Dyskusja nt. tematu "wirty bonsai - kursik"

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 97
Rejestracja: 21 mar 2007, 17:16
17
Lokalizacja: JastrzĂŞbie ZdrĂłj

Post autor: Kojot »

bardzo fajne i dobrze opisane można powiedzieć łopatologicznie choć od paintera wolałbym photoshopa o wiele więcej ma funkcji a co za tym idzie możliwości choć nie jest darmowy...

pozdrawiam
Mateusz ZamĂŞcki
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Mateuszu - po pierwsze główną wadę photoshopa wymieniłeś, jest płatny. Ale to, że ma więcej funkcji, jest również jego wadą. Opcje, które posiada PS a nie mają programy typu Paint.net, są w 99% niepotrzebne, lub możliwe do zastąpienia w łatwy sposób.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
Mort
Posty: 105
Rejestracja: 08 maja 2006, 17:50
18
Lokalizacja: WrocÂław

Post autor: Mort »

Cóż Damianie jestem zmuszony się z tobą nie zgodzić jeśli chodzi o funkcje...bez tych funkcji które zawiera Photoshop nie było by naprawdę profesjonalnej grafiki, wiele funkcji jest bardzo przydatnych w profesjonalnej grafice na potrzeby domowe zupełnie wystarczą programy tego typu co go zaprezentowałeś.....no i nie kosztują po 3tys.
Pozdrawiam MichaÂł
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

14 latek kontra grafik - pouczajaca lekcja
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

Ale to, że ma więcej funkcji, jest również jego wadą.
zapewnie Damian pisząc to miał na myśli tylko virty bonsai :D
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Przemek R. pisze:14 latek kontra grafik - pouczajaca lekcja
:razz: No to mnie ubawiłeś :brawo:
Dla wyjaśnienia - zgadza się mam w swoim życiorysie dział grafiki. Co do Photoshopa - jest to faktycznie jeden z najlepszych programów do obróbki zdjęć, ale nie sądzę, żeby do wirtów potrzebne było tworzenie własnych filtrów obrazu, praca na kanałach, obróbka histogramu itd...
Proponuję zamknąć temat programu graficznego - bo robi nam się offtop.
Natomiast jeśli ktoś ma jakieś niejasności, czy też pytania o rzeczy, jakie chciał by zrobić w wircie, a nie ma ich w kursie - to proszę pytać.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
Mort
Posty: 105
Rejestracja: 08 maja 2006, 17:50
18
Lokalizacja: WrocÂław

Post autor: Mort »

Tak właściwie mam 15 lat....to co napisałeś powyżej jest oczywiście prawdą....swojego czasu też się troszkę bawiłem grafiką :P
Pozdrawiam MichaÂł
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

no to duży juz jestes :* a żeby nie było, że pisze nie na temat... fora są beznadziejne;] fajne virty, mozna się pobawic :-) aczkolwiek wole tradycyjne metody... kartka i ołowek :wink:
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

uu ale fafaracha :shock: tylko się naucz na tej kartce coś sam malować :)
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

heh, jeszcze Ci pokaze Przemyśle :wink:
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
Młody
Posty: 266
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:44
16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Młody »

Mort pisze:...swojego czasu też się troszkę bawiłem grafiką :P
to mnie rozłożyło na łopatki :D zabrzmiało jakbyś miał 41 a nie 14 lat :P
fidelpatcha pisze:Ale to, że ma więcej funkcji, jest również jego wadą.
sory ale to stwierdzenie do mnie nie dociera, robiłem kurs photoshop'a i uważam, że program jest genialny, ponadto ŻADNA funkcja PS'a nie może zostać zklasyfikowana jako niepotrzebna
fidelpatcha pisze:Opcje, które posiada PS a nie mają programy typu Paint.net, są w 99% niepotrzebne, lub możliwe do zastąpienia w łatwy sposób.
absolutna nieprawda, nie zamierzam się kłucić na temat twoich możliwości tworzenia grafiki ale mówiąc, że jakaś funkcja jest niepotrzebna poprostu znaczy, że nie potrafisz jej w pełni wykorzystać lub nawet nie próbowałeś
It's nice to be important but it's more important to be nice !

Pozdrawiam Marek Zieleniak
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Odpowiem tym, którzy nadal nie rozumieją idei kursiku robienia wirtów.
Panowie - PS jest oczywiście genialnym programem - ale po co przeciętnemu zjadaczowi chleba, który chce sobie zrobić wirt bonsai, funkcje: filtry artystyczne, chmury różnicowe, detekcje krawędzi, rendering, tworzenie własnych masek filtrów, dyfuzja anizotropowa.
Owszem można się upierać że potrzebne są już: praca na kanałach, analiza i przetwarzanie histogramu, możliwość doboru odpowiedniej przestrzeni barw.
Ale po co? Komu chciało by się czytać kilkanaście stron "kursiku", tylko dlatego, że ktoś chce pokazać, że PS jest najlepszy. Jeśli ktoś złapie bakcyla grafiki, to może "załatwi" sobie PS'a i się nim pobawi.
A poza tym proponuję poszukać jelenia, który taki kurs napisze, paręnaście stron tekstu, a ile zrzutów ekranu to nawet myśleć nie chcę.
Drogi kolego - co do moich umiejętności i znajomości PS - to według mnie są średnie, ale jakoś wystarczyły mi na 2 lata pracy jako grafik, a to że dyplom magisterski robiłem w tematyce przetwarzania obrazu, to potrafię zrozumieć działanie różnych funkcji, nie tylko na zasadzie co to da - tylko jaki algorytm matematyczny to wykonuje.
Dla ostatecznego podsumowania wyjaśniam - kurs miał na celu wyjaśnienie W MOŻLIWIE NAJPROSTSZY SPOSÓB NA MOŻLIWIE NAJPROSTSZYM PROGRAMIE jak zrobić wirt drzewka. Oznacza to, że jest skierowany do osób z grafiką nieobytych.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
wog
Posty: 239
Rejestracja: 14 wrz 2005, 18:58
18
Lokalizacja: Dln Sl

Post autor: wog »

wtrace , nie jestem fachowcem od wirtow , ale ja osobiscie mam dwa programy PS-a(dom) i GIMP-a(praca)Jesli komus chce sie bawic przyzwoitym programem z duzymi mozliwosciami polecam GIMPA-a jest darmowy , a wyszla wersja GIMPSHOP jest adresowany dla ludzi ktorzy z roznych przyczyn musieli zrezygnowac z PS-a.
Młody
Posty: 266
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:44
16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Młody »

Ok Ok zwracam honor :) poprostu mnie zirytowało zaniżenie wartości PS i zaszufladkowanie go jako program pełny niepotrzebnych bajerów :P
It's nice to be important but it's more important to be nice !

Pozdrawiam Marek Zieleniak
ODPOWIEDZ