Oliwki

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Oliwki

Post autor: Tomek »

Kupiłem w piątek te trzy oliwki. Każda po 10 zł czyli nie wielki koszt :-D Nie są zachwycające ale od czegoś trzeba zacząć. Jedną przesadziłem do płaskiej doniczki ale chyba nie potrzebnie. Wszystkie mają nieĽle rozwiniete nebari jak przystało u oliwek. Niestety w części widać tylko na jednym zdjęciu. Proszę o radę: Jaki styl? Jak prowadzić?


Pozdrawiam
Tomek
Załączniki
Trzy oliwki razem
Trzy oliwki razem
1.jpg (30.45 KiB) Przejrzano 4598 razy
PrzĂłd
PrzĂłd
2.jpg (32.42 KiB) Przejrzano 4598 razy
Nebari
Nebari
3.jpg (33.46 KiB) Przejrzano 4598 razy
TyÂł
TyÂł
4.jpg (31.15 KiB) Przejrzano 4598 razy
PrzĂłd
PrzĂłd
5.jpg (32.44 KiB) Przejrzano 4598 razy
TyÂł
TyÂł
6.jpg (33.39 KiB) Przejrzano 4599 razy
PrzĂłd
PrzĂłd
7.jpg (33.93 KiB) Przejrzano 4598 razy
TyÂł
TyÂł
8.jpg (32.26 KiB) Przejrzano 4599 razy
Michał

Post autor: Michał »

Ja bym posadził wszystkie razem, i próbował stworzyć jakąś ciekawą kompozycje. :-D Moze dodałbym jakąs ciekawą skałke, troche mchu :-D
Pokombinuj a <font color="#FF0000">napewno //ort</font> wyjdzie coś ciekawego :-D
MaxDymitr

Post autor: MaxDymitr »

Mi podobają się bardzo. Gdzie je kupiłeś ? A tak przy okazji, co trzeba zrobić żeby oliwka wypóśicła owoce;)
Tatko Łukasz

Post autor: Tatko Łukasz »

W prezencie wystawił je nam znany market spożywczy, ja też sobie kupiłem :-D
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Tak jak Tatko pisał są z marketu. Nie wiem jak oni to robią ale wszystko jest z Biedronki :-P Wiem że można zrobić drzem z biedronki ale o oliwkach nie słyszałem dlatego sobie kupiłem :wink: Jeśli chodzi o owoce to trzeba długo czekać bo występują one tylko u dorosłych osobników. Chyba że zaszczepisz gałązki z dorosłego drzewka na młode. Potrzebne też bądą dwa drzewka o odmiennych płciach żeby mogły się zapylić. Podobnie jak u ludzi (chyba nie muszę tłumaczyć) tylko że przez pyłek z kwiatostanów :roll:

Pozdrawiam
Tomek
Ostatnio zmieniony 22 cze 2005, 21:42 przez Tomek, łącznie zmieniany 1 raz.
MaxDymitr

Post autor: MaxDymitr »

U starszych czyli jak starych ? 10 - 20 letnich ?
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Coś koło tego. Ale łatwiej jest przez szczepienie i są szybsze efekty :-D Mankamentem jest zdobycie tak starego drzewka żeby zrobić zrazy do szczepienia.

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Wiek tak naprawdę nie ma znaczenia, ważne jest aby drzewko z którego bierzesz zraz już owocowało - czyli problem, chyba że wyjeżdżasz do Włoch lub Grecji... z tym że zraz musi być bardzo świeży, więc i to odpada...
Anna Dorota
MaxDymitr

Post autor: MaxDymitr »

Właśnie. Moja oliwka ma już hmm.. kupiłem ją taką jak w poście jacentego3 :
viewtopic.php?t=756&highlight=oliwka

Myślę że tutaj miała z 5 lat ? Mam ją już trzeci rok, więc sądzę ze w sumie około 8 lat ma. Bo jakże by ocenić jej wiek ?
ODPOWIEDZ