Karmona drobnolistna

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
NeC
Posty: 2
Rejestracja: 09 gru 2008, 11:29
15
Imie i nazwisko: Jacek Z.
Województwo: śląskie

Karmona drobnolistna

Post autor: NeC »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! Postanowiłem założyć nowy temat, ponieważ drzewko posiadam od soboty (w sumie 4 dzień), poszperałem na forach i wiem, że wstępnie z 2 tygodnie się wstrzymać z wszelkimi zabiegami, aby drzewko zaaklimatyzowało się do nowych warunków. Załączę natomiast fotki mojego drzewka (wydaje mi się, że jest to gatunek karmona, aczkolwiek jeśli się mylę proszę o wyprowadzenie z błędu) ponieważ, boję się, iż ma za małą doniczkę i w końcu uschnie. Poza tym z ziemi wystają jakby już osobne odnogi? hmm nie wiem, bo w temacie dosłownie raczkuje. Z góry dziękuje za wszelaką . :)

http://img408.imageshack.us/my.php?imag ... 464qy5.jpg
http://img67.imageshack.us/my.php?image=95162786wc6.jpg
http://img527.imageshack.us/my.php?imag ... 461th5.jpg
http://img244.imageshack.us/my.php?imag ... 196vh6.jpg
Awatar użytkownika
kristofer001
Posty: 18
Rejestracja: 28 wrz 2008, 00:54
15
Imie i nazwisko: Krzysztof K.
Województwo: pomorskie

Post autor: kristofer001 »

witam! Ja mysle, ze w takiej porze jakiej mamy teraz czyli zima potrwa to dluzej! Poniewaz wiadomo dzien jest krotki a co za tym jest mniej swiatla itd. W tym momencie najawazniejsze jest aby drzewko zbytnio nie odczylo tego, iz zostalo przeniesione z jednego miejsca na drugie co bedzie raczej trudne!Wiec ustaw je na parapecie w najjasniejszym pokoju, nie nawoz i czasami nie przesadzaj dbaj za to o odpowiednie podlewanie i zraszanie drzewka aby dodac troche wilgotnosci! Wyglada na to,ze roslinka jest zdrowa co widac na zalaczonych zdjeciach ma duzo przyrostow co jest dobrym znakiem, ze mniej odczuje przeprowadzke! Zycze powodzenia w dalszej hodowli! Pzdr

A wszystkie zabiegi co do przycinania drutowania itp. radzilbym wykonywac na poczatku wiosny! A i jeszcze jedno mozna zaczat nawozic jak tylko stwierdzisz, ze krzaczek czuje sie dobrze i wypuszcz nowe paki!
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witam na forum Jacku,

drzewko z dnia na dzien nie uschnie, bez obaw. Jesli nie popelnisz zadnych bledow to drzewko na pewno do wiosny przezyje, wtedy mozesz go przesadzic /wymienic podloze.
Co do tych odnog, mozesz je usunac, i tak z nich juz nic nie bedzie.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
NeC
Posty: 2
Rejestracja: 09 gru 2008, 11:29
15
Imie i nazwisko: Jacek Z.
Województwo: śląskie

Post autor: NeC »

Dziękuje Wam za rady! Drzewko trzymam w dość jasnym pokoju, staram się, aby jak najmniej stało w "ciemności". O wilgotność także staram się dbać, w miarę możliwość co jakiś czas zraszam liście i ziemie jak przysycha. Dzisiaj wstawiłem na 15 min. do pojemnika z wodą, więc drzewko się "napiło" odpowiednią ilość wody :) postawiłem też obok 2 małe pojemniczki z wodą, aby trochę powietrze wokół było wilgotniejsze, nie wiem czy to coś daje? Troszkę mnie uspokoiliście, że tak nagle nic złego nie powinno się stać i wygląda na zdrowe.
vivienne
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2009, 12:48
15
Imie i nazwisko: Martyna Kowalik
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: vivienne »

witajcie!
w moim domku też od niedawna gości kamona drobnolistna :) (przynajmniej tak mi się wydaje). Początkowo miała śliczne ciemnozielone listki, było ich sporo. Jednak po jakims czasie opadły, teraz drzewko odżywa na nowo, jest codziennie zraszane, lecz listki są na moje oko słabe i nie tak intensywnie zielone jak tamte. Ponadto codziennie spada kilka listków. Mozna coś na to poradzić?
vivienne
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2009, 12:48
15
Imie i nazwisko: Martyna Kowalik
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: vivienne »

TriglaV
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2009, 20:18
15
Imie i nazwisko: Emil S.
Województwo: podlaskie

Post autor: TriglaV »

Witam. Jestem nowy na forum, jak i w tematyce bonsai :] Mam do Was pytanie a w zasadzie prośbę: jestem posiadaczem (od dziś) karmony drobnolistnej ;) Ma trochę listków, zielone, ładne, bez plamek, poza tym już widać trochę pąków. Czytałem trochę na różnych forach o hodowli. Jednak mam do Was ogromną prośbę: prosiłbym o wszelkie porady jak zacząć hodowanie, co i jak z podlewaniem, nawożeniem itp. Czytałem, że przez pierwsze dwa tygodnie nic nie robić poza podlewaniem, jednak jak później? Obejdzie się bez nawozów czy to konieczne? W ogóle bym prosił o zbiór porad, wskazówek i ciekawostek na temat hodowli i tej roślinki ;) Z góry dzięki za Wasze odpowiedzi i podpowiedzi. Pozdrawiam :]

PS. Wyczytałem, że ten gatunek jest dosyć "kapryśny" ale gdzieś wyczytałem, że gatunek ten jest łatwy w hodowlii polecany dla początkujących. Więc jak to jest? I jak ze zraszaniem? Mocno? Jak często? I czy w ogóle na początek to dobry pomysł?
ODPOWIEDZ