Spotkanie przed zimą

Dział w całości poświęcony spotkaniom miłośników bonsai w Katowicach
Awatar użytkownika
LukaszKwas
Posty: 52
Rejestracja: 15 paź 2007, 20:06
16
Lokalizacja: CzeladÂź

Spotkanie przed zimą

Post autor: LukaszKwas »

Witam czy są jeszcze jakieś szanse na spotkanie przed zimą zeby zakończyć pomyślnie ten sezon 2008. a poza tym jałowce można kształtować cały rok :-) pozdrowiania
Dajcie znac jak by co!
Awatar użytkownika
Dragonww
Posty: 211
Rejestracja: 13 lip 2006, 21:08
17
Imie i nazwisko: Wojtek Winiarski
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Dragonww »

Ja bym się także spotkał. Mi pasują terminy niedzielne.
-------------------------------------------------------
Wojtek

Bonsai - sztuka sÂłuchania natury...
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
17
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Z tym kształtowaniem jałowców cały rok to różnie bywa, ale akurat teraz pora jest dobra.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
ogrodnik
Posty: 167
Rejestracja: 11 sty 2007, 14:37
17
Imie i nazwisko: Michal Krzyscin
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów k. Gliwic / Warszawa
Kontakt:

Post autor: ogrodnik »

Hej, oczywiście, że zamierzam zrobić spotkanie tylko się zastanawiam czy tak jak zawsze w Egzotarium, czy może bardziej jakieś zakończenie sezonu (kiełbaski z grilla, itp.)
Jeśli to drugie to z mojej strony mogę zaproponować tylko moją działkę w Brennej ( http://mapy.google.pl/maps?f=q&hl=pl&ge ... =UTF8&z=12 ). Kawałek dalej, ale jakbyście się dogadali żeby jechać w 4 czy nawet 5 osób jednym samochodem to nie będzie tak źle...
Napiszcie kto na jaką opcję by był chętny, kiedy pasuje (terminy niedzielne)...
Pozdro
Pozdrawiam Michał Krzyścin
http://www.mojerosliny.prv.pl
Awatar użytkownika
Bushman
Posty: 288
Rejestracja: 22 kwie 2008, 00:36
15
Imie i nazwisko: Wojciech N.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Bushman »

Witam.

Po rozmowie z Michałem ustaliliśmy co następuje.
Sugerowany plan spotkania:
- sobota wczesnym popołudniem chętni jadą do Brennej i spotykamy się na miejscu,
- zabieramy ze sobą coś do spania (materac, karimata, śpiwór, koc, co kto ma), prowiant i na poje na piknik (kiełbaski, chlebek, musztarda, sushi, okonomiyaki, surimi, itp. co kto lubi z ogniska),
- do wieczora robimy sobie spotkanie integracyjne z ogniskiem (+grill), potem spać (ile towarzystwo wytrzyma przy ognisku tyle będziemy siedzieć)
- rano śniadanko (o ile coś zostanie :P )
- po śniadanku można pozwiedzać okolicę, pójść na spacer itp,
- potem zabieramy się za bonsai
- osoby nie zainteresowane spotkaniem integracyjnym przyjeżdżają w niedziele koło 9-11 (jak kto dojedzie)
- formujemy, drutujemy, przycinamy, o farmazonach dyskutujemy... :P
- jak się towarzystwo zacznie wykruszać pakujemy się i jedziemy do domciu.

Kto jest zainteresowany niech pisze.

pozdrawiam,
Bushman

PS: data do ustalenia ale bankowo sobota/niedziela
Wojciech N.
Awatar użytkownika
ogrodnik
Posty: 167
Rejestracja: 11 sty 2007, 14:37
17
Imie i nazwisko: Michal Krzyscin
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów k. Gliwic / Warszawa
Kontakt:

Post autor: ogrodnik »

