jak podlewac??!!

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
zabcia92

jak podlewac??!!

Post autor: zabcia92 »

Hej, od prawie miesiaca mam moje pierwsze drzewko Serisse. Jak na razie trzyma sie dobrze, ale boje sie, ze ja zle podlewam. Niektorzy mowia, ze trzeba podlewac z gory,a inni, ze na noc wstawiac drzewko do miski z woda. Na poczatku podlewalam z gory, ale jak sie dowiedzialam, ze tak nie wolno, to zaczelam wstawiac do miski, ale nie chce tego robic codziennie, bo sie boje, ze mi moje drzewko zgnije :-( Prosze o rady na temat podlewania, jak wy sie opiekujecie swoimi roslinkami. A i jeszcze jedno pytanko:D Moja Serissa zostala nabyta z marketu i ma mocno przerosnieta bryle korzeniowa. Czy moge teraz podciac korzonki, czy poczekac z tym do wiosny? Bede wdzieczna za odp.
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Witam,
Na początek przeczytaj zawartość tych dwóch linków:
viewtopic.php?t=2039
http://www.republika.pl/bonsai_sprzedaz/serissa.htm?
a póĽniej reszte informacji które znajdują się na froum.
Co do podcinania korzeni to musisz mieć pewność że roślina jest zdrowa. Zazwyczaj się to robi podczas przesadzania rośliny.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Bonsaikiller

Post autor: Bonsaikiller »

najlepiej podlewaj codziennie do ziemi (musi byc mocno przepuszczalna) i zraszaj ze 2-3 razy dziennie. Generalnie w roslinach indoor mozesz robic wszystkie zabiegi kiedy chcesz.
zabcia92

Post autor: zabcia92 »

roslinka jest chyba zdrowa, nie gubi listkow, tylko co jakies 2 dni pokazuje sie jeden(czasem dwa) zolty listek. Czy tak moze byc?
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

W sumie jest to normalne.Serisse ja swojej nie podlewam tylko bardzo obcifcie zraszam,1 dziennie,albo 2.I jest w świetnej kondycji
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Sangrin

Post autor: Sangrin »

Witam,

moja (jak mi sie wydaje) serisse kupielm 3 dni temu. moja dziewczyna weszla do hipermarketu kupic tuje na prezent a ja chcialem troche pomeczyc kasjerke i zapytalem czy maja takie drzewka bonsaj jak w karatekid. okazalo sie ze mieli i tylko po 20 zl wiec wzialem najfajaniejsze, a co :) i tak stalem sie posiadaczem pierwszego drzewka bonsaj.

drzewko zawiazlem do pracy i stad moje pierwsze pytanie. postawic drzewko w srodku pokoju gdzie jest troche swiatla slonecznego i sporo z jarzeniowek czy postawic na parapecie gdzie jest wiecej slonca ale za to klima nawiewa chlodne powietrze? i pytanie drugie, w podanych linkach jest napisane ze przesadza sie raz na 2 lata na wiosne czy mam poczekac do wiosny czy moge teraz przesadzic? bo drzewko wyglada jak by mialo z tej doniczki wyskoczyc. i czy jesli sie zdecyduje na przesadzenie teraz to przyciac od razu korzenie? dodam ze drzewko wyglada na zdrowe. ktos napisal ze uzywa do podlewania spryskiwacza, czy warto dodac cos do takiej wody? czy moze byc zwyczajna chlorowana z kranu? z gory dziekuje za wszelkie rady i przepraszam jesli gdzies juz ktos na te pytania odpowiadal ale niestety za duze to forum zebym cale dal je rade przekopac a czasu nie mam duzo.
ODPOWIEDZ