Jabłoń

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
anetam

Jabłoń

Post autor: anetam »

Cześć,
W ubiegłym roku w ogrodniczym kupiłam taką jabłoń. Pocięta byle jak, gałęzie mają bardzo długie międzywęĽla, ale może dałoby się coś z tego 'wykrzesać'. W ubiegłym roku zostawiłam ją w spokoju, żeby poznać jej wymagania jedynie jesienią przyciełam trochę kilka gałązek.
Nie musi mieć super-książkowej formy. Może być w bardziej 'swobodnym stylu'. Pięknie kwitła w kwietniu, od maja obsypana jabłuszkami.

Może macie jakiś pomysł na formowanie tego drzewka? Do jakiej formy dążyć? Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczna.
Pierwsze 2 zdjęcia przedstawiają to drzewko w maju ubiegłego roku, 3 fotka przedstawia to drzewko w listopadzie ubiegłego roku.
anetam

Post autor: anetam »

Sorki, nie załączyły się fotki poprzednim razem.
Pierwsze 2 z maja 2005, ostatnia - listopad 2005.

Aneta
Załączniki
Listopad 2005
Listopad 2005
20051115.JPG (69.52 KiB) Przejrzano 4061 razy
Maj 2005
Maj 2005
20050530_2.JPG (66.97 KiB) Przejrzano 4061 razy
Maj 2005
Maj 2005
20050530_1.JPG (67.45 KiB) Przejrzano 4061 razy
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Aneto,

co ja bym proponowal? Najpierws zjesc jabluszka 8) A na powaznie to moja propozycje, tak na szybko, przedstawiam na zalaczonym zdjeciu. Najpierw bym zmienil kat drzewka. Kolejna rzecz to drutowanie/odciagi. Zwiazku z tym, ze na zdjeciu niewiele widac, zajalbym sie tymi trzema galazkami. Ta pierwsza po lewej mozesz usunac ale nie musisz, poniewaz zostawiajac ja przyczyni sie do pogrubienia pnia.
Załączniki
20051115_196.jpg
20051115_196.jpg (55.28 KiB) Przejrzano 4004 razy
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Olon
Posty: 89
Rejestracja: 20 gru 2005, 20:31
18
Lokalizacja: Ruda ÂŚlÂąska
Kontakt:

Post autor: Olon »

Moim zdaniem bardzo fajny materiał.
Przydałyby się jednak fotki na jednolitym tle. Lepiej widać wtedy układ gałązek. Myślę, że i propozycja Kamila i dążenie do form takich jak pochylona, klasyczna nieregularna , czy miotlasta , zaowocowałyby w tym wypadku ciekawym efektem finalnym. Jełsi możesz to koniecznie dołącz fotki na jakimś jednolitym pastelowym tle, a strony i odległość od drzewka drzewka, tak jak to zrobiłaś wcześniej.

:-)
"Nie w poznaniu le¿y szczêœcie, lecz w d¹¿eniu do niego"
Edgar Alan Poe
ODPOWIEDZ