Moja sosna

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
ariks
Posty: 16
Rejestracja: 11 sie 2007, 17:45
16
Lokalizacja: Ropczyce

Moja sosna

Post autor: ariks »

Witam ! Nie wiem ale mój poprzedni post ''zniknął'' nie wiem dlaczego :cry: jestem tu pierwszy raz i chcialbym sie cos dowiedzeć na temat zakupionego dzis drzewka sosny ? Ma ono 73 cm wysokości oraz 7 cm obwodu przy podstawie pnia bardzo fajnie widoczne korzenie !

Jak sądzicie da sie coś z tej sosny zrobić ? Jestem na razie nowicjuszem a mając iglaka chciałbym sie nim zajac. Czekam na Wasze wszelkie propozycje i opinie ? :wink: :wink:

Obrazek

Obrazek[/list]
Awatar użytkownika
gonematis
Posty: 46
Rejestracja: 31 lip 2007, 17:10
16

Post autor: gonematis »

Jak na moje oko to za duza chyba, ile ma cm?

BTW nie widze w drzewku nic nadzwyczajnego no ale moze inni sie wypowiedza... :wink:
ariks
Posty: 16
Rejestracja: 11 sie 2007, 17:45
16
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: ariks »

około 73 cm wysokości naprawdę nic sie z tego nie da zrobić ? Jesli nie to wkopię koło mojego bloku w późniejszym czasie kosztowało mnie tylko 10 zł ale chciałbym coś z niego zrobić moze obciąc niektore gałęzie bo zapewne jest ich za duzo ? :?
ariks
Posty: 16
Rejestracja: 11 sie 2007, 17:45
16
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: ariks »

oki już sie poprawiam :wink: i prosze o opinię innych bo nie chcę dać za wygraną tej sosnie ona jest ładniejsza niz na zdjeciach, czy warto ją formować na styl ''Chokkan lub Shankan'' ???? Tylko nie wiem co zrobić z górną częścią nie specjalnie mi sie podoba :?
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Cześć
Pierwsza zasadnicza sprawa,nie kupujcie drzewek,skoro tak naprawde nie wiecie co z nimi zrobic,wydajecie tylko bezsensownie pieniadze...
Co do samej sosny,powiedzialem ze jestes nowicjuszem,ok,wielkośc drzewa nie jest problemem,tzn 73 to nie jest jakis powazny problem,gdyz drzewo mozna uciac i z innje galezi wyprowadzic wierzcholek,w sosnie nie widze zbytniego potencjalu,jak kazda młoda siewka
Zaproponuje wkopanie ja do gruntu na okres 3-5 lat w tym czasie uszczykiwac ja,spowoduje to ładne zageszczenie sie co ułatwi prace nad nia w przyszlosci,i zgrubieje pien.
Powodzenia
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
ariks
Posty: 16
Rejestracja: 11 sie 2007, 17:45
16
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: ariks »

Dzięki za odpowiedź mam jednak problemy z wkopaniem do gruntu nie chce aby pod blokami mi ja ktoś zniszczył :| wolę jednak na balkonie, odpowienio ochronię przed mroźnym wiatrem bo wiem ze to główny wróg nie tylko iglaków.

Mam tylko dylemat z przesadzeniem mozna to zrobić juz od wrzenia ? I co sądzicie o przycinaniu jest sens czy poczekać ewentualnie które gałęzie uciać bo nie chce aby wszystkie wychodziły z jednego miejsca w pniu (?) Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Nic narazie nie przycinaj,jezeli pozbawisz ja masy zielonej,bedzie dłuzej trwało przyrastanie na grubosc pnia,co narazie powinno byc Twoim priorytetem,wkop ja moze gdzies na łąke,chociaz jest jeszcze jedno rozwiazanie,wsadz ja w duza donice,ale to dopiero na wiosne teraz nic z nia nie rób,tylko podlewaj,zastosuj odpowiednia mieszanke glebowa,oczywscie bedzie to trwalo nieco dłuzej niz w gruncie,ale bedziesz mial nad nia pełno kontrole.
Pozdrawiam
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
ariks
Posty: 16
Rejestracja: 11 sie 2007, 17:45
16
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: ariks »

Zastosuje sie do Twoich zalecen przesadzę ją wczesną wiosną a potem zobacze co sie da zrobić przy okazji nauczę sie cierpliwości bo to jest bardzo wazne :wink:
ODPOWIEDZ