Moja sageretia

Ogólnie o tematyce bonsai.
rafio17

Moja sageretia

Post autor: rafio17 »

Gdzies pol roku temu wybralem sie do akademii bonsai we wroclawiu. Zamierzalem kupic kilka doniczek i preparat na rany. Ale zauwazylem taniom (moze pisze sie to tania) sageretie (25zl), trzeba bylo tylko lekko przyciac. Przyjechalem do domu (a z akademii jechalem gdzies z godzine- minimum), troche lisci opadlo ale ogolnie ok. Poczekalem do wczesnej wiosny, wtedy przycielem ja troche i przesadzilem, bo cos zmarniala liscie zaczely zolknac i opadac. Ale po przycieciu i przesadzeniu zaczela odrzywac, okolo tydzien i znowu pojawilo sie to samo: liscie porzulkly.
Teraz zostaly jej 2 malutkie galazki z zielonymi listakami. Sprawdzilem pod kora jest zielona (czyli zyje).

I wydaje mi sie (jestem pewny na 99%) ze to od slonca bo roslinka stoi na parapecie od poludnia, a pod nia jest grzejnik :evil: (takie mam warunki).
Co radzice zrobic zeby odrodzila sie na nowo?? Pewnie zmienic miejsce (na to sam wpadlem). Ale co oprocz tego!!
Z GORY THX
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj nieznajomy,

pisze sie "tania".
A nie pomyslales o tym, ze moze za duzo ja podlewasz... albo za malo? Przeciez grzejnik w lato nie ma nic do rzeczy, chyba ze wted tez nim grzejesz.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
rafio17

Post autor: rafio17 »

Samo zulkniecie i opadanie lisci (nie na wielka skale) zaczelo sie troche wczesniej, a wtedy byl koniec jesieni- poczatek wiosny. O tej porze nie bylo za goraco to sie palilo.
A z ta sageretia to dzisiaj nieco mocniej ja przycialem i odstawilem troche od okna.
I poza tematem- mam ladna irge w kaskadzie 8) .
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

A nawozisz ta sagerite?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
rafio17

Post autor: rafio17 »

Tak. Dzisiaj wlasnie to zrobilem, ale dawkoje tak jak na metce napisane. Od razu zaznaczam ze leje w dobrej proporcji z woda.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

No to przygotuj sie na kolejne zolte liscie. Gdy z drzewkiem jest cos nie tak to sie go nie nawozi (to tak na przyszlosc). Rowniez zaleca sie dawanie mniejszej ilosci nawozu niz ta podana na ulotce/opakowaniu.
A jak czesto nawozisz?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
rafio17

Post autor: rafio17 »

Raz na miesiac (czasami rzadziej), ale zobaczylem ze zaczela zloknac to przestalem na jakis okres.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Moja rada jest taka, abys jej juz w tym roku nie nawozil i zwroc szczegolna uwage na wilgotnosc podloza. Zadnego nawzozenia, przycinania itp.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
rafio17

Post autor: rafio17 »

OK. Thx za rade. :wink:
ODPOWIEDZ