kyokushin karate

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 45
Rejestracja: 12 mar 2006, 13:07
18
Lokalizacja: Turek

Post autor: Piotr »

Niestety nie masz racji. Ćwiczę Oyama karate. Są rożne style karate. Nasz mistrz odłączył się od kyokushin karate izałożył inne - mniej brutalne. Dziwne by było, gdyby jeden styl karate miał dwóch mistrzów, a wiem, że wasz mistrz nieżyje.
(\_/)
(o.o)
(_ _)
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

Arke, karate oyama to inny styl i to nie jest Masutatsu Oyama!!! to inny Oyama załozyl Karate Oyama :-P :D:D:D
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

O w morde :shock: Byc moze ze macie racje,pierwsze słysze,Piotrku jesli piszesz ze jest to karate mniej brytalne,od tego które ja cwicze,to co ogólnie robicie na treningach?Macie jakies walki?
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 45
Rejestracja: 12 mar 2006, 13:07
18
Lokalizacja: Turek

Post autor: Piotr »

Oczywiżcie,że są walki itd. itp. Nieraz walczymy z sensejem lub sempajem (semapim) . Poprostu nasz mistrz udoskonalił trochę karate kuokushin. Słyszałem, że karate kyokushin to mieszanka karate, judo i innycch stylów walk. U nas, kiedy sensejowie dodają coś od siebie, to może zostać rozwiązany cały klub. Są nawet odpowiedni ludzie, którzy pilnują, żeby karate zostało takie same przez wiele lat.
(\_/)
(o.o)
(_ _)
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Kyokushin karate jest to najtwardszy styl walki,ale nie połaczony z judo.Jest to karate.Tam gdzie ja chodze prowadzi 2 sensei(tata i kolega dobry za młodu)i on cwiczyl boks i poprostu dodaje do siebie,i bardzo sie przydaje.Treningi mam 6 dni w tygoniu,chodze na grupe zaawansowana jestem najłodszy kolejni maja od 20-do 48 przyhcodzi taki sempai z 8 kyu co ma 63 lata,takze jak przychodza walki ciezko mi czasem jest.A do drugiej ekcji uczy tylko mój tata,jest to grupa poczatkujaca chodze tam by wszystko powtarzac sobie i ewentualnie podszliwowac np do egzaminu
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 61
Rejestracja: 24 lis 2005, 20:03
18
Lokalizacja: zduńska wola

Post autor: kuchar »

*>Arke<* pisze:Witam Piotrku.Cwiczysz kyokushin kan karate do :wink: A nie jakies Oyama Karate,moze to bycnazwa klubu.Ja mialem w ta wiosne jechac do Zdunskiej WOli na zawody w kata,ale 3 dni za póĽno sie zgłosilem,natomiast kata umiem do 1 kyu. 8)
sorki ze tak pozno
i nic mi nie powiedziales???
przeciez ja tu mieszkam! bysmy sie spotkali:P
www.pajacyk.pl pomĂłż głodnym dzieciom...
pozdrawiam DAMIAN
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Kuchar,no ale do Zduni nie zdązyłem na zawody,dlatego tez nie informowałem :wink:
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 61
Rejestracja: 24 lis 2005, 20:03
18
Lokalizacja: zduńska wola

Post autor: kuchar »

aha... zle zrozumialem :oops: :P a Piotrek ma racje Oyama to inny "rodzaj" karate lecz ludzaco podobny do kyokushin
maja tylko inne kata i nazwy ciosow
www.pajacyk.pl pomĂłż głodnym dzieciom...
pozdrawiam DAMIAN
BBB

Post autor: BBB »

PiotrMochocki pisze:Kyokushin karate jest to najtwardszy styl walki,ale nie połaczony z judo.Jest to karate.
Ależ oczywiście że kyokushin jest to karate ale niestety nie zgodzę sie że nie jest połączony w pewnym sensie z judo. Już tłumaczę: Masutatsu Oyama w wieku 20 lat posiadał już 4 dana w judo (nie wspominając o 4 danie w karate który miał jak Shigeru Oyama zaczynał treningi). Jako że Mas jest twórcą stylu kyokushin oczywiste jest że fragmenty judo zawierają się w tym stylu. Więcej o historii Masutatsu Oyamy można poczytać na tej stronie http://www.oyama-karate.pl/pl/index.php?go=liderzy . Jest to strona poświęcona karate oyama, ale zato jest przedstawiona cała historia karate od początku do końca. Miłej lektury :-)
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Heh wiesz,teraaz karate troche inaczej wygląda niz np za czasów mojego taty,ja np ćwicze w grupie zaawansowanej jestem najmłodszy,i sensei wprowadził sporo boxu i kravmagi.A teraz takie pytanie wybiera sie ktoś na MP juniorów w kiwetniu jako zawodnik?
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Ruler
Posty: 11
Rejestracja: 13 cze 2006, 15:12
17
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Ruler »

