Karmona do odratowania

Ogólnie o tematyce bonsai.
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Karmona do odratowania

Post autor: IwonaF »

Dziś koleżanka podrzuciła mi Karmonę do odratowania. Problem jest taki, że drzewko zrzuca masowo liście od ok miesiąca i teraz jest trochę łysiutkie. Pierwsze co zauważyłam to biały nalot na ziemi. Oznacza to chyba zbyt twardą wodę prawda? Zobaczymy co będzie z nim dalej :)
W chwili obecnej drzewko obrane z żółtych liści oraz zebrany osad z ziemi :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 lut 2006, 21:47 przez IwonaF, łącznie zmieniany 2 razy.
Nihlahtak

Post autor: Nihlahtak »

przepraszam ze lekko nie na temat, ale czy twarda woda może zabić bonsai? Bo wiem ze ja mam twardą wode w domu..
garas

Post autor: garas »

W dłuższym czasie może.
Po tzw. twardej wodzie odkłada się osad wapnia, co zmienia ph gleby.
Jeśli nic nie będziesz sobie z tego robił to... zobaczysz.
Nihlahtak

Post autor: Nihlahtak »

taaa juz zobaczyłem :/ bialy nalot na ziemi i bonsai bez liśli....
To sie musze obkupić w filtr, destylówke albo ph-


ps. jakie ph powinien mieć wiąz drobnolistny ?
skari

Post autor: skari »

a ja mam filtr do wody :-P
Nihlahtak

Post autor: Nihlahtak »

A ph 7.0 jest dobre dla wiąza czy za duże ?
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Nihlahtak podlewaj poprostu przegotowaną wodą albo deszczówką.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Ja podlewam wodą z filtra :)
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

I szczerze Ci powiem że po takiej wodzie drzewko też będzie ładnie rosło. :wink:
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
skari

Post autor: skari »

bo to tak jakby natura troszczyla sie o drzewko :-)
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

skari pisze:bo to tak jakby natura troszczyla sie o drzewko :-)
Nie mam słów na tego faceta 8)
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 151
Rejestracja: 04 kwie 2005, 10:16
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Martin »

Z deszczówką zwłaszcza w dużych miastach i na śląsku uważajcie !! !! można czasami więcej krzywdy zrobić roślinie niż pożytku
Co prawda kwaśne deszcze są niezmiernie rzadko ale jak ta deszczówka poleci np. z dachu to kto wie co zabierze ze sobą :?
Pozdrawiam
Marcin Szymanek
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Czasami i naszą wodą z kranu można niezłe szkody wyrządzić 8)
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Jedno jest pewne jeżeli będziesz podlewać wodą z kranu to ta woda musi parę dni postać.
Biały nalot na drzewku jest nieunikniony. Kamięń się osadza nawet po wodzie przegotowanej ale nie w takiej ilości jak po zwykłej kranówce.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Okta

Post autor: Okta »

Mam pytanie do @skari i @ Iwony. Czy jak podlewacie wodą z filtra to tez zostawia wam biały nalot? Bo ja osobiscie podlewam przegotowaną wodą i odstaną niekiedy tydzien i roznica jest niewielka co do tylko odstanej wody kamien i tak sie tworzy w doniczce..
skari

Post autor: skari »

Ja nie mam problemu z tym białym nalotem. W filtrze do wody mam jeden kranik do picia, a drugi z jakimiś minerałami m.in. do płukania warzyw i owoców, gotowania w niej i podlewania roślin.
Różnica jest widoczna gołym okiem ... - gdy naleję do szklanki wodę z filtra jest ona krystalicznie czysta, przezroczysta, nie to co kranówa :wink:
Wszystko tez zalezy od tego gdzie mieszkasz. W Wawie woda jest gorsza (twardsza i bardziej schlorowana) od tej np. w GnieĽnie - ale to nieistotne. :-o
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Okta: miesiąc temus się przeprowadziłam i od tego czasu podlewam bonsai wodą z filtra (wcześniej podlewałam wodą z kranu która stała 1 dzień - tylko że to była dobrej jakości woda). Różnica w chwili obecnej jest kolosalna - nie mam w ogóle osadu na drzewkach
Okta

Post autor: Okta »

Dzieki za odpowiedz . Czyli jednym słowem owe filtry naprawde działają... moze się kiedyś skusze na zakup takiego filtra :-P
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

Ja moje wszystkie roślinki podlewam zwyczajną wodą odstaną

CARMONA ( Ehretia bukszpanolistna) / Carmona microphylla
STANOWISKO: Roslina ta pochodzi z tropikalnych regionów południowej Azji. Uprawiana we wnętrzu powinna stać w miejscu dobrze oświetlonym przez cały rok, ale latem należy osłaniać ją przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych aby nie dopuścić do przypalenie liści. Optymalna temperatura 15- 24° latem i zimą.
PODLEWANIE: Utrzymywać podłoże stale wilgotne podczas całego sezonu wegetacyjnego. Zimą podlewać oszczędniej, ale podłoże nie może być przesuszone.
NAWOŻENIE:Co dwa tygodnie płynnym nawozem typu FLOROWIT. Zimą co 4� 6 tygodni.
PRZESADZANIE:Co dwa lata wczesną wiosną. Stosować standardowe podłoże do kwiatów doniczkowych.
CIĘCIE: Podczas całego sezonu wegetacyjnego przycinać nowe pędy pozostawiając jedną lub dwie pary liści.
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Nihlahtak

Post autor: Nihlahtak »

To jescze jedna sprawa lepsza jest przegotowana woda, czy po prostu odstana ? bo kiedyś ktośmi powiedział że przegotowana traci jakieś mineraly...
A tak w ogole to odstana woda ma większe Ph niż odrazu z kranu... (przynajmniej tak wykazywal mój miernik)
ODPOWIEDZ