Jałowiec ,, totalne zero ''

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
michas_15

Jałowiec ,, totalne zero ''

Post autor: michas_15 »

witam wszystkich forumowiczow zakupilem dzis jałowca w szkołce lesnej i moj problem polega na tym ze nie mam zadnego pomysłu w jakim stylu go uformowac, prosił bym o jakies sugestie :) nizej zamieszczam zdjecia...dziekuje :)


http://img239.imageshack.us/my.php?imag ... 7326bk.jpg

http://img239.imageshack.us/my.php?imag ... 7333gs.jpg

http://img239.imageshack.us/my.php?imag ... 7344eq.jpg
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

To po co go kupowałeś ?? ?? ??
BEZ SENSU !!
...i jeszcze sie chwalisz swoim kompletnym brakiem inicjatywy (co trochę drażni) oczekując na czyjąś ..
Sory kolego, ale nie tędy droga...
Adam Cieślik
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

ja zrobilem tak samo kupilem jalowca bo wydawal mi sie ciekawy i ze cos w sobie ma, ale nei bylem dokonca pewny co do jego formy stal u mnie miesic, wysluchalem wszystkich rad na jego temat, ale poszedlem w zupelnie innym kierunku. Po miesiacu zastanowien i przygladania sie uformowalem go i jestm bardzo zadowolony, wiec i ty przygladaj sie jemu i pomysl na co pozwala Tobie roslina.

Ps. Na odczepnego powiem ze moze byc z niego jakis marny bunjin...
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Awatar użytkownika
Sentinel
Posty: 127
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:35
19
Imie i nazwisko: Bartosz K
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sentinel »

Zawsze to jakaś nowa umiejętność, wysyłanie postów, wklejanie fotek. Zapraszamy do działu "Test". Ale dość tych żartów.
Skoro już "Omawianie drzewek" to prosimy o wyjaśnienie dlaczego kupiłeś akurat ten a nie inny okaz. Poprzeglądaj zdjęcia i poszukaj takiego przykładu, który ma coś wspólnego z tym co masz. Potem zastanów się jaki styl znalazłeś i spróbój, choć schematycznie narysować sobie jak w tym stylu będzie wyglądało Twoje drzewko. Pomyśl, jakie predyspozycje ma roślina i czy w ogóle jakieś ma? Może trzeba wygiąć, może skrócić. Kombinuj.
Jak będziesz miał jakieś przemyślenia to wtedy się pytaj na forum.
Pozdrawiam
Bartek
Pozdrawiam
Bartek
michas_15

Post autor: michas_15 »

spodziewalem sie . z waszej strony adamjonas chyba po to jest forum zeby sie uczyc a nie po to zeby kogos jechac jestes cwany bo juz jestes doświadczonym hodowcą, jak masz takie zeczy wypisywac to lepiej sie nie odzywaj :wink:. BEde go obserwowal wwoadas :) moze cos z niego bedzie thx ;)
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Oj michas michas...
Po 1wsze to nie jestem cwany, po 2gie nie mogę się nazwać doświadczonym hodowcą a po 3cie to jestem tu moderatorem co czymi mnie odpowiedzialnym za porządek. A takich tematów jak Twój to sie tu pojawiało mnóstwo. Forum oczywiście jest po to, aby pomagać, ale to nie piaskownica. Nie jest po to aby podać gotowe na tacy! :arrow:
(...)zakupilem dzis jałowca w szkołce lesnej i moj problem polega na tym ze nie mam zadnego pomysłu w jakim stylu go uformowac(...)
...
Naprawdę. Po raz kolejny odsyłamy najpierw do książek, przejrzenia choćby tego forum, wielu innych stron internetowych o tej tematyce. Poszukaj najpierw, wysil się choć trochę. Masz już 15lat, niedługo liceum.. :wink:
Wielokrotnie sam pytałem o opinie bardziej ode mnie doświadczonych. Ale zawsze starałem sie sam najpierw coś zaproponować lub choćby zadawać konkretne pytania.
Gdyby to chociaż był jałowiec, o którym można coś powiedzieć... Ale jego można na razie po prostu wsadzić w grunt na parę lat i właściwie taka jest moja rada, choć pewnie Cię nie satysfakcjonuje. Niestety on jest młody i standardowy.
Życzę powodzenia w zgłębianiu wiedzy, i to nie tylko o bonsai ale również z dziedziny ogrodnictwa. Bo łatwo cos kupić, a potem niewiedzą doprowadzić do śmierci rośliny.
Mam nadzieję, że Cie nie zniechęciłem :wink:
Adam Cieślik
michas_15

Post autor: michas_15 »

nie Adam nie zniecheciles mnie :wink: wręcz przeciwnie zmobilizowalesnarazie go lekko przyciąłem i zastanawiam sie nad stylem kaskada :-) teraz czytam forum :) przepraszam że sie uniosłem jak bede mial jakies pytania jeszcze to bede pytał konretnie...dziekuje :)
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Ciesze się :-)
Powodzenia i wytrwałości :wink:
Adam Cieślik
michas_15

Post autor: michas_15 »

po dluzszych oczekiwaniach udrutowalem jalowczyka niewiem czy dobrze prosil bym o jakies sugestie co teraz zrobic bo biednie wyglada ale cóz jest to moje pierwsze formowanie od czegos sie zaczyna :)
dziwnie to wyglada ale no cóż :P:D;D;D;d


http://img354.imageshack.us/my.php?imag ... 8346ux.jpg
Naitsabes

Post autor: Naitsabes »

po pierwsze to on lepiej by wyglądał jakby był do góry nogami
najdłuższe gałęzie powinien mieć na dole
następna sprawa to kąr wygięcia ,konary powinny iść w dół całe a nie wyginać się pod tak dziwnym kątem
no i ten "pędzelek" na szczycie koniecznie coś z nim zrób
na obrazku przedsatwiłem Ci swoją propozycję ,starałem się wykorzystać te gałęzie które zostawiłeś ale nie wiem czy nie przyciąłeś ich za bardzo
Możesz też bardziej wygiąć pień ale to już jak wolisz.
No i odsyłam Cię do książki Tomlinsona tam w jednym z pierwszych rozdziałów jest pokazany piękny jałowiec :)
Załączniki
przepraszam za jakoœÌ ale grafik ze mnie ¿aden
przepraszam za jakoœÌ ale grafik ze mnie ¿aden
virt.jpg (14.47 KiB) Przejrzano 6804 razy
michas_15

Post autor: michas_15 »

ok czyli galezie skieruje ku dolowi niewiem co z robic z szczytem i z tymi lodygami poniewaz nie mam jak ich przyciac ze wzgledu ze na gorze durze a na dole male wiec musze czekac az dolne podrosna a gorne troche przycialem zeby zatrzymac wzrost dobrze zorbilem ??
Awatar użytkownika
Ziemniok
Posty: 248
Rejestracja: 04 lut 2005, 20:56
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ziemniok »

Poza tym żadan gałąĽ nie idzie do przodu albo do tyłu - wszysktie na boki - drzewko wygląda jak by je przez jakąś szczeline przepuścic
Krzysiek



Pozdrawiam !!
ODPOWIEDZ