Dla uściślenia pewnych kwestii :)
Spotkanie było w planach już dawno, ale nie miałem czasu się tym zająć, a inni też jakoś za bardzo się nie rwą :P
Miejsce-Egzotarium jak dla mnie powoli robi się niestety nudne. Nie ma czasu wyjść nawet nic zjeść, bo formowanie jest ważniejsze więc czasem już czuje się głód... Z mojej strony raczej (bo teraz wpadł mi jeszcze inny pomysł) tylko to miejsce daje możliwość takiego spotkania. Jeśli ktoś by się odważył udostępnić swoją działkę to proponujcie. No i ze względu na odległość jaka dzieli tradycyjne miejsce spotkań od tego proponowałbym się dogadać co do dojazdu żeby wyszło taniej :)
Miejsce uważam iż jest fajne, bo jakiś 100m od działki jest las, można by się wybrać na jakiś spacerek, widoki są piękne (a teraz modrzewie i drzewa liściaste się ładnie przebarwiają). Działka jest na południowym stoku i patrzy się z niej na szczyt o nazwie Równica :) Działka umożliwia zrobienie jakiegoś grilla ;) Poza tym w domu jest prowizoryczna łazienka, jest ciepła woda, kominek więc jakby było zimno to się ogrzać też można, kuchnia też prowizoryczna, ale jest:P
Co do noclegu to myślę, że byłby możliwy. Mam tam jakieś materace więc te 4 czy 5 osób powinno się załapać, ale pościel już swoja, bo tyle nie posiadam. No i jakby na nocleg z soboty na niedzielę było chętnych więcej osób to jakieś karimaty czy coś swojego. Tylko nie wiem ile osób się zmieści w pokoju, w którym jest kominek, ale myślę, że z 10 sztuk damy radę zmieścić jak stół z jadalni usuniemy :lol:
Dalej to do normalnego formowania drzewek wykombinujemy jakieś blaty, stoły... Desek, palet, kamieni, cegieł i podobnych nie powinno zabraknąć.
Możemy nawet zwiedzić kamieniołom (teraz mi się przypomniało, że jest zaraz obok)...
Jedzonko we własnym zakresie albo ewentualnie jakaś zbiórka funduszy na ten cel.
Proszę o odpowiedź członków grupy i osób, które chciałyby zjawić się pierwszy raz na spotkaniu o info czy chcą takie spotkanie, kto nie chce to też niech to wyraźnie napisze. I tu silniejsza prośba do bardziej doświadczonych członków grupy, którzy ostatnio nie przyjeżdżali zbyt często na spotkania, aby także przemyśleli sprawę :) (chyba się zorientujecie do kogo to kieruję) Chciałbym abyście się również na tym spotkaniu zjawili, bo będzie to coś innego (jeśli dojdzie do skutku 8) ) :)
Pozdro i do zobaczenia

PS-oczywiście jeśli macie jakieś pytania to piszcie, jakieś propozycje innego miejsca też mile widziane. no i przede wszystkim termin-piszcie komu który weekend pasuje :) Oby pogoda była odpowiednia do pracy na dworze :)
Pozdrawiam Michał Krzyścin
http://www.mojerosliny.prv.pl
carol1
Posty: 135
Rejestracja: 23 sie 2007, 20:59
16
Imie i nazwisko: Karol H.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Post autor: carol1 »

Witam was :) Ja natomiast po krótkiej rozmowie z Ogrodnikiem proponuje mój ogród, jest tu dużo miejsca, jest spokój, miejsce na ognisko i grill, spokojnie załatwie ławki, stoły i krzesła. Można, więc zrobić jednodniowe spotkanie, jakieś formowanie przy ognisku, grill, ognisko, miło będzie na pewno jak zawsze, a dojazd dla niektórych będzie łatwiejszy, bo krótszy. Tak wiec proponuje spotkanie w Knurowie, obok Gliwic, jeśli jest ktoś chętny na takie jesienne spotkanie na świeżym powietrzu, to ja zapraszam.
Sverting
Posty: 61
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:17
15
Imie i nazwisko: Maciej Chochla
Województwo: śląskie

Post autor: Sverting »

Ja bym się pisał na 50%, bo po pierwsze.. to będzie po wywiadówce.

Po drugie, na noc by m nie mógł choćbym na szóstkach leciał;p
Awatar użytkownika
krysztof
Posty: 151
Rejestracja: 22 paź 2006, 12:08
17
Imie i nazwisko: Krzysztof H
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: krysztof »

Jeśli bedzie u Carola, pisze sie, no i pasuje mi niedziela.Pozdrawiam
Krzysztof

Jestem tu, aby nauczyć się.
carol1
Posty: 135
Rejestracja: 23 sie 2007, 20:59
16
Imie i nazwisko: Karol H.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Post autor: carol1 »

