Choroby fikusa (beniamina)

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
kasiassss
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2007, 19:25
17

Choroby fikusa (beniamina)

Post autor: kasiassss »

:-( :-( na moim fikusie (beniaminie) na liściach pojawił sie biały nalot (bieleją) żyje w dobrych warunkach i nie wiem z kat sie to bierz .!!!! :cry: :cry:
mike
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:28
17

Post autor: mike »

Grzyb mączniak. Miałem to na dąbku. Opryski są mało skuteczne, zainfekowane liście należy niszczyć (ale to olałem). Po dwóch latach obiawy znikły. Tezeba więcej świeżego powietrza.
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
19
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Albo standardowa "choroba" fikusów i innych outdoorów, czyli osad (kamień) od wody :)
Artur
kasiassss
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2007, 19:25
17

Post autor: kasiassss »

Już zdrowieje bardzo wam dziękuje za informacje. Pozdrowieńka. Papa :-)
mike
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:28
17

Post autor: mike »

Co było powodem?
kasiassss
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2007, 19:25
17

Post autor: kasiassss »

Sama nie wiem odcielam chore liscie i przestaly juz bielec inne. juz od tygodnia nie pojawil slad choroby :-) :-) dzieki jeszcze raz
Offtza
Posty: 10
Rejestracja: 07 paź 2007, 18:18
16
Lokalizacja: Rajszew

Post autor: Offtza »

help!
mojemu ficusowi benjamina gnija korzenie :-( czy mozna go jeszcze uratowac przesadzajac teraz i usuwajac przegnite korzonki? bardzo mi zalezy na tym drzewku, ma dla mnie wielka wartosc sentymentalna, ale jest w fatalnym stanie ;-( mylicie, ze da sie je uratowac?
z gory slicznie dziekuje za .!
The only thing that makes me more horny than the sound of a V8 is my man
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

przesadzanie to będzie dla niego kolejny szok bo musiała byś usunąć ziemię a przy okazji na pewno byś uszkodziła włośniki czyli ten pomysł odpada jedynym dobrym pomysłem jest wysuszenie gleby musisz ja dobrze przesuszyć bo gniją zapewne z nadmiaru wody więc przesusz a póżniej podlewaj z głową
Offtza
Posty: 10
Rejestracja: 07 paź 2007, 18:18
16
Lokalizacja: Rajszew

Post autor: Offtza »

dziekuje za rade :-) ladnych pare dni temu zaczelam go przesuszac, patyczkiem spulchnilam mu powierzchnie ziemi, bo jest jakas bardzo gliniasta i zbita. drzewko jest malutkie, ale nie ma plaskiej doniczki, wiec przesuszanie wolno idzie i nadal traci listki :cry: ale nie trace nadziei, ze da sie uratowac mojego ficusika, reszta moich drzewek bardzo mnie lubi :wink:
The only thing that makes me more horny than the sound of a V8 is my man
Clapek1988
Posty: 6
Rejestracja: 22 paź 2007, 20:07
16
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Clapek1988 »

to jest wapn + osad od wody nie przegotowanej , i nie odstanej . Przegotuj wode i odstaw na 3-4 doby :P osad zniknie po paru zroszeniach:P
Make art not war
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Offtza jesli Twoj fikus ma mokra ziemie na dal to ja proponuje go przesadzic. Tylko to przesadzenie ma polegac na wymianie ziemi. Najlepiej to jakbys ja wyplukala i dala przepuszczlna mieszanke(moje fikusy rosna w czystej akadamie). po przesadzeniu mozesz ODROBINE podlac i dopiero jak akadama bedzie jasna to dopiero wtedy podalc. W zime fikusy tak jak i inne rosliny nie potrzebuja tak duzo wody.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
kiki24
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2009, 20:22
14
Imie i nazwisko: klaudia k
Województwo: śląskie

Post autor: kiki24 »

. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mojemu fikusowi beniaminowi pojawiają się na liściach brązowe plamki :-( a potem te liście opadają :co:
Co mam robić ? Czy to jakas choroba ?
Awatar użytkownika
LeXmark
Posty: 73
Rejestracja: 27 lut 2006, 13:21
18
Imie i nazwisko: Mateusz Nowacki
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce/Radwan

Post autor: LeXmark »

Z mojego doświadczenia z fikusami to te brązowe plami mogą być spowodowane albo popażeniami słonecznymi albo (co bardziej mi tu pasuje) zbyt niską temperaturą (mój benjamin niedawno takie miał). Musiałbym zobaczyć fotki tych liści :wink:
NIGDY NIE MÓW NIGDY
ODPOWIEDZ