Serisska z kwiaciarni

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
Niver
Posty: 42
Rejestracja: 18 gru 2007, 22:27
16
Imie i nazwisko: Luke
Województwo: dolnośląskie

Serisska z kwiaciarni

Post autor: Niver »

Kupiłem ją dzisiaj w kwiaciarni. Na razie czekam aż sie zaaklimatyzuje i tylko ją podlewam i zraszam. Myślę żeby na wiosne zacząć ją juz kształtować. Co myślicie o usunięciu tej przedniej gałęzi? Bo średnio to wygląda. Ponadto chciałem zapytać co radzicie zrobić z tymi malutkimi pędami wyrastającymi z korzeni? Jest to moje pierwsze drzewko więc nie mam jakiś specjalnych planów co do jego kształtu. Na razie czekam do wiosny (końca lutego) niech się przyjmie (albo i nie :P ). Na razie stoi sobie w ziemi w jaką zaopatrzona została od "producenta" :P . Będę chciał także pęd wyrastający z korzenia spróbować ukorzenić w doniczce obok. A powiedzcie co ogólnie sądzicie o stanie drzewka, wyglądzie itp.
Szczególnie mam dylemat co do gleby- zrobić mieszankę ziemi darniowej/3 rodzajów piasku i torfu czy kupić ziemie do bonsai z odkwaszonym torfem w skladzie i np wymieszac z akadama?
Załączniki
serisska.JPG
serisska.JPG (25.05 KiB) Przejrzano 1639 razy
ODPOWIEDZ