Modrzew "na wietrze"

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Modrzew "na wietrze"

Post autor: lukas_gr »

Osobiscie nie lubie tej formy, ale nie bylo wyjscia- wszyskie zywe galezie rosly po jednej stronie rosliny, co sadzicie? Doniczka jest przejsciowa, jak znajde jakas lepsza to przesadze
Załączniki
1
1
DSC_0035.JPG (40.34 KiB) Przejrzano 10526 razy
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

Łukasz!

Takie moje skromne zdanie... korona mi sie calkiem podoba, ale co do pnia, te wygiecie u nasady takie nie naturalne... i nie lepiej by bylo bardziej pochylić drzewko?
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Co do konta nachylenia drzewka wydaje mi sie ze jest idealne. A jakby zmienic odrobinke front tzn chodzi mi o to zeby doniczka stala tak zeby nie bylo widac tak bardzo tego miejsca na pniu?
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Corey

Post autor: Corey »

Mam prawie identycznego Fikusa :)
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

A gdybyś tak nagiął w jakiś sensowny sposób pień ?? ...bo brakuje mi w nim dynamiki. Widziałem co panowie zrobili z Twoim jałowcem na warsztatach więc na pewno zapamiętałeś tą lekcję :-)
W tej chwili przypomina mi on niekompletną literke "A"..
Jeszcze jedna uwaga. To, że roślina rośnie w wietrznym klimacie nie oznacza, że od strony wiatru nie ma mieć gałęzi, tak mi sie wydaje.
Adam Cieślik
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Masz racje, od strony wiatru powinny tez byc jakies galazki, tzn. wyrastac. Rowniez ulozenie tych mi sie nie podoba Lukaszu, powinny byc one rownolegle do ziemi. W tej chwili wyglada na to, jakby wiatr wial z gory na dol.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Kamilu - z Twojego zdania mogę wnioskować, że wiatr zawsze wieje poziomo? :)

Obrazek
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

No to tak, galaze z tylu nie ma: bo ich tam nigdy nie bylo, roslina tak rosla, zadych galaezk z tylu nie wycianlem. Jesli chodzi o ulozenie galezi w poziomie, to nie wiem czy to dobry pomysl- w tym stylu chodzi o to zeby wszyskie galezie szly w jedna strone, ale zauwaz ze w naturze jesli galaz jest bardzo stara i ciezka to jest tez skierowana w dol, drzewo w tym stylu jest formowane przez wiatr- ale podlega tez prawa fizyki- tak mi sie przynajmniej zdaje. Co co giecia pnia, szczerze przyznam ze brakuje mi w nim jak slusznie zauwazyles ruchu, tylko ze wyginainie tkiego pnia bedzie wygladalo sztucznie, tak mi sie przynajmniej wydaje, w tym jalowcu gielsimy jedna galaz bo tak poprotu trzeba bylo zrobic. W najblizszym czasie mam zamiar powiekszyc troszke jina.
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

@Lukasz Moim zdaniem, skoro wiatr mial "sile" wygiac galezie w jedna strone, to czemu nie mialby "sily" utrzymac je w poziomie? Caly czas wiejac tworzy pewna "tacke" pod galeziami utrzymujac je w poziomie.
Zeby mnie znowu nikt zle nie zrozumial (uklon w strone Iwony 8) ), powiem jedynie, ze lepiej wygladaloby to drzewko gdyby mialo inne ulozenie galezi.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Co rozumiesz przez inne ulozenie? Bardziej w poziomie?
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Mimo wszystko nie pasuje mi jakoś to drzewko i zastanawiam się czy nie lepiej wygladałoby jako początkowo skromny literat. Na zdjęciu widać, że na górze wyrasta przynajmniej 1 gałązka również po drugiej stronie i to mnie skłoniło do tej myśli. Dodatkowo oczyma wyobraĽni widze ze 3 gięcia na pniu i pozbycie się najniższej gałązki (dopiero póĽniej - niech pracuje na grubość).
Jeśli znajdę na to czas to spróbuję zrobić prostego virta.
Adam Cieślik
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Tak Lukaszu, bardziej w poziomie, a moze nawet delikatnie do gory.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Michał

Post autor: Michał »

zgadzam się z kamilem, gałązki podniósłbym troszke do góry, w obecnym stanie pasowały by do "zwykłego" drzewa ale nie do formy wiatrowej :-)
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Najlepszym sposobem rostrzygającym spór o fukinagashi będzie pojechać nad morze i poobserwować (głównie) sosny rosnące na wydmach.
Adam Cieślik
grzegorzbonsai
Posty: 145
Rejestracja: 28 sie 2004, 11:02
19
Lokalizacja: KrakĂłw

Post autor: grzegorzbonsai »

Dlaczego tak bardzo chcecie zrobić z niego styl wiatrowy? Zerknijcie na: http://internetbonsaiclub.org/index.php ... c=18513.15
Czasami warto popatrzeć na roślinę jako na materiał wyjściowy, a nie roślinę, którą można zmienić w drzewko bonsai po pierwszym formowaniu. Roślinom trzeba dać szansę, aby mogły po jakimś czasie podpowiedzieć co można z nich zrobić.
to tylko drobne podpowiedzi, gdyby pokombinować to można z niego zrobić jeszcze wiele...
Załączniki
dsc_0035_851b.JPG
dsc_0035_851b.JPG (38.47 KiB) Przejrzano 10125 razy
dsc_0035_851a.JPG
dsc_0035_851a.JPG (35.76 KiB) Przejrzano 10124 razy
ODPOWIEDZ