klon z allegro

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 390
Rejestracja: 17 sie 2004, 16:32
19
Imie i nazwisko: Piotr S.
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

klon z allegro

Post autor: Pit »

znalazłem ciekawa propozycję (nie jest to moja aukcja) dla chętnych na klona i nie mających warunków aby pozyskac takie samodzielnie.
Co prawda to tylko klon zwyczajny ale nadaje sie doskonale i jest superwytrzymały. (taki jest na moim nicku).
Kupowałem kiedys takie sadzonki na allegro, o tej porze przyjmuja się w 100%.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72134589
Piotr
acer6

Post autor: acer6 »

Hehe tylko po co ??

Klonik tani jak barszcz , ale wszędzie takich pełno :wink:
P.S. jakby to chociaż jakaś odmiana była , a to przecież "najzwyklejszy" platanoides.
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

...barszcz???? taa... tylko, że przesyłka wyniesie z 500% wartości ](*,)
Takie jamadori naprawdę nawet amator potrafi pozyskać :D
Inna sprawa, że nie warto pozyskiwać 1 rocznej siewki pospolitego gatunku.
Adam Cieślik
acer6

Post autor: acer6 »

Klon jak klon , ale pan "jacekwy" ma dożo ciekawsze oferty (za 1,50 roczne siewki sekwoji , matasekwoji ...) to już nie każdy ma koło domu ,albo w najbliższej szkółce :-)
kiler_27

Post autor: kiler_27 »

ja moge sprzedać za 20 gr od sztuki tylko pójde wykopać do lasu :-P :-P :-P
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

A w komentarzach z 28 listopada ludzie cieszą się ze siewki doszły ładnie zapakowane... :shock: Wyjaśniam o co mi chodzi: wiedzą, że siewki mogą zamarznąć w drodze, ale nie kojarzą tego z koniecznością posadzenia nabytej rośliny... w śnieg?
Czemu ludzie nie wyciągają najprostszych wniosków z tego co widzą? Często widuja u znajomych czy rodziny drzewa parkowe czy leśne w doniczkach na oknie? Bo przecież jak wiadomo wszyscy trzymamy w domach dęby jabłonki lipy choinki wszelkiego rodzaju... no to czemu klonu nie trzymać w domu... Tak jak wiedzą ze dzrzewa na jesień gubią liście - i zero wniosków z tego faktu?

ADMIN: No i przenoszę do Pogawędki...
Anna Dorota
ArturRosa

Post autor: ArturRosa »

Jesli chodzi o dobre pakowanie to sie z nimi zgadzam.
Sam niedawno robilem zakupy u tego pana.
Facet bardzo mily i ma jeszcze oprucz tego co na allegro w sprzedazy takze inne rosliny.
Mozna jego oferte zobaczyc na stronie jego szkolki.
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Arturze, rany julek... nie rozumiesz o co mi chodzi? Chyba nie bierzesz udziału w aukcjach po to, żeby dostać OPAKOWANIE? A do tego się sprowadzi sprzedawanie o tej porze takich sieweczek jak te na zdjęciu...
Anna Dorota
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 390
Rejestracja: 17 sie 2004, 16:32
19
Imie i nazwisko: Piotr S.
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Pit »

nie rozumiem do czego zmierzacie, opakowanie takich siewek o tej porze roku polega na tym aby się nie złamały, taka zima im nie grozna, to własnie teraz jest jedyny moment, kiedy mozna kupić wysyłkowo takie siewki a po ortzymaniu przesyłki trzeba je zakopać w ogrodzie ! (to dla tych, którzy myslą inaczej).
Sam kupowałem nie raz o tej porze roku sadzonki klonów ozdobnych, róznych gatunków i różne wielkości (od 15 do 80cm) i zawsze w 100% przyjmują się.
Piotr
ODPOWIEDZ