Jałowiec Chiński

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Jałowiec Chiński

Post autor: Tomek »

Witam,
Dzisiaj kupiłem tego oto jałowca. Wkońcu udało mi się zrobić zdjęcia z przed formowania drzewka. Efekt końcowy po 5 godzinach drutowania i czyszczenia drzewka z suchych gałązek. Zastanawiam się jeszcze nad usunięciem najniższej gałązki po lewej stronie. Jest ona zbyt cienka w porównaniu do pozostałych.
Jakie jest wasze zdanie na temat tego jałowca?
Załączniki
Front drzewka przed formowaniem.
Front drzewka przed formowaniem.
zdj 001.jpg (73.7 KiB) Przejrzano 12571 razy
Lewa strona drzewka przed formowaniem.
Lewa strona drzewka przed formowaniem.
zdj 002.jpg (59.65 KiB) Przejrzano 12572 razy
TyÂł drzewka przed formowaniem.
TyÂł drzewka przed formowaniem.
zdj 003.jpg (78.38 KiB) Przejrzano 12568 razy
Prawa strona drzewka przed formowaniem.
Prawa strona drzewka przed formowaniem.
zdj 004.jpg (62.75 KiB) Przejrzano 12567 razy
GĂłra drzewka przed formowaniem.
GĂłra drzewka przed formowaniem.
zdj 005.jpg (95.73 KiB) Przejrzano 12564 razy
GĂłra drzewka po formowaniu.
GĂłra drzewka po formowaniu.
zdj 013.jpg (57.63 KiB) Przejrzano 12564 razy
Front drzewka po formowaniu. Zastanawiam siê nad usuniêciem tej ma³ej ga³¹zki po lewej stronie na samym dole.
Front drzewka po formowaniu. Zastanawiam siê nad usuniêciem tej ma³ej ga³¹zki po lewej stronie na samym dole.
zdj 016.jpg (78.21 KiB) Przejrzano 12564 razy
Lewa strona drzewka po formowaniu. Zastanawiam siĂŞ czy przypadkiem z tego nie zrobiĂŚ frontu drzewka.
Lewa strona drzewka po formowaniu. Zastanawiam siĂŞ czy przypadkiem z tego nie zrobiĂŚ frontu drzewka.
zdj 017.jpg (79.54 KiB) Przejrzano 12560 razy
TyÂł drzewka po formowaniu.
TyÂł drzewka po formowaniu.
zdj 018.jpg (85.25 KiB) Przejrzano 12563 razy
Przwa strona drzewka po formowaniu.
Przwa strona drzewka po formowaniu.
zdj 019.jpg (65.08 KiB) Przejrzano 12552 razy
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Banan

Post autor: Banan »

Jalowczyk bardzo fajny... Zrobiles kawal dobrej roboty a jesli chodzi o ta galazke na dole to wdg mnie jest rowniez nie potrzebna...

Masz moze zdjecia tego jalowca tak zeby go tobrze bylo calego widac??
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Tomku,

tak jak napisal Bartek, galaz jest niepotrzebna ale ja bym pomimo tego i tak ja na kilka lat jeszcze zostawil. Nic przy niej nie rob i pozwol jej swobodnie rosnac. W ten sposob uzyskasz grubszy pien. Kolejne rzeczy:
1. Zastanawiam sie nad zamiana polozenia dwoch pierwszych galazek po prawej stronie, tzn. gorna na godzine 2 a ta dolna na 5.
2. W gornej czesci nie widac w ogole pieter
3. trzecia galaz po lewej (liczac ta mala) skierowana jest do gory gdzie inne do dolu
4. usun wszystko co rosnie do dolu
5. najciensze zdrewniale galazki tez bys mogl odrutowac i ulozyc.

Ogolnie drzewko jest obiecujacym materialem (moim zdaniem). @All Szukajcie wlasnie takie materialy!
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Jak zwykle coś mi nie pasowało w moim drzewku i musiało przejść mały restailing. Zostało o 1/3 skrócone i powycinałem niektóre gałązki. Chmurki są jeszcze do dopracowania tak samo jak i wierzchołek. Co teraz o nim sądzicie??
Załączniki
JaÂłowiec 001.jpg
JaÂłowiec 001.jpg (44.77 KiB) Przejrzano 12134 razy
JaÂłowiec 002.jpg
JaÂłowiec 002.jpg (44.47 KiB) Przejrzano 12136 razy
JaÂłowiec 003.jpg
JaÂłowiec 003.jpg (41.86 KiB) Przejrzano 12134 razy
JaÂłowiec 004.jpg
JaÂłowiec 004.jpg (42.01 KiB) Przejrzano 12129 razy
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

Siemka,
patrząc na pierwsze fotki tego tematu nie nazwałbym tego dobrą robotą. Bo po prostu nie widziałem w tamtym drzewka bonsai. Efekty twojej niedawnej pracy nad tym jałowcem są zdecydowanie lepsze w porównaniu do tego co było na początku, Jednakże moje uwagi tyczą się układania. Na pierwszym zdjęciu drzewko wygląda całkiem fajnie, ale to tylko zdjęcie. Na drugim widać okropny zygzak. Patrząc na trzecią fotkę widać "roller coastera" pod czubkiem. Noi i fotka czwarta to ta wędka. Mały bałagan jeszcze panuje w mniejszych gałązkach, które trzeba po prostu odrutować nitką. Ogólnie nie owijając w bawełnę drzewko według mnie "takie se". :wink:
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Tomku.

Jak to ja, napisze jedynie co mi sie w nim nie podoba ;)
Przebieg pnia. Na dole prosty jak zapalka, nastepnie luk w ksztalcie litery C. To nie pasuje do siebie Tomku. Jako ze nie umiesz juz nic z dolna czescia zrobic, wyprostuj gorna czesc.
Rowniez pierwsza galaz po prawej ma za duzy zygzak. Moja propozycja to zmniejszyc ww. zakrety i pracowac nad tym aby galazka wypuscila wiecej zielonego w kierunku pnia.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
marcel_2

Post autor: marcel_2 »

Alke konkretnie co to jest???????? Brak wiedzy, umiejetnosci, za duzo zieleni, za malo ruchu w roslinie, ogolnie chaos. Żeby zaczac drutowac miedzia trzeba najpierw nabrac niezlej wprawy w drutowaniu aluminium.
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Marcel a od czego jest forum?? Chyba właśnie po to piszemy posty na forum żeby ktoś bardziej doświadczony mógł doradzić. Z twoich słów wynika (tak sądzę) że jesteś osobą o większym doświadczeniu.
Tak ogólnie co Ci nie odpowiada w moim drutowaniu??
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
MarcinWwa
Posty: 103
Rejestracja: 04 maja 2006, 15:21
18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MarcinWwa »

bardzo fajnie przerobiłeś to drzewko, widać że się trochę znasz, od razu widać zdecydowaną różnicę na plus, ja bym się zgodził z kamilem że dziwnie tak jak część pnia jest prosta a część wygięta, to trochę psuje wygląd, ja bym za to próbował zrobić styl pochylony, myśle że to by było ciekawsze, ale to twój wybór, pozdrawiam, życzę powodzenia w dalszym formowaniu, pa
Marcin Wwa
pawelo73
Posty: 158
Rejestracja: 02 wrz 2006, 22:11
17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pawelo73 »

hmm może można by było pokusić się o formę Fukinagashi (zdjęcie 2,4 17 oraz 3 z drugiej serii), ale teraz to już chyba zapóĽno.
ODPOWIEDZ