Ogólnokrajowa Wystawa bonsai Książ 2008

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Iza Berdowska
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2008, 11:47
16
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp.

Post autor: Iza Berdowska »

Już wiem czemu Bonsai nie stanie się narodową sztuką Polaków. Bo jesteśmy narodem bardzo kłótliwym. PAB podjął decyzję o nie organizowaniu wystawy w Książu. Miał do tego prawo!!!! Wydał oświadczenie, w którym wyjaśnił wszystkim przyczyny swojej decyzji. Piotr Czerniachowski jest członkiem PAB ( sprawdziłam na stronie internetowej PAB - pozycja nr 24.). A przynależnóść (dobrowolna) zobowiązuje do lojalności, odpowiedzialności i podporządkowania się decyzjom Walnego Zgromaszenia. Wiem, że te cechy są w naszym narodzie wartościami w zaniku (obok honoru , patriotynmu, ....). I wiem, że łatwiej jest pisać złośliwe i obrażliwe maile, niż chociażby przeczytać ze zrozumieniem oświadczenie PAB i próbować się nad nim zastanowić. W pewnym sensie rozumiem Jacka i wszystkich mieszkających w okolicach - mnie też bardzo szkoda jest tej imprezy.
Pozdrawiam wszystkich bonsaistów
Iza
_____________
http://ibe.net.pl
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

PAB się wypowiedział, skoro ich drogi z Książem się rozeszły to chyba normalne, że nie chcą brać udziału w wystawie, jeśli taka będzie się tam odbywać - mają do tego pełne prawo.

Naprawdę bardzo prosimy o zachowanie pewnego POZIOMU dyskusji.

Panowie, jeśli macie coś do siebie, załatwcie to sobie za pomocą prywatnych maili. Fajnie, że głosicie idee integracji, ale żeby za pomocą pyskówek?
Anna Dorota
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Kulesza Rafał pisze:dlaczego PAB nie chce brać udziału w wystawie na zamku Książ.
Może nie chce, może nie może. Prawda jest gdzies po środku :evil:

Co do Piotrka pomysłu - ja jak najbardziej go podziwiam, że jako pojedyńcza osoba a nie pod nazwią klubu , sklepu podjął się takiej ogranizacji.

Co do Integracji - Tanuki z tego co wiem, jak najbardziej będzie w Książu i wiem, że nie było z tym problemu aby Piotr dogadał się z Markiem Gajdą. Poprostu się umieli dogadać.

A takie rzeczy jak "zakazuje się używania nazwy ..." - to nie komunizm, że sie coś zakazuje - w ogóle jak to brzmi ? Tu każdy ma prawo do swojego zdania i nazywania.


MOD: Przemku, pewne uwagi są naprawdę nie na miejscu.
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
andrzej sikon
Posty: 67
Rejestracja: 03 gru 2007, 21:00
16
Lokalizacja: Szczawno ZdrĂłj

Post autor: andrzej sikon »

Widze , że samo powiedzenie " Przemku masz racje..." jest już też zabronione...? nie rozumie Mod?
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
17
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Czuje swym nosem, że może dojść znów do zbednej kłótni. Ostatnio zresztą nasze forum często służy jako arena przeróżnych batalii, co wielu użytkownikom nie odpowiada - moderatorom na pewno.
PAB nie chce i nie jest to w jego interesie (nie mówię o finansach tylko) brać udziału w wystawie w Książu - powody są różne i dla PAB-u istotne.
Część bonsaistów z poza PAB-u jest z tej decyzji niezadowolona - czemu dała wyraz.
Pozostali nie wiedzą o co się środowisko znów kłóci, a im dłużej to trwa, tym więcej domysłów powstaje - choć do poznania prawdy daleko.
Wydaje mi się to podsumowaniem tej batalii.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Temat postanowilismy odblokowac. Jednakze gdy ktos zacznie ponownie komus dogryzac lub prowadzic rozmowe na niskim poziomie, temat zostanie ponownie i juz ostatecznie zablokowany.
Porozmawiajmy kulturalnie o tym problemie, wierze, ze potrafimy...
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
paciejs
Posty: 104
Rejestracja: 07 lut 2008, 21:50
16
Imie i nazwisko: slawek
Województwo: śląskie
Lokalizacja: bĂŞdzin

Post autor: paciejs »

kupić drzewko w byle szkółce drut drut drut ale mam bonsai . a dyskusja . jakie grube i powywijane bezsensu .paru nas jest i od razu k.... kłutnia .ludzie jest nas paru. bez przesady 1000 lat tradycji dopiero przed nami.ci co mają cos . mieli komercyjne szkółki . i z tego żyją .niech spokojnie produkują .... kochajcie yamadori.
zebu
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2008, 23:45
16
Lokalizacja: Ró¿anki

Post autor: zebu »

Bardzo proszę o podanie kosztów uczestnictwa w XX Festiwalu Kwiatów i Sztuki KSIĄŻ 2008 dla około 10-12 roślin BONSAI z którymi chcę sie wystawić. Jaka jest opłata od jednego drzewka? Czy sam będę musiał je podlewać i pilnować? Oficjalny cennik P-stwa "Zamek Książ" Sp.z o.o. jest dla mnie zbyt wysoki.
Również proszę o zaproponowanie możliwie niedrogiego noclegu najlepiej w pobliżu Zamku.
Jakie znane osobistości wezmą w nich udział i czy będą prowadzone warsztaty ? Czy w warsztatach mogę uczestniczyć ze swoją rośliną i jaka będzie odpłatność ?
Jaki jest szczegółowy(godzinowy) program Wystawy?
Pozdrawiam.

