Grab - Carpinus betulus 1

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
sain1
Posty: 54
Rejestracja: 16 maja 2013, 08:46
10
Imie i nazwisko: jacek
Województwo: pomorskie

Grab - Carpinus betulus 1

Post autor: sain1 »

Chciałbym Wam przedstawić w tym temacie historie mojego graba, który był pozyskany jesienią 2 lata temu. Na dzień dzisiejszy roślina jest na początku swojej drogi jednak mam nadzieje, że z czasem wyjdzie z tego coś ciekawego. Prace i postęp rośliny będę chciał chronologicznie prezentować na forum.
Na zdjęciach, które dzisiaj dodaje widać jak wygladała roślina jesienią 2011r. zaraz po pozyskaniu i posadzeniu w donicy roboczej.Wiosną następnego roku mocno przyciąłem rośline i pozwoliłem swobodnie rosnąc do następnego sezonu. Zdjęcie z listkami jest z wiosny tego roku po lekkim zadrutowaniu gałązek. Dwa ostatnia zdjęcia pokazują roślinę na dzień dzisiejszy, przed i po lekkim cięciu.
Ze względu na bardzo dobry, promienisty rozkład korzeni i prace nad nimi przez ostatnie 2 lata planuje wiosną posadzić graba do donicy ceramicznej oraz ponownie zadrutować.
Załączniki
for1.jpg
for1.jpg (62.18 KiB) Przejrzano 2964 razy
for2.jpg
for2.jpg (53.58 KiB) Przejrzano 2964 razy
for3.jpg
for3.jpg (47.49 KiB) Przejrzano 2964 razy
for4.jpg
for4.jpg (40.91 KiB) Przejrzano 2964 razy
for5.jpg
for5.jpg (46.5 KiB) Przejrzano 2964 razy
for6.jpg
for6.jpg (37.29 KiB) Przejrzano 2964 razy
for7.jpg
for7.jpg (33.51 KiB) Przejrzano 2964 razy
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Zapowiada sie ciekawie.
Jak wysokie bedzie drzewko?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
sain1
Posty: 54
Rejestracja: 16 maja 2013, 08:46
10
Imie i nazwisko: jacek
Województwo: pomorskie

Post autor: sain1 »

Czubek bedzie sciety tak jakby w połowie tej najwyzszej gałązki idącej w góre, bedzie miało wtedy około 45cm wysokości.
Awatar użytkownika
Aura
Posty: 149
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:15
11
Imie i nazwisko: Krzysztof
Województwo: pomorskie

Post autor: Aura »

ciekawe, bo mam bardzo podobnego graba tylko nie goliłem mu gałęzi od początku a kształtuję koronę przez drobne cięcia i drutowanie. Będę śledził rozwój Twojej rośliny i porównywał, bo to ciekawe dwa podejścia do jednej w sumie rośliny.
Awatar użytkownika
siekierka
Posty: 100
Rejestracja: 12 maja 2013, 21:33
10
Imie i nazwisko: tomek
Województwo: pomorskie

Post autor: siekierka »

bardzo fajny grab. 3mam kciuki i widze ze po kilku drzewkach na tym forum ze jest nadzieja na polskie bonsai niekoniecznie z reki mistrzow od warsztatow...
ODPOWIEDZ