jałowiec by ergi

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
ergi
Posty: 25
Rejestracja: 04 lis 2004, 01:00
19
Lokalizacja: Warszawa

jałowiec by ergi

Post autor: ergi »

Witam, jak już się zabrałem za wstawianie drzewek na forum to pójdę za ciosem ;) - jałowiec formowany przy użyciu techniki rozszczepiania pnia. jak widać przeżył :) był dość trudnym materiałem wyjściowym (brak doświadczenia przy wyborze materiału) - teraz ominąłbym takiego jałowca z daleka ;) - długi łysy pień i to przełamanie....ale jak widać dało się coś wykręcić :) wysokość drzewka bez donicy ok 50cm
Załączniki
jaÂłowiec.jpg
jaÂłowiec.jpg (45.55 KiB) Przejrzano 6865 razy
skari

Post autor: skari »

Bardzo bardzo ładne. Sam mam podobnego jałowca, jeśli chodzi o tak spore wygięcie pnia. Chyba znalazłem inspirację :-)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Roslina z przyszłoscia. Natomiast co mi sie w niej nie podoba to to iz srodek ciezkosci jest przeniesiony za bardzo w prawo. Dodatkowo zmienilbym front drzewka tak by pochylalo sie ono bardziej ku przodowi jako ze wygiecie (ten duzy łuk) najpierw idzie w widza a pozniej odchyla sie do tylu wiec nasadzenie jalowca nie jest najlepsze.
Donica tez nie pasuje. Za duza za wyskoka.
Załączniki
ja_owiec_228.jpg
ja_owiec_228.jpg (49.88 KiB) Przejrzano 6860 razy
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: romanb »

Czesc Bolas zman przypadkowo to drzewo.To jest forma pochylona i korona jest poza podstawa korzeni.Natomiast moim zdaniem drzewo jest dobrze wybalansowane.Zobacz na mase zielona i glowna galaz,obydwie rzeczy znajduja sie po przeciwnej stronie w ktora sie pochyla a wiec je rownowazy.Co do donicy przy lekkim dobraniu masy zielonej bedzie moim zdaniem OK. Roman
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Ogólnie rzecz biorąc podoba mi się to jak został uformowany :-)
Nie pasuje mi tylko ta najniższa gałąĽ ...jak na razie. Nie jestem żadnym ekspertem, ale czy ona zbyt nie obciąża optycznie drzewka ?? Możliwe, że potem, gdy góra nabierze masy, będzie OK.
...no chyba, że jej zadaniem jest właśnie zbalansować prawą stronę, aby drzewko się nie "przewróciło optycznie"(dziwnie to ująłem :-P ).
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2006, 00:11 przez AdamJonas, łącznie zmieniany 1 raz.
Adam Cieślik
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: romanb »

Czesc,tak to wlasnie jest z ta galezia.Po nabraniu masy wszystko bedzie OK
Roman
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Wydaje mi się, że ten jałowiec lepiej by wyglądał bez ten najniższej gałęzi. Jałowiec o takim pniu nie powienien mieć chyba bardzo rozpudowanej korony.
Poza tym z tego co widzę z pnia wyrastają 3 gałęzie i usunięcie jednej by to porawiło.
Wojtek Łukaszewski
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Mnie sie wydaje za ciezki na prawej stronie.Reszte uwag napisalem poprzednio.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
ergi
Posty: 25
Rejestracja: 04 lis 2004, 01:00
19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ergi »

dzięki za uwagi, tak naprawdę to po pierwszym formowaniu siedziałem i rozmyślałem nad nim ponad rok...co zmienić, co poprawic, czy zmienić front...jałowiec jest jakby to powiedzieć - "dyskusyjny"...co do frontu to wydaje mi się, że ten jest lepszy...nie widać tego na zdjęciu ale duży łuk na całej długości nie biegnie ani razu w kierunku widza...cały czas się oddala i zawraca dopiero koroną ...Wasze uwagi będą mi pomocne podczas kolejnego roku rozmyślania nad nim ;) tymczasem dam mu się trochę zagęścić...
czy Wy też nie widzicie wirtuala rambochy?
Awatar użytkownika
MarcinM
Posty: 200
Rejestracja: 01 paź 2005, 07:35
18
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: MarcinM »

To mój pierwszy wirt, więc proszę się nie śmiać.

PS. poprzedni post proszę usunąć
Załączniki
MĂłj wirt
MĂłj wirt
ja_owiec_228.jpg (38 KiB) Przejrzano 6687 razy
Marcin M
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

A dziś znalazłam coś takiego :) Cóż za podobieństwo.

Obrazek
grzegorzbonsai
Posty: 145
Rejestracja: 28 sie 2004, 11:02
19
Lokalizacja: KrakĂłw

Post autor: grzegorzbonsai »

Niby fajny, a jednak coś z nim nie tak. Może chociaż zmienić wysokość rośliny i ruch najniższej gałęzi? Delikatne powtórzenie lini pnia (dolną gałęzią) zawsze poprawia wygląd.
Trochę cieniutki jak na taką masę zieleni, choć zdaję sobie sprawę z tego, że niektóre moje rośliny też nie są najlżejsze...
Załączniki
ja_owiec_228b.JPG
ja_owiec_228b.JPG (46.76 KiB) Przejrzano 6599 razy
ODPOWIEDZ