Płyn do jin'ów

Ogólnie o tematyce bonsai.
Paocio
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2011, 16:48
12
Imie i nazwisko: Janusz Kaczmarek
Województwo: wielkopolskie

Płyn do jin'ów

Post autor: Paocio »

Witam!
Czy istnieje jakiś tani i łatwo dostępny zamiennik płynu do jin'ów ?
Bardzo zależy mi na odpowiedzi ponieważ mam do zakonserwowania dużą ilość "martwego".
Wszystkie sugestie mile widziane.
Pozdrawiam
Janusz Kaczmarek
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Niestety raczej nic tańszego nie dostaniesz chyba że bardziej rozcieńczone wodą!
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Paocio
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2011, 16:48
12
Imie i nazwisko: Janusz Kaczmarek
Województwo: wielkopolskie

Post autor: Paocio »

Przeczytałem gdzieś że da się go zastąpić siarką albo wapnem.Czy to zabezpieczy roślinę czy po prostu mam nie dziadować i kupić nową buteleczkę orginalnego środka ?
Pozdrawiam
Janusz Kaczmarek
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Ile kosztuje 50ml środka jin? 9zl? Czy warto dla dla tych 9zl. eksperymentować?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
00seba
Posty: 388
Rejestracja: 29 gru 2006, 23:50
17
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Post autor: 00seba »

pewnie kamilu że warto :yes: gdyby nasi przodkowie nie eksperymentowali nadal żyli byśmy w epoce kamienia łupanego :-) ja używam tańszego zamiennika tego płynu ale dopiero od tego roku, jest nieco bardziej rozcieńczony dlatego trzeba zabieg po kilku dniach powtórzyć , poza tym nie ma żadnej różnicy , no jedynie w koszcie :-)
a i ubiegając pytania , nie jest to rozcieńczony oryginał tylko rodzima produkcja :-)
Pozdrawiam serdecznie z Lubelszczyzny
http://bonsaisabamiki.freehost.pl/
Paocio
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2011, 16:48
12
Imie i nazwisko: Janusz Kaczmarek
Województwo: wielkopolskie

Post autor: Paocio »

A gdzie można go dostać ? Podaj jakieś namiary
Pozdrawiam
Janusz Kaczmarek
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

I pewnie ten złoty zamiennik kosztuje 8,99. Jeżeli trzeba powtarzać tzn że jest rozcieńczony przez co tańszy. Poza tym jest to środek ochrony rośliny nie wolno go sobie ot tak sprzedawać. Żadna tajemnica jest to ciecz kalifornijska powodzenia w jej przyrządzaniu sąsiedzi wyślą cię w diabły a ty się potrujesz chyba że znajdziesz sadownika który czymś takim jeszcze opryskuje drzewa.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Loongi
Posty: 119
Rejestracja: 30 lip 2009, 21:21
14
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: mazowieckie

Post autor: Loongi »

No pryskaja jeszcze ciecza. Mieszkam w okolicach w Warki i Grójca czyli zagłebia sadowniczego, wiosna wystarczy sie przejechac w poblizy sadów i dobrze czuc siarke:)
a taka ciecz jest bardzo tania i bardzo skuteczna,a wracajac do tematu, ja słyszałem o cenie ok 2zl za litr.
pozdrawiam
Sebastian
Awatar użytkownika
00seba
Posty: 388
Rejestracja: 29 gru 2006, 23:50
17
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Post autor: 00seba »

no bolas nie przesadzaj . to co kupujemy jako środek do jin to jest to samo tylko w bardziej skondensowanej formie - ten sam kolor , smród i efekt . sadownicy robią dla własnych potrzeb bardziej rozcieńczoną wersję którą stosują z dużym powodzeniem jako oprysk grzybobójczy i nie tylko . jedynie w okresie po utworzeniu się owoców zaprzestają. to co piszesz że jest to środek ochrony roślin to jest to w mniemaniu przepisów nie prawda. ten środek jest środkiem ekologicznym i naturalnym . unia walczyła z rolnikami o wycofanie z obrotu i co nie udało się im bo nie mieli argumentów, przez pewien czas pryskanie sadów tą cieczą było zabronione . jak zwykle chodziło o kasę i zapewnienie rynku zbytu drogich "środków ochrony roślin" produkowanych przez duże koncerny. tak że możesz kupować to samo tylko w japońskiej buteleczce za 100 zł za 0.5 litra jak chcesz , wolny kraj przecież . na necie właśnie widziałem gdzieś środek do jin sprzedawany u nas z takim przeznaczeniem ,ale na etykiecie widać było po obrazkach że jest to środek grzybobójczy , gdyby rozszyfrować "krzaczki" wyjaśniło by się więcej.
w przyszłym roku będę miał tą ciecz w formie koncentratu tak jak to jest ze "środkiem do jin" tak że nie trzeba będzie poprawiać smarowania.
Pozdrawiam serdecznie z Lubelszczyzny
http://bonsaisabamiki.freehost.pl/
BogdanS
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2009, 11:46
14
Imie i nazwisko: Bogdan S
Województwo: śląskie

Post autor: BogdanS »

Witam,
Niewiedzących o "cieczy" zapraszam np.tu
http://www.balkonsadowniczy.pl/artykuly ... ornijs.php
A jeśli chodzi o jej stosowanie to jak zwykle są różne opinie:
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=2135 :-)
ODPOWIEDZ