Dodano po 17 minutach:
Przepraszam ale trochę marudzę.
Od kogo dostanę rachunki (faktury) za udział i prawo wystawiania drzewek? Czy od Spółki "Zamek Książ", czy "Galerii Sztuki Orientalnej"?
Czy to jest Galeria WIRTUALNA? Czy posiada wpis do rejestru działalności gospodarczej, NIP, adres itd?
Czy Galeria posiada umowę ze Spółką "Zamek Książ" na organizację tej wystawy?
Wybaczcie ale z pieniędzmi nawet drobnymi żartów NIE MA !
czerniachowski
Posty: 264
Rejestracja: 05 sty 2007, 20:33
17
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: walbrzych
Kontakt:

Post autor: czerniachowski »

Witam :-) Przedstawiam program wystawy Książ 2008 Szykujemy też niespodziankę ale to troszke pózniej .Dziekuję wszystkim za zaangażowanie :brawo:
pozdrawiam Piotr Czerniachowski

PROGRAM WYSTAWY

1.05 (czwartek)

9:00 - Otwarcie wystawy
12:00 - pokazy formowania (miejsce - baszta)
- Grzegorz Dębek - Bonsai Klub Pomorze(Sopot)
- Ryszard Lasik - Centrum Bonsai Daglezja (Poznań)
15:00 - prelekcja i pokaz slajdów o kamieniach Suiseki (miejsce - Sala Kinowa)
- prowadzący - Bogdan Pociask
19:00 - zamknięcie wystawy

2.05 (Piątek)

9:00 - otwarcie wystawy dla zwiedzających
12:00 - pokazy formowania (miejsce - baszta)
- Grzegorz Sowiński - Klub Bonsai Polska (Kraków)
- Maciej Stelmach (Wałbrzych)
- Libor Kajis (Czechy)
15:00 - prelekcja i pokaz slajdów o Bonsai dla zaawansowanych (miejsce - Sala Kinowa)
- prowadzący - Bogdan Pociask
19:00 - zamknięcie wystawy

3.05 (Sobota)

9:00 - Otwarcie wystawy
12:00 - pokazy formowania (miejsce - baszta)
- Vaclav Novak - Czeska Bonsajova Asocjacja (Czechy)
- Marek Gajda - Polskie Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Bonsai Tanuki (Warszawa)
- Piotr Czerniachowski - Galeria Sztuki Orientalnej (Wałbrzych)
19:00 - zamknięcie wystawy
20:00 - uroczyste wręczenie nagród oraz biesiada rycerska (miejsce - karczma U Zbója)

4.05 (Niedziela)

9:00 - otwarcie wystawy
12:00 - pokazy formowania w wykonaniu bonsaistek (miejsce - baszta)
- Šårka JasenskĂĄ, Gabriela PišlovĂĄ - Bonsai Centrum Libcany (Czechy)- Joanna Maciszewska, Marta Piętakiewicz - Polskie Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Bonsai Tanuki (Warszawa)
19:00 - likwidacja wystawy
Ostatnio zmieniony 23 mar 2008, 13:44 przez czerniachowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
andrzej sikon
Posty: 67
Rejestracja: 03 gru 2007, 21:00
16
Lokalizacja: Szczawno ZdrĂłj

Post autor: andrzej sikon »

Prosze prosze.....same znane nazwiska..... szykuje sie impreza na niezłym poziomie. !!!!!! Już czuje tą atmosferę.... . Brawo , perfekcja w każdym calu! A jednak można jak się chce...:) a nie tylko przelicza ile do sakwy można zawinąc..... :roll: :wink:
Jacek Grzelak
Posty: 30
Rejestracja: 29 wrz 2007, 20:54
16
Lokalizacja: ÂŻabin

Post autor: Jacek Grzelak »

No no same "gwiazdy " ... :razz:
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego Jacek G.
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 151
Rejestracja: 04 kwie 2005, 10:16
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Martin »

