Thuja Plicata

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Vegetan
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2005, 20:20
18
Lokalizacja: Rybnik

Thuja Plicata

Post autor: Vegetan »

Nabyłem ją w przyhipermarketowym dziale ogrodniczym (nie w budynku tylko na dworze). Wszystkie były podobne, nie umiałem sie zdecydować, a że było mało czasu to wziąłem tę. Trzymam ją na balkonie. Macie jakieś pomysły? Co z nią zrobić? Wydaje mi się łatwa w formowaniu na większość styli, ale mimo wszystko wole najpierw zapytać potem zacząć działać. Mam ją chyba od marca bądĽ kwietnia.

Wysokość - 50 cm
Grubość pnia u podstawy - 4cm
Załączniki
Thuja4.jpg
Thuja4.jpg (95.45 KiB) Przejrzano 3567 razy
Thuja3.jpg
Thuja3.jpg (87.99 KiB) Przejrzano 3567 razy
Thuja2.jpg
Thuja2.jpg (94.13 KiB) Przejrzano 3567 razy
Thuja1.jpg
Thuja1.jpg (96.44 KiB) Przejrzano 3567 razy
Kajetan mam na imiĂŞ,
staropolsko zaiste,
chociaÂż urodziÂłem siĂŞ w zimie,
lubie dni pogodne, lecz i mgliste :P
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

po co kujesz drzewko jak nie wiesz co z niego zrobic. Forum nie jest po to zeby ludzi mowili Tobie co masz zrobic z danym drzewkiem, tylko mozesz dac pomysl co chcesz z niego zrobic i potem zapytac sie czy to bylaby odpowiednia forma dla tej rosliny...
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Naitsabes

Post autor: Naitsabes »

wwadas ma rację, pooglądaj drzewko dokładnie , zdecyduj gdzie ma być przód, poszukaj jakiejś inspiracji , przemyśl układ gałęzi ale przede wszystkim uzupełnij teorię :) i wtedy przedstaw jakiś pomysł
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Na pewno daj jej teraz rosnąc,mozesz przyciac suche lub zbedne cieki gałazki

*Adam-widze ze sie rozkręcasz,pouczasz ludzi,ze to nie forum gdzie my mamy dawac pomysly tylko on ma cos zaproponowac,a na poczatku w pierwszym twoim temacie zrobiles to samo
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

tak, masz racje zrobilem temat o fikusie i pytalem sie czy ktos ma jakis pomysl na niego bo ja go mialem juz od od dawna a przeciez go nie wyrzuce... i tak zrobilem inaczej niz kto kolwiek mi radzil (chyba nikt nawet nie doradzil) wiec wydaje mi sie, ze to nei jest to samo...
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Vegetan
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2005, 20:20
18
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Vegetan »

Wiem, że musze teorię uzupełnić, ale książki są takie drogie :/. Ale ostatnio kilka tanich Płochockich widziałem na allegro, przecież nie musze mieć nowej książki (tym bardziej Płochockiego, którego nowego na pewno nie dorwe:P).

Jeśli dobrze mówię, to myślałem żeby zrobić literata, tj. główny pień trochę odstający, pochylony do tyłu i co jakiś czas boczne gałązki skierowane w dół i porobione chmurki.

Ale jak to zrobić, to nie mam pojęcia :P


Narazie chyba do gruntu na 2 sezony.
Kajetan mam na imiĂŞ,
staropolsko zaiste,
chociaÂż urodziÂłem siĂŞ w zimie,
lubie dni pogodne, lecz i mgliste :P
ODPOWIEDZ