Jałowiec sokan

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Slick
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2009, 18:35
15
Imie i nazwisko: Marek K
Województwo: zachodniopomorskie

Jałowiec sokan

Post autor: Slick »

Witam, jestem początkujący więc proszę o wyrozumiałość, ale musiałem spróbować zrobić jałowca w tym stylu.
Proszę o komentarze, sugestie i radę w wyborze doniczki.
Pozdrawiam.
Załączniki
SSL20039small.jpg
SSL20039small.jpg (72.34 KiB) Przejrzano 3876 razy
malyjasiuprim
Posty: 79
Rejestracja: 13 cze 2007, 20:01
16

Post autor: malyjasiuprim »

A jaki to styl bo ja nie kumam?
Janek
Slick
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2009, 18:35
15
Imie i nazwisko: Marek K
Województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Slick »

A którą częścią zdania "A jaki to styl bo ja nie kumam?" jest komentarz, sugestia, lub rada?
carol1
Posty: 135
Rejestracja: 23 sie 2007, 20:59
16
Imie i nazwisko: Karol H.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Post autor: carol1 »

To pytanie powinno Cię zmusićdo zastanowienia. Wpisz w google "bonsai sokan" są tam ładne rysunki i kilka ładnych przykładów. Potem popatrz na Twoje drzewko i zastanów sięco jest nie tak. Podpowiem: dziwnie idące w dół gałęzie, odstające w 2 strony pnie i jin z przodu nie pasuje, kłuje w oczy.
Slick
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2009, 18:35
15
Imie i nazwisko: Marek K
Województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Slick »

Faktycznie trochę namieszałem,ale dlatego prosiłem o rady takie jak Twoja. A czy miślisz carol1 , że cokolwiek można z tym drzewkiem jeszcze zrobić?
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

to i ja powiem co o tym mysle. bonsai ma byc odzwierciedleniem natury, wydaje mi sie ze forma tej rosliny nie jest zbyt naturalna, raczej kiepski material, zeby z niego zrobic bonsai. Pamietajmy ze nie kazda roslina musi sie nadawac na drzewko bonsai. Wiadomo po pewnym czasie to z wszystkiego mozna zrobic "cos", ale po co sobie utrudniac zycie? Za jakies niejasnosci w zdaniach przepraszam ze wzgledu na dzien i jego pore :oops: :wink:
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
malyjasiuprim
Posty: 79
Rejestracja: 13 cze 2007, 20:01
16

Post autor: malyjasiuprim »

Slick pisze:A którą częścią zdania "A jaki to styl bo ja nie kumam?" jest komentarz, sugestia, lub rada?
`...nie kumam` jest sugestia i rada, tym bardziej komentarzem, tylko dla poczatkujacego to troche za trudne drzewko o dwu pniach, galazkach i nie latwo zrobic cos fajnego
Janek
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Sokan to styl o dwóch pniach, które tworzą jedną korone. Drzewka nie sa odchylone jak proce od siebie ale wspólnie ze sobą współgrają. Młodsze, mniejsze jest lekko wysunięte do przodu.
Rada dla Twojego jalowca, wytnij tą dolną gałąź co tworzy niby pień. Reszte drzewa rozdrutuj i wsadz na działke do ziemi na 2-3 lata, jak zagęści sie to zrobisz sobie z niego jakiegoś Moyogi.
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Slick
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2009, 18:35
15
Imie i nazwisko: Marek K
Województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Slick »

Dziękuję wszystkim za rady, cóż pierwsze koty za płoty.
Ale mam kolejną prośbę, poradźcie mi co zrobić z tej brzozy w temacie "Brzoza z lotniska po ZSRR"
Czekam i czekam a tu ze stu osób oglądających tego posta nikt się nie wypowiada :-(
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