biały nalot na ziemi

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
penti
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 08:39
16

biały nalot na ziemi

Post autor: penti »

witam mam mały nietypowy problem.otóż na ziemi w której posadzone jest moje bonsai pojawił się biały nalot jakby pleśń. wcześniej był łady, zielony mech a teraz ten nalot.co to jest?pozdrawiam
Fuinorn
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2008, 09:44
15
Imie i nazwisko: Pawel Kozuch
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: Fuinorn »

Ja również miałem taki problem i to był grzyb. Radzę się tego pozbyć jak najszybciej.
penti
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 08:39
16

Post autor: penti »

dzieki za diagnoze ale jak mam sie tego pozbyc?
Fuinorn
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2008, 09:44
15
Imie i nazwisko: Pawel Kozuch
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: Fuinorn »

Wyrzuciłem tyle ziemi ile trzeba było, a później uzupełniłem braki. Zwróć uwagę na krawędzie doniczki, jeśli jest na nich nalot dokładnie go usuń. Bo ja przeoczyłem w jednym rogu i chyba to wykończyło mi drzewko.
Awatar użytkownika
lukipela
Posty: 156
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:47
16
Imie i nazwisko: Pawel F
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukipela »

Witam.Jeśli to rzeczywiście była pleśń,to usunięcie górnej warstwy ziemi nic nie dało.To co widać na powierzchni,to tylko zarodniki grzybów-czubek góry lodowej.Praktycznie wszystkie strzępki znajdują cię w podłożu i nawet jego całkowite wymiana nie gwarantuje sukcesu,gdyż zawsze coś może pozostać na korzeniach.Tak więc moim zdaniem najlepszym pomysłem byłby w takim przypadku oprysk.Jednak penti napisał,że
penti pisze: pojawił się biały nalot jakby pleśń
Tak więc może to jednak nie jest grzyb,tylko osad z soli mineralnych w wyniku podlewania zbyt twardą wodą?Trudno coś powiedzieć nie widząc tego nalotu.pzdr
...
penti
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 08:39
16

Post autor: penti »

no niestety nie posiadam aparatu cyfrowego zeby wam to wyslac.na razie usunełam to cos zobaczymy co bedzie sie dzialo dalej.
penti
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 08:39
16

Post autor: penti »

udało mi sie zrobic zdjecie tego nalotu.jakosc nie najlepsza bo zdjecie zrobione komorka. ps sprobuje je wyostrzyc :)kom. ma tylko 1.3 megapikseli
Załączniki
Zdjęcia-0004_(320_x_400).jpg
Zdjęcia-0004_(320_x_400).jpg (10.77 KiB) Przejrzano 15137 razy
Ostatnio zmieniony 05 lis 2008, 22:32 przez penti, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
lukipela
Posty: 156
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:47
16
Imie i nazwisko: Pawel F
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukipela »

Nie no,teraz wszystko jasne :wink: a tak na poważnie to chyba zdajesz sobie sprawę że nic na tym zdjęciu nie widać? I niestety jak nie wkleisz lepszego,to mimo najszczerszych chęci nikt nie będzie mógł Ci pomóc. Najlepiej jak sam się dobrze przyjrzysz temu nalotowi i sam ocenisz czy jest to pleśń,czy nie.Pzdr
...
Awatar użytkownika
krysztof
Posty: 151
Rejestracja: 22 paź 2006, 12:08
17
Imie i nazwisko: Krzysztof H
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: krysztof »

A może osad z wody?
Krzysztof

Jestem tu, aby nauczyć się.
Awatar użytkownika
fawin
Posty: 186
Rejestracja: 31 lip 2007, 15:17
16
Imie i nazwisko: Krystian P.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: fawin »

A może to, a może jednak tamto, albo jednak nic z tych rzeczy...

Najlepiej, żebyś wpisała w wyszukiwarkę pleśń i sama oceń czy jest to podobne, jak nie, to wpisz grzyb i może znajdziesz, a jak nie to osad z soli, ale według mnie to jednak pleśń, ale rzeczywiście nie widać, więc albo sama poszukaj, albo wstaw lepsze zdjęcie.
"Nie wywyższaj się, nie unoś, bądź skromny, szanuj innych i Ty będziesz szanowany"
ODPOWIEDZ