEGO ŻE INTERESUJE SIE TROSZKE TYM TEMATEM ZOSTAŁEM O TO POPROSZONY I CHCĘ STANˇĆ NA WYSOKOŚCI ZADANIA.WYDAJE MI SIE ZE PLANUJE WYDAĆ SPORO KASY NA TEN CEL.COŚ OKOŁO 10 -15 TYŚ ZŁ .MAM PROŚBĘ O WYKAZ ROŚLIN STOSOWANYCH W OGRODAĆ JAPOŃSKICH Z GÓRY DZIEKUJE PAWEŁ
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Zupełnie zapomniałam o tej książce :) Kosztuje 29zł a znajdziesz w niej wszystko co potrzebne do formowania ogrodu japońskiego tj. spis roślin, japońskie style ogrodowe, zasady kompozycji, wykorzystanie elementów kamiennych, wodnych, drewnianych takich jak mosty itp. Pokazane jest nawet jak formować drzewa ala duże bonsai :) Naprawdę polecam.

Obrazek
acer6

Post autor: acer6 »

MAM PROŚBĘ O WYKAZ ROŚLIN STOSOWANYCH W OGRODAĆ JAPOŃSKICH Z GÓRY DZIEKUJE PAWEŁ
Nie ma czegoś takiego :-P . Wszystko zależy od twojej/twojego znajomego inwencji (można stwożyć ogród praktycznie bez roślin :D ) .
-Po pierwsze jeśli chce wydać tyle kasy na ogród to polecam tj. Iwona wydać najpierw pare groszy na książeczkę ,na prawdę świetna ,ładne zdięcia ,opisy wszelkie podstwowe informacje ,ciekawe Ľródło informacji ,
-Po drugie dojaz z Zielonej g. do Wrocławia b. dobry ,a tam masz świetny przykład japońskiego ogrodu - polecam naprawdę warto odwiedzić i zobaczyć jak to wyglada na żywo :D .

POzdr .
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Zgadzam się z Michałem - warto przyjrzeć się ogrodowi japońskiemu we Wrocławiu, który wiosną wygląda wspaniale.

Obrazek

Dla chętnych reszta zdjęć pod adresem http://www.rybnet.pl/~lilu/ogrod/

Szczerze to się dziwię, że podjąłeś się tego zadania. W projektowaniu ogrodów naprawdę ważne jest doświadczenie i spora wiedza, której nie znajdziesz w książkach. Tak czy siak powodzenia :)
Bogg
Posty: 41
Rejestracja: 12 gru 2005, 12:09
18
Lokalizacja: ÂŁaziska GĂłrne

Post autor: Bogg »

W naszych warunkach można tylko stworzyć ogród z elementami ogrodów japońskich. Taki ogród japoński z roślinami to się "tworzy" latami, dziesiątki lat, czasem pokolenia zabraknie. (to tak jak z cennym bonsai z pokolenia na pokolenie) Takie ogrody są przepełnione symbolika wręcz mistyką i my europejczycy nawet po szkoleniu czy pobycie w japonii do końca tego nie rozumiemy(sam nie byłem nigdy w Japonii) ale interesuje sie tym tematem. Można w necie odszukać pare realizacji (najlepiej sie to udaje w mniejszej realizacji, bez zbędnego rozmachu) i parę firm które szumnie realizują ogrody japońskie ale to nie to ale od czegos trzeba zacząć a literatura na ten temat jest bardzo pomocna (może tylko do tego aby sobie uzmysłowić co to jest ogród japoński). Dla jednych te ogrody moga sie wydawać mało pracochłonne(bo przecież mało roślin kwitnących, same zimozielone)ale dużo pracy trzeba włożyć do samego przecinania czy kształtowania roślin, renowacji czy poprawy kształtu ujęć wodnych itd. Życzę powodzenia w realizacji tego typu ogrodu. bo jest warty tego aczkolwiek bardzo trudny
BogdanG
verbel

Post autor: verbel »

znalezione w sieci jak by ktos chcial : http://myjapanesegarden.com/
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Wszystko super, tylko dlaczego w ogrodzie na tej stronie jest murek z cegieł brrrr
ODPOWIEDZ