hehe znowu Klon palmowy

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
Bartosz Warwas
Posty: 181
Rejestracja: 04 maja 2005, 18:44
19
Lokalizacja: Katowice

hehe znowu Klon palmowy

Post autor: Bartosz Warwas »

Wiatm. rodzinka znając moje hobby wiedziała że od kilku lat poszukuje klona palmowego. Na urodzinki dostałem klona bonsai. Co prawde do bonsai to temu daleko:( ale jest fajny :-D . Chciałem sobie go posadzić na kamieniu ale nie wiem czy w przypadku tego drzewka będzie to możliwe???? Może ma ktoś jakieś propozycjie??????? Porady????? OTO onObrazek
Pozdrawiam
Bartosz
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Bartku,

Posadzenie go na kamieniu bedzie raczej niemozliwe widzac (po doniczce) ile ma on korzeni. Druga rzecz, ze ow klon nie wyglada mi na zdrowego. Trzecia rzecz to bym go skrocil i posadzil przynajmniej do wiekszej doniczki (jesli nie masz ogrodu).
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

WIĘKSZA DONICA!! i to szybko. Skróć pędy. Wygląda na to, że korzeni ma bardzo niewiele :-| . Pamiętaj, że góra musi być zredukowana w tym samym stopniu (lub większym) jak korzenie.
Wg mnie duża szansa, że nie przeżyje :-|
Adam Cieślik
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

Wydaje mi się, że to klon z OBI. Widziałem je tam w drodze powrotnej z Książa w Lubinie. Wyglądały nieciekawie, upchane do zbyt małych do nic nie przypominały bonsai. Rzeczywiscie, jedyna nadzieja to posadzenie do czegoś większego.
Awatar użytkownika
Bartosz Warwas
Posty: 181
Rejestracja: 04 maja 2005, 18:44
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bartosz Warwas »

Z klonem wszystko wporzątku. Przeżył dość długi transport w paczce bo znajmi kupili mi go wysłkowo. Spowodowało to pogięciei zadłamanie liści. Natomiast młode listki rosną i mają sie dobrze. Nad większą doniczką teżsie zastanawiałem i już chciałem przsadzać ale stwierdziłem że poradzę sie bardziej doświatczonych. Bonsai ti moje hobby od 4 lat mam bonsai w domku ale dopiero od roku zajmuje się też ogrodowymi.
Pozdrawiam
Bartosz
acer6

Post autor: acer6 »

Ja bym tego bonsai nie nazwał .... to jest po prostu ładna sadzonka klona palmowego , tylko niepotrzebnie rosnie w takiej [małej] doniczce .....do czegoś większego albo na grunt z nim !! .
MOże lepiej posadzisz klona w ogrodzie i za parę lat bedziesz miał naprawdę ładną ozdobę ( i będziesz mógł zrobic dużo sadzonek/odkładów ) .

POwodzenia .
Awatar użytkownika
Bartosz Warwas
Posty: 181
Rejestracja: 04 maja 2005, 18:44
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bartosz Warwas »

Ja bym tego bonsai nie nazwał ....

O przepraszam nigdy nie nazwałem tej rośliny Bonsai. bo do bonsai to jeszcze bardzo daleka droga
Ogród mam ale raczej tam roślinka padła by po pierwszej zimie dlatego przesadze je do wiekszej doniczki i dodam ze taka była w momencie zakupu.
Pozdrawiam
Bartosz
acer6

Post autor: acer6 »

Ogród mam ale raczej tam roślinka padła by po pierwszej zimie
hmm Pesymista ... to gdzie go przezimujesz ??
Awatar użytkownika
Bartosz Warwas
Posty: 181
Rejestracja: 04 maja 2005, 18:44
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bartosz Warwas »

Zimuje roślinki w doniczkach na balkonie u rodziny na 4 pietrze ; Tam nic im nie grozi. Zastosuje się do wskazówek i posadze je do większej donicy. Nie katuje drzewka dostałem je dopiero w sobote.
Pozdrawiam
Bartosz
dary1
Posty: 263
Rejestracja: 05 gru 2004, 21:42
19
Lokalizacja: WoÂłkowyja

Post autor: dary1 »

Acer Palmatum powiedział
Zimuje roślinki w doniczkach na balkonie u rodziny na 4 pietrze
W gruncie będzie mu zdecydowanie lepiej i cieplej, a poza tym szybciej przybędzie mu masy pnia :-D
Darek Rychlicki
Awatar użytkownika
Bartosz Warwas
Posty: 181
Rejestracja: 04 maja 2005, 18:44
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bartosz Warwas »

Już wyjaśniam do wyboru jest:
1 ogród całkowicie odsłoniety. NIskie temperatury. Liczne zmiany temperatur(amplitudy). Nagle 10 dni słońca temp powyżej 15strop. a tu w nocy -5stop.
2 Balkon wschodni w mieście, około 5stopni cieplej niż w ogrodzie. nie ma przygruntowych przymrozków. Osłonięte doniczki w kartonie wypełnionym steropianem.

Nie wim moze Panu coś te warunki powiedzą coś więcej ale możę popełniam kolejny błąd
Pozdrawiam
Bartosz
Awatar użytkownika
jacenty_3
Posty: 515
Rejestracja: 19 paź 2004, 22:52
19
Lokalizacja: BiaÂła Podlaska

Post autor: jacenty_3 »

Bartoszu!

Bardzo cię podziwiam za twój upór jak również determinację w uprawie drzewek i dążeniu do doskonałości :roll:

Ja też zimuję drzewka na balkonie 4 - piętro gdzie jest jeden z zimniejszych klimatów, wszak Biała Podlaska to wschód naszego kraju i krótki okres wegetacji.

Miałem kilka klonów palmowych w swojej kolekcji i traktowałem je jako początki w procesie stałej nauki. Wyniki zadowalające, bo już nie kupuję acer palmatum purpureum - bo mi przemarza, wybieram klony bo je lubię ale inne, zwyczajne, polne, również :oops: palmowe lecz zielone! :-D

Życzę powodzenia i pamiętaj że rasowy Bonsaista stara się być cierpliwym w uprawie i ... czasem w słuchaniu!
Bonsaiœci ca³ego œwiata ³¹czcie siê !!

Pozdrawiam!
Robert Kotyra
ODPOWIEDZ