zdjęcia dużego drzewka:)

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
renata
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2008, 23:13
16

zdjęcia dużego drzewka:)

Post autor: renata »

Będąc dziś w IKEA zobaczyliśmy piękne drzewo i poprostu nie mogliśmy się oprzeć...teraz jest już u nas w pokoju:)
Drzewo jest naprawdę duże (chyba, ze tylko nam sie tak wydaje) -ma ok 1 m wysokości i jest uformowane na literę "S". Jest śliczne:)
Oglądając różne zdjęcia wydaje się nam ,że jest to ligustr, ale pewności nie mamy. Jutro postaramy się wkleić jakieś zdjęcia.
Tylko nie wiemy czy fakt że drzewko jest duże to dobrze czy źle tzn czy nie jest już za stare itp.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2008, 19:40 przez renata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

za stare na co??
wazne ze zdrowe reszta sie nie liczy...
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ModyMentos
Posty: 74
Rejestracja: 17 kwie 2007, 09:26
17
Imie i nazwisko: Robert M.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Okolice Gliwic

Post autor: ModyMentos »

Tylko nie wiemy czy fakt że drzewko jest duże to dobrze czy źle tzn czy nie jest już za stare itp.
Że tak powiem w starym drzewku możesz coś więcej zrobić niż w 2-3 letniej sadzonce :)
Bardzo małe drzewko może rzucać bardzo duży cień.
Awatar użytkownika
Dragonww
Posty: 211
Rejestracja: 13 lip 2006, 21:08
17
Imie i nazwisko: Wojtek Winiarski
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Dragonww »

Już prawie miesiąc minął i nie ma zdjęcia :(( Czyżby padło?
-------------------------------------------------------
Wojtek

Bonsai - sztuka sÂłuchania natury...
renata
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2008, 23:13
16

Post autor: renata »

Drzewko nie padło, tylko aparat:) Ale w tym tygodniu ma wrócić z naprawy, więc wrzuce zdjęcia.
renata
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2008, 23:13
16

Post autor: renata »

Wkleiłam wkońcu zdjęcia mojego drzewka. Napiszcie mi proszę co o nim myślicie. I jeszcze jaki to gatunek i czy wymaga on jakiejś szczególnej opieki. Z góry dziękuje za wszystkie rady:)
Załączniki
drzewkoo1.jpg
drzewkoo1.jpg (89.57 KiB) Przejrzano 6780 razy
drzewko b.jpg
drzewko b.jpg (74.94 KiB) Przejrzano 6779 razy
bonsai.jpg
bonsai.jpg (86.63 KiB) Przejrzano 6779 razy
Wojtek G
Posty: 56
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:43
16
Imie i nazwisko: Wojtek G
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wojtek G »

Witam:)
Bardzo ładny figowiec tępy:)
Jest dużo informacji na temat tego gatunku w sieci, na naszym forum również coś znajdziesz;)
Łacińska nazwa to ficus microcarpa, ficus retusa.
Ogólnie twardy z niego zawodnik i dobrze trafiliście:)
Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów:)
renata
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2008, 23:13
16

Post autor: renata »

Dzięki za informacje o gatunku.
Chciałabym się jeszcze dowiedzieć czy trzeba go teraz jakoś przycinać. Wyrastają mu nowe listki i trochę powoli zarasta, ale szkoda mi je obcinać bo są takie młode, śliczne, jasnozielone:)
Wojtek G
Posty: 56
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:43
16
Imie i nazwisko: Wojtek G
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wojtek G »

Nie trzeba przycinać, ale można;)
Mam dla Ciebie trzy propozycje, mianowicie:
- propozycja 1, w której na czas obecny można byłoby uzyskać z tego materiału dosyć ciekawe i zrównoważone drzewko, niestety trzeba będzie usunąć jedną grupę gałęzi
- propozycja 2, jak dla mnie nieco gorszy układ, jednak to kwestia gustu, więc umieszczam tego wirta, znowu kasacja jednej grupy gałęzi
- propozycja 3, oszczędzasz na razie wszystkie grupy gałęzi i zastanawiasz się co dalej począć, dajesz czas roślinie, która być może w przyszłości sama podsunie Ci jakiś pomysł na jej kształt:)
Co Ty na to?
Załączniki
propozycja 1.jpg
propozycja 1.jpg (14.48 KiB) Przejrzano 6648 razy
propozycja 2.jpg
propozycja 2.jpg (14.53 KiB) Przejrzano 6658 razy
propozycja 3.jpg
propozycja 3.jpg (14.92 KiB) Przejrzano 6654 razy
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Fikus ładny, ale potrzebuje ROZBUDOWANIA części zielonej, a nie przycinania! Ten gatunek ma na tyle duże liście, że gdyby zrobić strzyżenie (bo trudno to inaczej nazwać) wg virta, to chmurki musiałyby się składać z kilku zaledwie liści! Fikusy na wolnosci mają dużo zieleni, tego się trzeba trzymać, inaczej będzie to tylko kjakas imitacja iglaka z grubym pniem i małymi chmurkami.

Proponuję wpuścić do googla "fikus bonsai gallery" i pooglądać zdjęcia.
Anna Dorota
Wojtek G
Posty: 56
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:43
16
Imie i nazwisko: Wojtek G
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wojtek G »

Masz rację, lepiej dać mu na razie rosnąć swobodnie, czas na cięcie to nie zając, nie ucieknie;)
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

Pierwsze, co bym zrobił to przesadził osobnika. Mam tej samej wielkości fikusa miałem(mam) problem z lecącymi liśćmi wydaje mi się ze problem był w podgniwaniu korzeni mimo ze starałem się go przesuszać. Pod ta gruba warstwa mieszanki torfu i kokosa jest strasznie zbita glina trzymającą długo wilgoć zero drenażu proponuje przesadzenie. Dzisiaj sam przesądzałem zobaczymy czy będzie mu lepiej.
renata
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2008, 23:13
16

Post autor: renata »

Jeżeli przesadzać to do tej samej donicy, czy nowej? Bo z nową będzie problem, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć takiej dużej.
Za 2 miesiące przeprowadzamy się (oczywiście razem z drzewkiem) do nowego mieszkania i nie wiem czy go przesadzaćjuż teraz czy dopiero w nowym miejscu?
pinaceae
Posty: 302
Rejestracja: 07 sty 2007, 22:48
17
Lokalizacja: Poznan

Post autor: pinaceae »

Ja bym go przesadzil teraz. Nie ma co zwlekac. Kazdy dzien w zlej mieszance oslabia drzewko.Dobrze tylko przymocuj rosline do doniczki zeby nie pozrywaly sie mlode korzonki.
Offtza
Posty: 10
Rejestracja: 07 paź 2007, 18:18
16
Lokalizacja: Rajszew

Post autor: Offtza »

W Leroy Merlin ostatnio widzialam bardzo duze donice do bonsai, pare kolorow i ksztaltow do wyboru, moze znajdziesz cos dla siebie :wink:
Pozdrawiam
The only thing that makes me more horny than the sound of a V8 is my man
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Ale tu absolutnie nie trzeba zmieniać doniczki! Chodzi tylko o wymianę ziemi. Bonsai nie przesadza się do coraz większych doniczek...
Anna Dorota
ODPOWIEDZ