Fajnie by było jakby się wypowiedziało jak najwiecej osób, bo to od was zależy gdzie i jak. :)
Awatar użytkownika
Errthina
Posty: 16
Rejestracja: 23 cze 2008, 23:12
15
Imie i nazwisko: Anna T
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Errthina »

hmm... coś nowego :-)
Ciekawy pomysł - podoba mi się :D Jestem raczej za wersją jednodniową (w gre z pewnością nie wchodzi 08.10 bo jestem na uczelni)
Awatar użytkownika
ogrodnik
Posty: 167
Rejestracja: 11 sty 2007, 14:37
17
Imie i nazwisko: Michal Krzyscin
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów k. Gliwic / Warszawa
Kontakt:

Post autor: ogrodnik »

Ale 9 by Ci już pasował ??
Pozdrawiam Michał Krzyścin
http://www.mojerosliny.prv.pl
marcinolborski
Posty: 50
Rejestracja: 16 sie 2008, 15:05
15
Imie i nazwisko: Marcin Olbrski
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: marcinolborski »

witam was :)

Ja jestem za spotkaniem - jeden dzien , poniewaz praca mi nie pozwala na 2 dni ... a co do miejsca to wszedzie dojade... ;) a pasuje mi 9 .11 .08 r. Pozdrawiam was :) i prosze o kontakt , sms bo malo jestem na internecie brak czasu ... tel.601622792
Marcin O
iglaigla
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2008, 15:52
15
Imie i nazwisko: Wojciech J.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: iglaigla »

Witam jestem Wojtek i dopiero zaczynam swoją przygode z bonsai.Chętnie spotkam sie z wami by dowiedzieć sie czegoś.obojetnie czy na dwa dni czy na jeden i obojętnie gdzie ustalcie tylko termin i jak można to sie dołączam.
Pozdrawiam Wojtek:)
Awatar użytkownika
krysztof
Posty: 151
Rejestracja: 22 paź 2006, 12:08
17
Imie i nazwisko: Krzysztof H
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: krysztof »

Hejka.Zima tuż tuż :-) myślę że trzeba to spotkanie zorganizowac jak najszybciej, może 2.11 nie wszystkim będzie pasował ale jest 9 lub 11.11 dniem wolnym od pracy(chyba dla większości) jeśli chodzi o czerwone kartki w kalendarzu , ale to już zależy od organizatorów. My czekamy.
Krzysztof

Jestem tu, aby nauczyć się.
Awatar użytkownika
ogrodnik
Posty: 167
Rejestracja: 11 sty 2007, 14:37
17
Imie i nazwisko: Michal Krzyscin
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów k. Gliwic / Warszawa
Kontakt:

Post autor: ogrodnik »

Jaka zima??? Jeszcze śnieg nie pada :P jeśli chodzi o pogodę to i tak musimy trafić żeby nam na głowy nie kapało, ale na 20 stopni i tak nie mamy już co liczyć więc aż tak się spieszyć moim zdaniem nie trzeba ;)
Pozdrawiam Michał Krzyścin
http://www.mojerosliny.prv.pl
Awatar użytkownika
Dragonww
Posty: 211
Rejestracja: 13 lip 2006, 21:08
17
Imie i nazwisko: Wojtek Winiarski
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Dragonww »

Weekend 8-9-10-11 dla mnie odpada - Wiedeń. I raczej sobota bez względu jaka też - praca.
-------------------------------------------------------
Wojtek

Bonsai - sztuka sÂłuchania natury...
Awatar użytkownika
ogrodnik
Posty: 167
Rejestracja: 11 sty 2007, 14:37
17
Imie i nazwisko: Michal Krzyscin
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów k. Gliwic / Warszawa
Kontakt:

Post autor: ogrodnik »

Z tego co tu widzę to największej liczbie osób by pasowało 16 listopada :)
Pozdrawiam Michał Krzyścin
http://www.mojerosliny.prv.pl
carol1
Posty: 135
Rejestracja: 23 sie 2007, 20:59
16
Imie i nazwisko: Karol H.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Post autor: carol1 »

Mi każdy weekend pasuje, prosze sięnie krępować. Dajcie tylko znać jak coś konkretnego ustalicie, żebym mógł kupić materiał jakiś czy cóś :)
Awatar użytkownika
Errthina
Posty: 16
Rejestracja: 23 cze 2008, 23:12
15
Imie i nazwisko: Anna T
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Errthina »

Ja też jestem za 16.11.08
ODPOWIEDZ