Witam wszystkich po długiej przerwie
@sikon - szlag mnie trafi zaraz - nie znam Cię i zdrowy rozsądek podpowiada mi że pewnie nie warto zabierać głosu - ale... o "sakwie" to Ty zdaje sie wiesz cholernie dużo (że zaryzykuję stwierdzenie że tylko o niej) a co za tym idzie nie bądź hipokrytom a idee zostaw pasjonatom. W 2006 roku jakoś Cie nie było zarówno finansowo jak i osobiście- rozumiem błądziłeś i dopiero teraz oświeciło Cie (lub ktoś) że bonsai to jest to co chcesz robić do końca życia ;) Rozumiem - nawet to że nie do końca przemyślałeś sprawę... (ostatecznie kultura dalekowschodnia jest Ci obca) Ale na boga nie oceniaj i nie wystawiaj sądów nad ludźmi i zdarzeniami o których nie masz zielonego pojęcia. Trochę pokory...
Idea pojednania jest jak najbardziej chwalebna i popieram ją całym sercem ale działania pozoranckie nastawione przede wszystkim na zarobek temu nie służą i służyć nigdy nie będą. Poznałem osobiście ostatnio członków klubu TANUKI jak i samego Pana Gajdę i tak jak sie spodziewałem fajne z nich chłopaki :) (pozdro dla Was) wszystko jest możliwe jak sie chce nawet sympatia pomiędzy Katowicami a Warszawą (jak sie oczywiście chce) Potrzeba jedynie odrobiny chęci i zrozumienia i oczywiście trzeźwego spojrzenia nie skrzywionego forsą.... czego zdaje się w przypadku Książa zabrakło... Czy wy naprawdę myślicie że PAB "urwałby jaja złotej kurze" ?? Książ jest (był) najbardziej rozreklamowaną i prestiżową imprezą bonsai'ową w Polsce - więcej nic nie dodam - jak ktoś posiada szare komórki i umiejętność samodzielnego myślenia to zapraszam do wyciągania własnych wniosków..........

Czytając temat i będąc członkiem PAB skromnym i niewidocznym w pełni podpisuję się pod oświadczeniem PAB
Pozdrawiam
Marcin Szymanek
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

MArcin - pięknie to napisałeś o tej kasie - popieram w 101%.
Co do wystawy - można zmienić nazwe (którą PAB wypracował) i za rok-dwa dążyć aby wszyscy sie tam znaleźli bez względu na podziały.

PS - szkoda Jacek, że Ciebie wśród tych gwiazd zabrakło, bardzo chciałbym zobaczyć Twój pokaz :(
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
andrzej sikon
Posty: 67
Rejestracja: 03 gru 2007, 21:00
16
Lokalizacja: Szczawno ZdrĂłj

Post autor: andrzej sikon »

Admin , uważam , że mój post nie był obrażliwy ani złośliwy, przeczytaj uważnie post Martina, i powiedz szczerze, który post jest bardziej ukierunkowany w strona ubliżenia niż sformułowania jakiejś informacji. Pozostawiam to twojemu sumieniu.
zebu
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2008, 23:45
16
Lokalizacja: Ró¿anki

Post autor: zebu »

Zapytanie do organizatorów: Dlaczego nikt nie chce odpowiedzieć na pytania w sprawie uczestnictwa w wystawie BONSAI na Zamku w Książu?Zdaję sobie sprawę że jeszcze ponad miesiąc czasu ale planowanie kosztów z wyprzedzeniem jest podstawą powodzenia.
Za podanie programu wystawy DZIĘKUJĘ.
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Może dlatego, że jak napisali w pierwszym poscie, "więcej info na www.ogrody-bonsai.pl".
Zakładam, że na nasze forum organizatorzy nie wchodzą codziennie, więc lepiej skieruj się bezpośrednio do nich. Na podanej stronie jest wszystko, łącznie z formularzem zgłoszeniowym.
Anna Dorota
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

UWAGA: Ten wątek został zalozony, ponieważ ktoś chciał przekazać INFORMACJĘ. Jeśli nie macie KONKRETNYCH spraw do poruszenia w tym temacie, proszę - darujcie sobie posty złośliwe, niechętne, lizusowskie, itp, itd. Oczywiscie każdemu wolno wypowiadać własne zdanie, ale jeśli ktoś chce napisać do PAB czy TANUKI, to oni mają swoje własne strony internetowe.
Anna Dorota
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

proponoje zamknac temat !!!!!!!!!!!
bo kazdy jest kims
czerniachowski
Posty: 264
Rejestracja: 05 sty 2007, 20:33
17
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: walbrzych
Kontakt:

Post autor: czerniachowski »

Witam :-) Pragnę poinformować ,że w związku z emocjami jakie towarzyszą organizacji wystawy bonsai w zamku Książ, postanowiłem zmienić nazwę wystawy na NARODOWA WYSTAWA BONSAI !!Pozdrawiam i do zobaczenia w Książu
Załączniki
dary jesieni 157.jpg
dary jesieni 157.jpg (53.12 KiB) Przejrzano 8193 razy
Pozdrawiam
Piotr Czerniachowski
www.akina.pl
http://www.facebook.com/#!/piotr.czerniachowski
Awatar użytkownika
holahola
Posty: 241
Rejestracja: 22 maja 2006, 16:37
17

Post autor: holahola »

Bonsai Polska 2008
_________________________________________
Marcin Gajewski
ODPOWIEDZ