Forum Ekologiczne

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Awatar użytkownika
oliwia99
Posty: 143
Rejestracja: 02 sty 2006, 20:30
18
Imie i nazwisko: Rafal Ulfig
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chudów

Post autor: oliwia99 »

Przemku czy po wykopaniu yamadori sadząc w to samo miejsce drzewko tego samego gatunku ,z taką samą ilością zieleni(oczywiście młodsze)mógłbyś się ze spokojnym sumieniem nazwać się ekologicznym.Zastanów się czy ten problem tak naprawdę jest problemem,czy rzeczywiście trzeba stać po którejś ze stron.
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 390
Rejestracja: 17 sie 2004, 16:32
19
Imie i nazwisko: Piotr S.
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Pit »

Kilka dni temu widziałem w TVN jakiś materiał że w pewnej gminie trzeba będzie zburzyć kilka nowych domów (postawionych legalnie) bo tam gdzie miała być obwodnica ktoś znalazł żabę i teraz droge trzeba wybudować z innej strony wsi, to jest dla mnie PARANOJA a nie ekologia...
Inny przykład z mojego miasta, od 2 lat nie można rozpocząć remontu drogi wylotowej na Kraków bo ktoś obok drogi w krzakach znalazł gniazdo jakiegoś ptaszka i jest pat. Paranoja.
Piotr
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

U mnie w miescie budowe obwodnicy wstrzymało gniazdo dzikiej kaczki. Fajnie wszystko wygladało jak drogowcy musieli mijac kępę trawy bo nie chcieli stresowac kaczki. Ja i bractwo kurkowe jestesmy bardzo zadowoleni z ich postepowania choc nie wiem jak potoczyla sie dalej historia kaczek. Z tego co wiem roboty ida zgodnie z planem.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
natural fine
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2009, 22:22
14
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: natural fine »

Tutaj ptaszek , tam żabka ..Moim zdaniem liczą się całe ekosystemy , i człowiek powinien zabiegać by umieć je zarówno utrzymywać jak i dostosowywać ew. przenosić a nawet odtwarzać.
Załączniki
No a tego Pana znacie ze swojego podwórka?  Ciekawe kiedy wyginie .. hmm ..ponoc jest popularny , a widziałem go jedynie kilka razy. Chodzące , a raczej biegające (Biegacz zielonozłoty) cudo natury, jeszcze mniejszy od ptaszka czy zabki :)  haha
No a tego Pana znacie ze swojego podwórka? Ciekawe kiedy wyginie .. hmm ..ponoc jest popularny , a widziałem go jedynie kilka razy. Chodzące , a raczej biegające (Biegacz zielonozłoty) cudo natury, jeszcze mniejszy od ptaszka czy zabki :) haha
Carabus auronitens.jpg (69.31 KiB) Przejrzano 8155 razy
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

a jaki to problem robale wytruc trawska i krzaki randapem wypalic sam osobiscie wykosilem tak 2 dzialki hektarowe . pod budowe nowych domow :ups: dla mnie liczy sie efekt koncowy jak mam cos zrobic zdobyc to nie wazne jak ale ma byc , i mam gdzies czy tam mieszka zajac kaczka czy jakis robal ,a karczowanie pila lacuchowa uwazam za najlepsza zabawe zaraz po wywracaniu drzew kopara :-) nad moja dzialko mszyca jak chce przeleciec to na wysokosci 100 metrow zdycha od chemi
bo kazdy jest kims
Awatar użytkownika
natural fine
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2009, 22:22
14
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: natural fine »

daniell 79 pisze:a jaki to problem robale wytruc trawska i krzaki randapem wypalic ... , ... nad moja dzialko mszyca jak chce przeleciec to na wysokosci 100 metrow zdycha od chemi
współczuje.

z "nowości" mam dziś dla Was artykuł:

" Naukowcy: Golfsztrom zanika ! - Ostrzeżenie przed ostrą i długą zimą"


http://www.globalnaswiadomosc.com/ostrz ... fstrom.htm
Awatar użytkownika
00seba
Posty: 388
Rejestracja: 29 gru 2006, 23:50
17
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Post autor: 00seba »

ładny h... jeżeli się to potwierdzi :hmmm: :-k
Pozdrawiam serdecznie z Lubelszczyzny
http://bonsaisabamiki.freehost.pl/
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

Ponieważ nie cierpię żadnych skrajności, to dla równowagi i uspokojenia wklejam ten link - http://doskonaleszare.blox.pl/html. Nie dajmy sie zwariować. Jestem za ochroną przyrody, ale nie wierzę w żadne spikowe teorie dziejów. A gdy dowiaduję się, że dzięki działaniom "zwisających z drzew" trzeba rozebrać odcinek drogi wart miliony oraz za następne kilka milionów doprowadzić teren do stanu sprzed budowy, to szlag mnie trafia. Może warto jednak znaleźć środek ciężkości?
Pozdrawiam z okolic Poznania
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

No to ja polece filmek: "HOME" lub po polsku "SOS Ziemia" Jak ktos nie chce słuchac to niech wyłączy głos bo obraz ktory jest tam zamieszczany to dla mnie arcydzieło fotografii.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
natural fine
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2009, 22:22
14
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: natural fine »

rzeczywiscie ujęcia rewelacyjne.

dzis zapraszam Was na youtube , do obejżenia dość kontrowersyjnego dokumentu : " Manna - Zrozumieć Naturę Na Nowo (Napisy PL) 1/5 "


http://www.youtube.com/watch?v=sLbMV8-5HII
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Zazieleniamy Śląsk z e-fakturą


Witamy,

W ramach programu e-faktura w Grupie TP konsekwentnie realizujemy działania, które mają na celu propagowanie faktury elektronicznej jako alternatywy dla faktury papierowej. Udało nam się przekonać już ponad 1 mln klientów do faktury elektronicznej. Istotnym elementem naszych aktywności jest pokazywanie pozytywnego wpływu e-faktury dla ochrony środowiska.

