Jałowiec pospolity - Kengai

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
herunohazumi
Posty: 16
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:33
17
Lokalizacja: PoznaĂą/Leszno

Jałowiec pospolity - Kengai

Post autor: herunohazumi »

Witam. Chciałbym zaprezentować moje pierwsze wykonane od podstaw bonsai. Długo myślałem jak je poprowadzić bo niestety niezbyt optymalnie sadzonke dobrałem. W końcu po około tygodniu pracy osiągnąłem coś takiego jak na obrazku poniżej. Wrażenia może nie robi ale jak pisałem jest to moje pierwsze powazne drzewko. Chciałbym zasięgnąć waszej porady odnośnie korony tego drzewka. Czy środkowa główna gałąź poprowadzona troche na styl moyogi ale jak widać trochę odstająca od tego stylu ma racje bytu, czy może ciachnąć ją i zostawić tylko dwie skrajne główne gałęźie aby osiągnąć typowe kengai z jedną długą zwisającą gałęzią i krótsza dla przeciwagi ? ;] Zdjęcie może w nie zadowalającej jakości ale co trzeba na tym etapie to widać :] zgóry dzięki za komentarze i porady ;]
Załączniki
bonsai2resize.JPG
bonsai2resize.JPG (28.47 KiB) Przejrzano 4324 razy
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Cześć
Niezły początek.Ja bym jednak zdał druty i skupił sie w głownie w tym sezonie aby roslinie maksymalnie zagescic,wydaje mi sie ze w drugim tak samo bym postąpił dopiero w 3 ułozył od nowa.Teraz nic nie wycinaj juz chyba nie ma co,jedyna moja rada to abys wsadzil dow iekszej doniczki,zeby towarek nabrał troche na masie.
Powodzenia
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
waldaa
Posty: 35
Rejestracja: 30 paź 2006, 09:16
17
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: waldaa »

a może nie półkaskada tylko jakiś mały moyogi ?
Załączniki
jalowiec.JPG
jalowiec.JPG (11 KiB) Przejrzano 4216 razy
Pozdrawiam
Waldek Burzych
herunohazumi
Posty: 16
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:33
17
Lokalizacja: PoznaĂą/Leszno

Post autor: herunohazumi »

Zawsze chciałem pol kaskadke ;] Wiec mysle ze tak go pozostawie. Poza tym nie wiem czy udalo by mi sie zgrabnie poprowadzic moyogi z tego materialu. W tym co mi tam nadziorgales czegos brakuje i tak jakos nie pasuje do mojego idealu moyogi (zabardzo powyginane) ale nie mowie ze pomysl zly. Pomysle ;] Byle mi ktos nie podrzucal kolejnego pomyslu jak juz zmienie bo to juz bedzie nie humanitarne ;]
Tomek
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Chcialbym przypomniec,ze drzewa ładne wygchodza wtedy dzieki punktowi ze drzewa formujemy nie jakie bysmy chcheili,tylko na to dany material pozwala i co nam podpowiada
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
herunohazumi
Posty: 16
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:33
17
Lokalizacja: PoznaĂą/Leszno

Post autor: herunohazumi »

A wiec pierwsze co mi material podpowiedzial to kaskada ;] I na moje niewprawne oko bardziej sie on nadaje na kengai niz na moyogi.
Tomek
ODPOWIEDZ