Fikusy

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Fikusy

Post autor: Tomek »

Witam tak jak obiecałem ciąg dalszy moich fikusów. :oops: :oops: :oops:
Załączniki
Tak jak mi poleci³ Tatko £ukasz podnios³em mu trochê ga³¹zki do góry. Pnia po lewej stronie wogóle nie rusza³em poniewa¿ jego ga³¹zki s¹ dosyÌ ³yse i s³abe. Dam im trochê odpocz¹Ì. Usuno³em tak¿e drobne kamyczki które mia³em rozsypane na powierzchni grunt
Tak jak mi poleci³ Tatko £ukasz podnios³em mu trochê ga³¹zki do góry. Pnia po lewej stronie wogóle nie rusza³em poniewa¿ jego ga³¹zki s¹ dosyÌ ³yse i s³abe. Dam im trochê odpocz¹Ì. Usuno³em tak¿e drobne kamyczki które mia³em rozsypane na powierzchni grunt
1.jpg (67.65 KiB) Przejrzano 4767 razy
Jest to drzewko które znajduje siê u mnie od czterech lat. Narazie prowadzone w sposób naturalny czyli lekka redukcja liœci i podcinanie suchych pêdów. Zamierzam zredukowaÌ troche wiecej liœci po to aby uwidoczniÌ dosycÌ ciekawy uk³ad ga³êzi i nadaÌ mu pr
Jest to drzewko które znajduje siê u mnie od czterech lat. Narazie prowadzone w sposób naturalny czyli lekka redukcja liœci i podcinanie suchych pêdów. Zamierzam zredukowaÌ troche wiecej liœci po to aby uwidoczniÌ dosycÌ ciekawy uk³ad ga³êzi i nadaÌ mu pr
2.jpg (57.9 KiB) Przejrzano 4767 razy
Opis jak wyÂżej
Opis jak wyÂżej
3.jpg (59.39 KiB) Przejrzano 4767 razy
MÂłody fikus. PrzesadziÂłem go do takiej doniczki poniewaÂż ciekawiej sie prezentuje. Mam nadzieje Âże za pare lat bĂŞdzie to wyglÂądaÂło ciekawiej coÂś w stylu nasadzenia grupowego i bĂŞdzie moÂżna nazwaĂŚ "bonsai".
MÂłody fikus. PrzesadziÂłem go do takiej doniczki poniewaÂż ciekawiej sie prezentuje. Mam nadzieje Âże za pare lat bĂŞdzie to wyglÂądaÂło ciekawiej coÂś w stylu nasadzenia grupowego i bĂŞdzie moÂżna nazwaĂŚ "bonsai".
4.jpg (65.1 KiB) Przejrzano 4767 razy
W tym fikusie musia³em zredukowaÌ doœÌ spor¹ czêœÌ ga³ezi poniewa¿ usycha³y i z niewiadomych przyczyn zaczê³y opadaÌ liœcie. Ktoœ wie jaka mog³a byÌ przyczyna? Jak pobudziÌ go do dalszego rozwoju? Pod foliê?
W tym fikusie musia³em zredukowaÌ doœÌ spor¹ czêœÌ ga³ezi poniewa¿ usycha³y i z niewiadomych przyczyn zaczê³y opadaÌ liœcie. Ktoœ wie jaka mog³a byÌ przyczyna? Jak pobudziÌ go do dalszego rozwoju? Pod foliê?
5.jpg (65.64 KiB) Przejrzano 4768 razy
Fikus ze zdjĂŞcia nr 5 nareszcie odÂżyÂł.
Fikus ze zdjĂŞcia nr 5 nareszcie odÂżyÂł.
IMG_1226.JPG (40.79 KiB) Przejrzano 4359 razy
Fikus ze zdjĂŞcia nr 1 chciaÂłbym go u gĂłry mocno zagĂŞÂściĂŚ
Fikus ze zdjĂŞcia nr 1 chciaÂłbym go u gĂłry mocno zagĂŞÂściĂŚ
IMG_1229.JPG (31.23 KiB) Przejrzano 4359 razy
Fikus ze zdjĂŞcia nr 1 nebari
Fikus ze zdjĂŞcia nr 1 nebari
IMG_1232.JPG (47.29 KiB) Przejrzano 4359 razy
Fikus ze zdjĂŞcia nr 2 i 3 zmiana formy
Fikus ze zdjĂŞcia nr 2 i 3 zmiana formy
IMG_1234.JPG (27.54 KiB) Przejrzano 4359 razy
Fikus ze zdjĂŞcia nr 2 i 3
Fikus ze zdjĂŞcia nr 2 i 3
IMG_1235.JPG (29.66 KiB) Przejrzano 4358 razy
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2005, 00:17 przez Tomek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Eva K
Posty: 196
Rejestracja: 07 sty 2005, 13:39
19
Lokalizacja: Baesweiler- Germany

Post autor: Eva K »

Liscie fikusom czesto opadaja, ale z reguly wyrastaja potem nowe. Moja Mama spryskala kiedys liscie fikusa nablyszczaczem i opadly co do jednego. Ale po jakims czasie wszystko bylo w normie i nowe listki sie pojawily na miejsce starych.
Lepiej mniej wiedziec, niz nic nie wiedziec ;))
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Trzeba je zostawić w spokoju na jakiś czas, pilnując żeby ziemia nie zaschła ale i żeby nie była zbyt wilgotna. Po pewnym czasie powinny pojawić się liście.
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Czhciałem też zastosować nabłyszczacz do liści ponieważ znajduje się na nich biały nalot ale się chyba z tym wstrzymam. Koś może wie jak to usunąć?? Czyścić listek po listku?? (zdj. 2 i 3 Trochę go przyciąłem niedługo wrzucę fotkę) :-D
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Nie używaj nabłyszczacza! Rośliny go nie lubią! To po prostu substancjaktóa pokrywa liść (jakbyś go nawoskował) i roślina odczuwa to tak, jakby liść byl brudny. W niektórych przypadkach roślina po prostu zrzuca nabłyszczone liście - albo padnie. Nabłyszczanie nie oczyści też liści z białego nalotu, pokryjesz go tylko warstwą nabłyszczacza. Trzeba czyścić watą listek po listku, bo jeśli np. jest to nalot wapieny z wody to prysznic nic tu nie da.
Jeśli chcesz uniknąć nalotu wapiennego to lepiej roślinę podlewać i zraszać tylko przegotowaną wodą.
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Dzięki bardzo za odpowiedĽ. Zastosuję się do Twoich wskazówek.
Pozdrawiam
Tomek
ODPOWIEDZ