Jałowiec

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Czarekp9
Posty: 24
Rejestracja: 17 sie 2007, 10:52
16
Lokalizacja: Radom

Jałowiec

Post autor: Czarekp9 »

Witam. Postanowiłem, że czas najwyższy coś działać, i dziś był to mój pierwszy raz, w którym formowałem, właściwie ćwiczyłem. Wyszło tak jak wyszło, nie spodziewałem się dobrego efektu, z wiedzą z internetu;D Materiał też jest kiepski ( patyś) , bo to tylko był trening i zapoznanie się z drutowaniem, cięciem itp..Przedstawiam moje wypociny:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6b2 ... 5aad5.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 23b93.html
Pozdrowienia z Radomia- Czarek ;)
Młody
Posty: 266
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:44
16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Młody »

Pomijając to, że zły dział --> Outdoor :P strefa początkujących

Ogólnie to materiał wcale nie jest aż tak kiepski, tylko poprostu jeszcze nie wiesz co można z nim zrobić. Druty są nieodpowiedniej grubośći, założone pod złym kątem, nie mają punktu zaczepienia, nawet są poskręcane z tego co widzę i chyba nachodzą na siebie (nie dość wyraźne foto :P ). Formowanie wybacz ale jak dla mnie bez sensu. No i mam nadzieję, że nie trzymasz go w domu.

Najlepiej udaj się na jakieś warsztaty albo choćby pokaz formowania i przed formowaniem zawsze zastanów się co chcesz zrobić, żeby bez sensu nie stresować rośliny.
It's nice to be important but it's more important to be nice !

Pozdrawiam Marek Zieleniak
Awatar użytkownika
Tom3k93
Posty: 25
Rejestracja: 21 wrz 2008, 13:57
15
Imie i nazwisko: Tomasz
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tom3k93 »

Jak dla mnie niezły, tylko raczej wyprowadziłbym czubek z tej bocznej gałęzi. Zapewniło by to niezłą grubość pnia, a zarazem ladny wygląd.
"Bonsai jest sztuką nieskończoną..."


Pozdrawiam Tomasz Rosa
Awatar użytkownika
Tom3k93
Posty: 25
Rejestracja: 21 wrz 2008, 13:57
15
Imie i nazwisko: Tomasz
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tom3k93 »

Oczywiście zagęszczać, zagęszczać i jeszcze raz zagęszczać.
"Bonsai jest sztuką nieskończoną..."


Pozdrawiam Tomasz Rosa
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

drzewko powinno byc formowane w trojwymiarze a ja tu widze jedynie 2d . ta galazka w bok do wyciecia , moze jakis jin , albo glowny pien do wyciecia i z bocznej cos wykombinowac , w tej postaci drzewko nie wyglada za bardzo .
ODPOWIEDZ