Witam!
Przeglądam to forum już jakiś czas ale dopiero teraz się dokopałem do tego postu. Też trenuję kyokushin już prawie 7 lat. Od 3 lat mam 4 kyu i mniej wiecej od 2 się przymierzam żeby pójść coś w gore, ale zawsze są jakieś przeciwności.. a może po prostu podoba mi się zielony kolorek pasa :D(tu ukłon w stronę kolorku forum).
Pozdrawiam karateków na forum.
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Tak to bywa,zdawanie wymaga czasu,ja też myślalem zeby będe teraz zdawał,ale szkoła przyczyniła sie do tego,ze musze czekac do wiosny
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
mum666
Posty: 84
Rejestracja: 23 mar 2007, 14:06
17
Imie i nazwisko: Adrian
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Kunowice
Kontakt:

Post autor: mum666 »

Witam wszystkich w tym jakże fajnym temacie :P ja swoją kariere w kk zakończyłem na 8 kyu i nie uwazam zeby ten styl byl jakis super rewelacyjny,
bez obrazy dla nikogo ale nogami machac wolałem na capo a co do skutecznosci to wiadomo bjj i krav rzadza ;)
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Wszystko zależy jakiego masz trenera,jezeli jakis leszcz,to cóz z tego co bys ćwiczył?Pozatym widac troche u Ciebie nie zrozumienie,ze krav maga cyz cos tam?Skutecznośc w walce zalezy tylko i wyłacznie od zawodnika,sa tacy co cwicza atami i na ulicy nie wiedza co robic.Ja obecnie cwicze TKD i MMA
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Wszystko zależy jakiego masz trenera,jezeli jakis leszcz,to cóz z tego co bys ćwiczył?Pozatym widac troche u Ciebie nie zrozumienie,ze krav maga cyz cos tam?Skutecznośc w walce zalezy tylko i wyłacznie od zawodnika,sa tacy co cwicza atami i na ulicy nie wiedza co robic.Ja obecnie cwicze TKD i MMA
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
mateoosh
Posty: 13
Rejestracja: 06 maja 2007, 19:50
17

Post autor: mateoosh »

na ulicy nigdy nie bedziesz miał takiej walki jak na ringu to pewne. ale stawiam w tym przypadku na muay thaj wkoncu sport udezany i wszechstronny zarazem :D wiec moze sie uda kogos przypadkiem powalić ;P
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Ogólnie MT jest ciekawym sportem,ale ma sporo wad,jedna miedzy innymi taka,ze jest zupełnie nie szczelna garda,na Muay Thai jest teraz moda,jak zreszta do niedawna na amstafy...
Ja troche popróbowałem,i naszczescie znalazłem super trenera,klub jeden z lepszych w Polsce,super osiagniecia i pozostane przy KickBoxingu
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
mateoosh
Posty: 13
Rejestracja: 06 maja 2007, 19:50
17

Post autor: mateoosh »

:D moim ulubionym sportem własnie jest MT chcialem to połaczyc z mma i wziasc sie ostro za treningi niestety brak czasu mi nie pozwala. Moze i jest modne ale to wszystko kwestja 3 treningow i jednak wiekszosc osob uwaza ze to nie jest sport dla nich. kazdy lubi co innego :D i oczywiście wielki szacunek do wszystkich sztuk walki i oczywiscie do sportu bo jak narazie wiecej mam z nim wspolego niz ze sztukami.
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Niestety przy MT dobrze by było to połączyc z Boksem,tak samo jak bys trenował Teakwondo,,ja bym polecił jednak KickBoxing,jesli trafisz na dobry klub,to nic wiecej nie trzeba do stójki,naprawde
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
mateoosh
Posty: 13
Rejestracja: 06 maja 2007, 19:50
17

Post autor: mateoosh »

no przeciez muai thay zawiera w sobie box ja wolal bym po połaczyc z mma i masz bardziej przekrowowe treningi. ja uwazam ze najlepszy sport udezany to własnie MT i sadze ze mam dobry klub :P oby czas jeszcze był :D
ODPOWIEDZ