W swoich działaniach nie ograniczamy się jednak tylko do słów, ale realizujemy konkretne inicjatywy proekologiczne. Od września tego roku zaczęliśmy zalesianie nieużytków pogórniczych o powierzchni 3 ha w miejscowości Knurów na Śląsku. Dzięki wolontariuszom Grupy TP w ostatnią sobotę (9.10) teren ten został całkowicie zalesiony. W sumie posadziliśmy 27 tys. różnych gatunków drzew. Więcej informacji oraz relacje z tej akcji znajdziecie w serwisie www.naturatp.pl, gdzie możecie również posadzić swoje wirtualne drzewo. Chcemy w ten sposób przekonywać wszystkich niezdecydowanych, że każda nowa e-faktura umożliwi nam posadzenie kolejnego drzewa. Dlatego warto zamienić swoją fakturę papierową na elektroniczną.

Dzięki akcji zalesiania Śląska udowadniamy, że jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, ale także w konkretny sposób zachęcamy naszych klientów do wsparcia naszych działań ekologicznych poprzez wybór e-faktury.


Pozdrawiamy i zachęcamy do propagowania e-faktury!
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Jedno w tych fakturach jest nie teges. Wszystko gra gdy wysyłana jest do odoby prywatnej ale ja dostaje e-faktury na firme i tak je musze drukowac :P tyle ze to ja daje na to pieniadze a nie siec. Poza tym z tych faktur w PLAYu korzystam juz od roku. Co do zagospodarowania hałd kopalnianych to calkiem fajnyn pomysl my ze Stomeksem mamy taka gdzie idzie cos wykopac. Co do sadzenia czegokolwiek to i tak kopalnia za to zaplaci bo ma taki obowiazek wiec nie wiem po co TPsa sie do tego cisnie???? Podwojne obsadzenie zastosuja???
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Bushman
Posty: 288
Rejestracja: 22 kwie 2008, 00:36
16
Imie i nazwisko: Wojciech N.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Bushman »

Kopalnia płaci za drzewka a wolontariusze z TP je posadzą... ty weźmiesz e-fakturę wydrukujesz na swoim papierze.
W efekcie kopalnia spełni obowiązek a TP zyska w oczach klientów a jednocześnie zaoszczędzi na papierze :D
Wojciech N.
Awatar użytkownika
natural fine
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2009, 22:22
14
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: natural fine »

Zapewne niewielu z Was coś mówi osoba Łukasza Łuczaja..polecam pogrzebać w opracowanych przez niego tematach na Jego stronie:

http://www.luczaj.com

Można go również posłuchać i obejżeć "w akcji" na youtube

http://www.youtube.com/watch?v=pYTFV_2w ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=x_hfxVxF ... re=related

Jest tam wiecej publikowanych przez Niego ciekawostek.

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: (Brawa dla tego pana)
Miłego oglądania..
Załączniki
ksiazka.jpg
ksiazka.jpg (44.18 KiB) Przejrzano 7910 razy
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

Nie zgodzę się, że jest to czubek. Facet ma pasję. Niestety, świat jest na pewnym etapie i nie da sie tego cofnąć. Wystarzy wyobrazić sobie tłumy ludzi polujących na owady czy zrywających rośliny. Za rok mamy pustynię, a koniki polne znajdą się na liście gatunków zagrożonych. Inna sprawa to podejście ludzi, którzy nie potrafią sobie wyobrazić życia bez żarcia naszpikowanego hormonami, antybiotykami i chemią. Jak ja w maju zbieram winniczki i robię z nich różne potrawy, to patrzą na mnie jak na dziwaka. A sa przepyszne. Zdziwienie wywołuje robienie nalewek i wina z dzikiej róży czy głogu ("to z tego sie da?"). Ale co się dziwić, jeśli widok ośmiornicy na talerzu powoduje u niektórych wymioty. Smutna rzeczywistość.
Pozdrawiam z okolic Poznania
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

no to sobie wyobrazcie gorala pasacego sie razem z owcami , czy tez pastuch zujacego trawsko razem z krowami na pewno byli bardzo szczesliwi , a na kolacje po ciezkiej pracy szklanka robali .
Ja rozumiem ze tak mozna , ale bez przesady .
ale za wiedze o roslinach i ich przeznaczeniu to wielki szacun
bo kazdy jest kims
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Ciekaw jestem na czym wyhodował ten brzuszek. Na nalewkach robaczkach czy pokrzywce??
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Polecam film Gas Land - dla spragnionych wydobycia "gazu łupkowego".
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
natural fine
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2009, 22:22
14
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: natural fine »

Polska wolna od GMO - stowarzyszenie/petycja !

http://www.polskawolnaodgmo.pl
Załączniki
rys.gif
rys.gif (36.64 KiB) Przejrzano 7788 razy
ODPOWIEDZ