Picea abies Nidiformis

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
00seba
Posty: 388
Rejestracja: 29 gru 2006, 23:50
17
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Picea abies Nidiformis

Post autor: 00seba »

Witam
Natchniony ostatnią wizytą na warsztatach zabrałem się za świerczka zakupionego w ogrodniczym.
Materiał może nie jest jakiś wypasiony ale cena jak na niego też była niska. Zresztą popatrzcie na fotki:
materiał przed formowaniem
Obrazek
front po formowaniu
Obrazek
pozostałe strony
Obrazek
Obrazek
Obrazek
zbliżenie na wierzchołek
Obrazek
jak dla mnie to wyszedł całkiem fajnie, zapowiada się dobrze jak go szlak nie trafi ;)
jest to pierwsze formowanie dlatego jak widać na fotkach szczególnie dwie pierwsze gałęzie są za długie, trzeba będzie cofać zieleń no i nie drutowałem drobnych na tych gałęziach bo nie było sensu
teraz czeka go ze 2 latka zagęszczania i cofania zieleni no i może wówczas pomyślę nad jakąś doniczką
pozdrawiam i czekam na komentarze :wink:
Pozdrawiam serdecznie z Lubelszczyzny
http://bonsaisabamiki.freehost.pl/
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

fajny ruch pnia. Roslina ma jeszcze długa droge przed soba. mocno przycinaj góre zeby siła szla w dolne galezie. Staraj sie je narazie zagescic nie skracac tak by konary nabieraly na grubosci.
Drutowanie czesci gornej bez komentarza :)
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Loongi
Posty: 119
Rejestracja: 30 lip 2009, 21:21
14
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: mazowieckie

Post autor: Loongi »

a mi sie bardziej podobałby jeżeli front byłby z tej strony
_a.jpeg
_a.jpeg (65.71 KiB) Przejrzano 3551 razy
czyli obrócony o około 180 stopni (chyba, nie wiem jak jest na prawde, w końcu zdjęcia nie oddają tego jak jest w rzeczywistosci). druga sprawa to rozłożenie gałęzi i wierzchołek, tak jak by ucieka ale jest on skierowany w koncu w strone wybranego przez ciebuie frontu...to tylko takie, moje tam rozmyslania. Jezeli sie myle to poprawcie mnie... :roll: :roll: lub powiedzcie dlaczego nie może tak być...
pozdrawiam
Sebastian
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Loongi pisze:a mi sie bardziej podobałby jeżeli front byłby z tej strony
No właśnie =D> I w przyszłosći wyciął bym pewnie którąś z dolnych gałązek (ale ze zdjęcia ciężko ocenić czy prawą czy lewą). Praktyka czyni mistrza :ups:
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
00seba
Posty: 388
Rejestracja: 29 gru 2006, 23:50
17
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Post autor: 00seba »

Bolas pisze:Drutowanie czesci gornej bez komentarza :)
hehehe dla mnie cel ma uświęcać środki a nie odwrotnie, drutowanie ma być skuteczne . zasady znam tylko nie zawsze da się zastosować. sam wiesz jak to jest albo ci wyjdzie "pajacyk" na gałązkach albo naddasz jeden zwój na pniu i ustabilizujesz drut. przez to może wyglądać nieciekawie ;) często gałęzie są osadzone okółkowo a ja niestety z braku laku muszę oszczędzać drut i drutuje dwie gałęzie jednym kawałkiem drutu, z tąd taki nieładny efekt :ups:
co do frontu to z tamtej strony ma lepszy układ nebari i dlatego raczej na pewno taki pozostanie, przy świerkach zauważyłem że typowe jest to że ma bardzo silnie rozbudowane korzenie boczne przez co od początku trzeba zwracać na nebari. co do gałęzi to przy obecnym fronie na 90% wyleci prawa najniższa galąź, zobaczymy czas pokaże
Pozdrawiam serdecznie z Lubelszczyzny
http://bonsaisabamiki.freehost.pl/
ODPOWIEDZ