Kalendarz biodynamiczny

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 151
Rejestracja: 04 kwie 2005, 10:16
19
Lokalizacja: Katowice

Kalendarz biodynamiczny

Post autor: Martin »

Jak w temacie. Mam pytanie czy ktoś z was bierze takowy pod uwagę pracując ze swoimi drzewkami ?
Z tego na co natrafiłem w necie znajomość wpływu faz księżyca na wzrost roślin mogło by mieć bardzo pozytywny wpływ na pielęgnację i rozwój naszych drzewek. Cięcie, przesazanie wreszcie szczepienie jest zalecane, już nie tylko w odpowiedniej porze roku ale także i co nie jest bez znaczenia w ściśle przypisanych dniach w ciągu danego miesiąca a nawet o odpowiedniej porze dnia.
Może temat wart jest rozwinięcia ? A może otwieram drzwi dawno już otwarte ?
Pozdrawiam
Marcin Szymanek
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Tu jestem sceptyczna, z badań wynika że takie działanie ma sens, jeśli się w nie wierzy bardzo mocno (tak jak w placebo czy homeopatię). W moim przypadku to by już nie podziałało, mcniej wierzę w nawóz i zachowanie terminów siania, szczepienia czy cięcia.
Kupiłam kalendarz o ogrodach ze względu na pięłkne zdjęcia, no i dobili mnie przyznam tym, że np. w grudniu piszą "dziś od 14.00 nie wykonuj prac w ogrodzie", "dobry dzień dla warzyw korzeniowych" albo (moje ulubione) "uwaga na chowacze!"
Ciekawe co to są chowacze... podejrzewam że jakieś chrząszcze, ale dla czego mam na nie uważać w grudniu w srodę do południa?
Anna Dorota
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 151
Rejestracja: 04 kwie 2005, 10:16
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Martin »

offtopicowo - aby Ci torebki przed pracą nie schowały :-) :-)
Pozdrawiam
Marcin Szymanek
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Fakt! O tym nie pomyślałam :shock:
Anna Dorota
ODPOWIEDZ