hipermarketowy badziew

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
wasilijb

hipermarketowy badziew

Post autor: wasilijb »

witam.

Gwizdnąłem mojemu kumplowi jakieś drzewko z hipremarketu, którego on juz miał serdecznie dość.otóż liście żółkną i opadają na jednych gałązkach a na drugich wypuszcza w najlepsze nowe listki.niestety one po jakimś czasie tez więdna.roślina stoi w nasłonecznionym miejscu, jest podlewana co 2 dni.

ja wiem, że takich tematów jest dużo ale nie mogłem trafic na taki przypadek.
ja wiem, że do oceny potrzebujecie nazwy gatunku.
ja wiem, że napiszecie "kup sobie fachową książke, poczytaj i dopiero się zabierz za hodowle" ( no to akurat staram sie spelnic - Bolas czekam:):))

ale...pomożecie?


PS.jesli macie zamiar mnie zbluzgać nie piszcie nic:)
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
19
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Jeżeli z hipermarketu i są takie objawy jak piszesz to najprawdopodobniej będzie to któryś z gatunków, który wymaga specyficznej temperatury zimą, czyli 5°C - 10~15°C.
(Poszukaj Wiąz drobnolistny, Karmona, Serissa cuchnąca)
Czyli jeżeli będziesz trzymać drzewko w domu to najprawdopodobniej będzie mu za gorąco, jeżeli na dworze (balkonie) to za zimno. Najlepiej byłoby umieścić roślinę w szklarni.
Druga sprawa. Rośliny nie wymagają podlewania co dwa, trzy albo pięć dni lecz wtedy gdy mają przesuszoną wierzchnią warstwę ziemi.
Umiejszczenie zdjęcia ZAWSZE pomaga w uzyskaniu bardziej konkretnej odpowiedzi
Powodzenia!
Artur
wasilijb

Post autor: wasilijb »

no wlasnie znalazlem na forum temat, w którym powodem więdnięcia liści było zbyt obfite podlewanie.może w tym tkwi problem.
a nawożenie...ono wogóle nie było nawożone od zimy.
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

A mozesz wkleić jakieś zdjęcie? Będzie łatwiej.
Obejrzyj dokładnie liście, zwłaszcza pod spodem, może są tam jakieś niemiłe stworzonka.
Anna Dorota
wasilijb

Post autor: wasilijb »

co do gatunku to sprawdzałem na innym forum (zreszta często odwiedzanym przez użytkowników tego) że moje drzewko to wiąz drobnolistny.

hmm oglądnąłem liści i z przykrością stwierdzam ze zółknie coraz więcej.a pod liścmi cos jest, taki drobny biało-czarny(z przewagą białego) pyłek.
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Przędziorki!!! Ratuj się kto może! Drzewko natychmiast opłukać chłodną wodą, starając się zmyć ten nalot na spodzie lisci i opryskać Talstarem. Inne informacje w Dziale "szkodniki i choroby".
Anna Dorota
wasilijb

Post autor: wasilijb »

dziekuje za ..juz mam specyfik i zaczynam opryski.mam nadzieje ze to pomoze bo tych listkow to tak coraz mniej i mniej i marnie wyglada. a przywiazuje sie juz do niego i nie chce go stracic.

jeszcze raz dziekuje.
dyktyl

Post autor: dyktyl »

Oczywiście spryskać musisz przede wszystkim spodnią stronę liścia.
ODPOWIEDZ