Grubosz 2

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
cozi

Grubosz 2

Post autor: cozi »

A to jest moj drugi grubosz. Tez z klatki ale nie od cioci :-D Nie smiejcie sie z niego. Drzewko a raczej drzewo :wink: ma 70 cm wysokosci i obwod pnia na dole 15 cm. Byl strasznie dziwny, z jednej stron lysy z drugiej ma jakies gaklezie ale to dlatego ze stal caly czas jedna strona do okna. Niestety pociac sie go inaczej nie dalo bo mial bardzo dlugie galezie. Nie wiaze z nim zadnych nadziei ale moze jak mi cos podpowiecie to bedzie z niego kiedys bonsai. Narazie stoi w pokoju u mojej mamy i nie mam pojecia co z nim zrobic. nie mam zadnych pomyslow. Piszcie co o tym sadzicie i moze zrobcie jakies virtuale :-D
Załączniki
Resize of Resize of DSCF0812.JPG
Resize of Resize of DSCF0812.JPG (26.15 KiB) Przejrzano 3498 razy
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Ma dobry gruby pień. Ja bym z niego zrobił 2 rośliny: dolną i górną,
Grubosze sie łatwo ukorzeniają. Najczęściej wystarczy je włożyć w ziemię i podlewać.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Popieram zdanie Adama poniewaz strasznie przezedzony jest ten grubosz to straszy swoja łysoscia. Przypuszczam ze nie jest trzymany w dobrze osłonecznionym miejscu. Proponuje odkład powietrzny i przestawienie rosliny do bardziej osłonecznionego pomieszczenia.
cozi

Post autor: cozi »

ale oklad powietrzny czy poprostu uciac go w polowie? jak mozecie to zrobcie wirtuala tylko z kreseczkami gdzie uciac i gdzie poprzycinac galazki moze mi jakos pomozecie bo tez o tym myslalem zeby go tak uciac w pol.
ODPOWIEDZ