jałowiec sabiński

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
tomek_baobab
Posty: 56
Rejestracja: 08 gru 2006, 19:26
17
Imie i nazwisko: Tomek K.
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

jałowiec sabiński

Post autor: tomek_baobab »

Witam!
tego jałowca kupiłem w listopadzie-nie wiem, czy dobrze zrobiłem, że tak od razu się zabrałem za niego... Początkowo nie miałem konkretnego pomysłu-pomogło mi Forum :) No cóż-największą inspiracją dla mnie był ostatni jałowiec Afisha-jeśli rażę tym kogoś, z góry przepraszam... Mam też nadzieję, że takie inspirowanie się Waszymi drzewkami nie narusza niepisanych zasad Forum?
O jałowcu tyle-ma jakieś 30 cm wysokości, pień u nasady ma szerokość około 2cm. Aha-czy według Was nie za szybko się za niego zabrałem? To co jest teraz, to była druga faza formowania-drugi pomysł i wiele pędów musiałem usunąć... Proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam wszystkich!
Zły ogrodnik drzewo krzywe i chore wyhoduje, dobry-zdrowe i proste...
tomek_baobab
Posty: 56
Rejestracja: 08 gru 2006, 19:26
17
Imie i nazwisko: Tomek K.
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomek_baobab »

kurcze, a gdzie zdjęcie?
Załączniki
to wlasnie owoc moich prac...
to wlasnie owoc moich prac...
Obraz 209.1.jpg (81.79 KiB) Przejrzano 3019 razy
Zły ogrodnik drzewo krzywe i chore wyhoduje, dobry-zdrowe i proste...
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Witam.

Heh wydaje mi się ze jednym z takich główniejszych powodów zakładania forum,jest tez własnie .,co za tym idzie . i sobie.Wydaje mi się ,że każdy wklejający lub to co pokazuje tutaj na forum chodzi mi o drzewka,robi to po to by pokazać swoje dzieło,i chyba powinien byc dumny z siebie,że ktoś go nasladuje,oczyscie jeśli ta osoba ma poukładane w głowie,lub jesli sie inspiruje danym dziełem.

Co do jałowca.Wydaje mi sie że ta pora jeszcze jest dobra porą,zresztą nie był to chyba jakis drogi materiał prawda?Wiec na drugi raz bys wiedział :wink: Trzeba będzie poczekac az gałazki zdrewnieja i ponownie ułozyc juz powazniej,najnizsza gałaĽ ułożył bym troche inaczej chyba na prawą strone,zeby odslinić pień,jesli jest ciekawy,tego na fotce nie widac,zycze powodzenia bo wydaje mi sie ze z jałowca mozna coś ciekawego wymyslić :wink:
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Ja bym na Twoim miejscu pierwsza gałązkę skrócił o jakąś 1/3 i odchylił nie w lewo, bo się krzyżuje z pniem tylko w prawo. Z gałązek poukładaj chmurki i obetnij te gałązki, które z chmurek rosną w dół.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
tomek_baobab
Posty: 56
Rejestracja: 08 gru 2006, 19:26
17
Imie i nazwisko: Tomek K.
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomek_baobab »

Niestety nie mogę na razie chmurek poukładać, bo prawie wszystkie widoczne tam gałązki są jeszcze zielone... a co tej gałęzi-spróbuję zrobić to w miarę szybko...chociaż i tak szkoda mi już tego drzewka... No ale dziękuję za wskazówki :)
Aha-ponieważ to moje pierwsze drzewko i poza ksiązką Płochockiego, paroma informacjami w internecie i Forum, nie mam wiedzy praktycznej-może mi ktoś wyjaśnić, jak najlepiej chmurki układać? :oops: Pozdrawiam!
Zły ogrodnik drzewo krzywe i chore wyhoduje, dobry-zdrowe i proste...
ODPOWIEDZ